Головна
>
Кіно
>

Команда «Група Кінотрон» оцифрувала 200 кіноплівок архіву «Національної кінематеки України»

Команда «Група Кінотрон» оцифрувала 200 кіноплівок архіву «Національної кінематеки України»

Завершився проєкт з оцифрування кіноархіву «Національної кінематеки України» у межах якої оцифрували 200 унікальних кіноплівок, створених в перші роки Незалежності  України. З результатами роботи можна ознайомитися на створеній окремій сторінці відеоархіву. Перші покази віднайдених фільмів невдовзі відбудуться на міжнародних кінофестивалях.

«Ці фільми мають унікальну історичну цінність, і тепер частина нашої кіноспадщини є доступною для українського суспільства. Але, на жаль, це лише певний відсоток від всієї колекції, адже в архівах Національної кінематеки зберігається ще кілька тисяч неоцифрованих плівок. Деякі з оцифрованих нами фільмів були забуті, або втрачені, адже у 1990-ті український кінематограф переживав нелегкі часи. І зараз ми знов перевідкриваємо їх та робимо доступними для перегляду», — коментує продюсерка проєкту Люба Кнорозок.

Команда проєкту зазначає, що діджиталізація відкриває доступ до архіву українським та світовим кінематографістам. У планах — публічні покази оцифрованих картин. Серед обраних фільмів — серія картин про митців українського авангарду, які й самі є експериментальними творами кіномистецтва; альманахи, присвячені історії України; документальна картина про історію кримських татар; кінохроніка; картина «Вартові незалежності», яка розповідає про російську окупаційну політику щодо Криму же в роки напередодні відновлення державності України, та десятки інших. 

Проєкт відбувся за підтримки Українського культурного фонду. У межах цієї ж програми група дослідників розпочала роботу з каталогізації цього архіву кілька років тому. Команда проєкту каже, що архів до цього часу  зберігався у неналежних умовах.

На початку 1990-х років на базі «Київнаукфільму» виникли дві студії: «Укранімафільм» та «Національна кінематека України». Наприкінці 1990-х виробництво фільмів практично припинилося, невдовзі кіностудія опинилася на межі банкрутства. Плівки було збережено на території «Національної кінематеки України». Коли Група Кінотрон почала роботу над проєктом у 2021 році, спочатку в кіноархіві було віднайдено понад 11 тисяч одиниць кіноплівки та створено каталог. Тепер стали доступними й цифрові копії картин.


Читайте також: В пошуках степового бабака. Рецензія на драмеді «Редакція» Романа Бондарчука

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024