Головна
>
Література
>

Учасники з 18 країн та близько 150 подій: Lviv BookForum оголосив кураторську програму фестивалю

Учасники з 18 країн та близько 150 подій: Lviv BookForum оголосив кураторську програму фестивалю

З 3 по 6 жовтня у Львові відбудеться 31-й Lviv BookForum. Фокусною темою цього року стала «Сила спільнодії». У фестивалі візьмуть участь учасники з 18 країн, а програма міститиме близько 150 подій: публічні дискусії, лекції, обговорення та інше.

Лірум є інформаційним партнером фестивалю, тому розповідаємо про програму події.

«Цьогорічна програма сфокусована за участі авторів та авторок з Африки, Європи, Північної та Латинської Америки. Спікери з усього світу продовжуватимуть засвідчувати підтримку України та розповідатимуть про війну Росії проти України. Антиколоніальні процеси, активізм, висвітлення воєнних злочинів, — це ті теми, які зачіпатимемо в цьому році», зазначає програма директорка Lviv BookForum Софія Челяк.

На фестивалі пройдуть дискусії за участі Лауреата Букерівської премії Салмана Рушді, лауреатки Пулітцерівської премії та Оскара Василіси Степаненко, дослідниці постколоніальних процесів з Індії Ґаятрі Співак, головного редактора Нью-Йоркера Девіда Рімніка, письменника та військовослужбовця Артема Чеха, феміністки, дослідниці творчості Сімони де Бувар з Бразилії Джаміли Ріб’єро, письменниці та перекладачки Софії Андрухович, автора бестселера про дітей, які намагаються бути ніжнішими ніж їхні батьки, Бова Б’єрга, філософа Вахтанґа Кебуладзе, журналістки-рослідувачки з Мексики Лідії Качо.

Програма фестивалю:

  • Публічна розмова із Салманом Рушді, обговорення його нової книжки «Ніж» за участі українського письменника Олександра Михеда;
  • Дискусія «Демократія 2024: чи мій голос має значення?» за участі мексиканської письменниці та журналістки Лідії Качо, американського журналіста Террела Джермейна Старра, нігерійської поетеси та активістки Лоли Шонейін, правозахисниці, лавреатки Нобелівської премії миру (2022) Олександри Матвійчук;
  • Обговорення «Спільнодія громадянського суспільства: сила стійкості й чого нам бракує» із заступником гендиректора Українського Інституту Алімом Алієвим, президентом Українського ПЕН Володимиром Єрмоленком, письменником і музикантом Сергієм Жаданом, директоркою «Мистецького арсеналу» Олесею Островською-Лютою, заступницею виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження» Інною Підлуською;
  • Публічна розмова болгарського письменника Георгія Господінова з письменником, автором «Словника війни», перекладачем українського видання Остапом Сливинським;
  • Дискусія «Геноциди в історії людства та України: пам’ять, меморіалізація та сучасні виклики» з американським істориком Норманом Наймарком та українською історикинею Людмилою Гриневич;
  • Розмова «Відпусти минуле: що таке антиколоніальна боротьба» з індійською вченою Гаятрі Чакраворті Співак та бразильською філософинею Джаміле Рібейро за участі Лоли Шонейін та Оксани Забужко, яку проведе філософ Вахтанг Кебуладзе.

Переглянути всю програму можна на сайті BookForum за посиланням.

Також традиційно BookForum готує для наймолодших відвідувачів спеціальну дитячу програму, а для всіх поціновувачів — Ніч поезії.

«Російська війна є імперською, а культура — частина цього колоніального завоювання. Україна стикається з тим, що Росія століттями намагається привласнити її культуру і докладає нескінченних зусиль, щоб знищити українську культуру та мову. Війна, що триває, є лише частиною цієї історії. Долучаючися до Lviv BookForum, ми допомагаємо людям за межами України дізнаватися більше про це. Я маю за честь бути частиною цього процесу», — коментує свою участь у фестивалі фінська письменниця Софі Оксанен.

Події наживо відбудуться у Львові, у Пороховій вежі та на локаціях партнерів. Онлайн-трансляції українською можна буде переглянути на YouTube BookForum, а також на каналах партнерів події: Суспільне Культура, Еспресо, ПЕН Україна.

Англійською мовою з іспанськими, французькими та німецькими субтитрами можна буде долучитися до трансляції на Vimeo-каналі HAY Festival.


31-й Міжнародний літературний фестиваль Lviv BookForum відбувається за підтримки Open Society Foundations, Міжнародного фонду «Відродження», Посольства Королівства Нідерландів в Україні, а також Львівської міської ради.


Читайте також: Чим поповнити домашню бібліотеку? 11 книжкових новинок осені

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024