Головна
>
Музика
>

Reve ta Stohne випустив нове лірик-відео «Ранок», присвячене загиблому засновнику гурту

Reve ta Stohne випустив нове лірик-відео «Ранок», присвячене загиблому засновнику гурту

29 жовтня гурт Reve ta Stohne презентував лірик-відео на трек Ранок. Пісня присвячена вокалісту, співтворцю, співзасновнику гурту та військовому Максиму «Остіну» Остяку, який загинув на фронті 4 липня 2022 року. Лірик-відео складається з творчо оброблених художником Олексієм Зайцевим фотографій та малюнків, які буквально чи метафорично зображують різні грані особистості Остіна.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Макс пішов воювати добровольцем спершу в ТрО, потім у батальйон «Карпатська Січ». Після звістки про загибель на фронті на Харківщині Макса Остяка, учасники гурту призупинили діяльність. У серпні 2022 року до колективу звернулася режисерка Аліна Швидак з ГО «АБО» із пропозицією знятись у документалці «Остін. Світ догори» для платформи пам’яті Меморіал.

Для фільму учасники гурту зіграли декілька старих треків, після чого почали збиратися та джемити:

«З’явилося бажання знову грати разом, в тому числі заради продовження трансляції Остячого духу в музиці, яку він відтворював будь-коли, будь-де й за будь-яких обставин: наодинці, у горах та лісах, у кафе й ресторанах, вночі в потягах, на вулицях людних міст тощо», — розповідає Reve ta Stohne.

У 2023 році гурт випустив перший після довгої перерви сингл Panstvo та кліп на нього. Наразі вони продовжують працювати над новим матеріалом і планують випускати ще треки.


Reve ta Stohne — український музичний гурт, заснований у 2014 році вокалістом та гітаристом Євгеном Слов’яном і вокалістом Максом Остяком. Стиль гурту визначають як «шаманський етнограндж», який базується на поєднанні горлового співу, вокалу та перевантаженої акустичної гітари. Учасниками колективу також є Максим Кудимець (джембе) та Євген Котенко (бас-гітара).

У 2016 році вийшов документальний фільм режисерки Надії Парфан під назвою «Reve ta Stohne on tour», що висвітлює поїздку Макса Остяка та Євгена Слов’яна на заробітки в Польщу і їхні спроби поєднувати роботу з музичною діяльністю та концертами.


Читайте також: Пісня за піснею: beshket про дебютний EP «Думки без терміну вживання»

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024