«Музей майбутнього»: зруйнований Росією музей Сковороди проводить онлайн-екскурсії
«Музей майбутнього»: зруйнований Росією музей Сковороди проводить онлайн-екскурсії
З 1 серпня в онлайн-форматі почав працювати проєкт «Музей майбутнього» від Національного літературно-меморіального комплексу імені Григорія Сковороди.
«Тепер цей музей — без часу і простору. Музей, що втратив форму, але не втратив змісту. Музей, що збереже твої ідеї, труди і мрії, погляди й настанови. Тепер будь-хто зможе прогулятися твоїми стежками будь-коли та будь-де. Ти мріяв про те, що кожен і кожна займатимуться сродною працею, до якої лежить душа», — йдеться на сайті музею.
7 травня 2022 року внаслідок ракетного удару Росії було знищено Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка на Харківщині. Уціліла лише статуя філософа та дуб, під яким він проводив вільний час. Саме цей дуб згадується в першій онлайн-екскурсії музею — «Сковорода садівник»:
«Легендарний дуб, під яким Григорій Савич любив відпочивати, досі несе плоди мудрості. То хіба ж маю я право не повідомити вам, що тепер кожен зможе мати поруч свій Сковородуб? Плоди мудрості, як і жолуді, краще збирати восени, тож ви за бажання можете зібрати їх із нами на початку вересня, бережно запакувати та надіслати по всьому світу — так ви власноруч відкриєте посольства музею Григорія Савича біля себе. Пам’ятайте, що стіни йому зовсім не потрібні, щоб бути присутнім», — йдеться на сайті.
За цим посиланням можна замовити «Жолудь Сковородуба» й виростити власне дерево.
«Одного разу друзі Сковороди з R Agency, йдучи стежками мисленними, завітали до Музею Сковороди. І там, під тінню могутнього дуба, серця їхні йокнули — і народилася ідея. Ідея світла й глибока, мов коріння дубове: розіслати жолуді Сковородуба в спеціальних екобоксах. Щоби кожен, хто прийме цей дар, мав змогу створити свій власний музей Сковороди — місце для спокою, роздумів та зростання мудрості», — йдеться в дописі музею.
Впродовж серпня планують створити на сайті нові маршрути — «Сковорода друг» та «Сковорода серцелюб».
Айдентику для музею створила графічна дизайнерка Яна Волкова, а музичний супровід — композиторка Юлія Чеканська. Проєкт реалізовують завдяки підтримці Фонду «Партнерство задля стійкості України», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії, Швеції.
Читайте також: Laud виграв суд над продюсером Ігорем Тарнопольським. Це рідкісний кейс. Що відбулося і хто справді від цього виграв?
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: