Головна
>
Література
>

«Найкращий книжковий дизайн — 2024»: хто переміг

«Найкращий книжковий дизайн — 2024»: хто переміг

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у співпраці з Goethe-Institut в Україні оголосили видання-переможців щорічного Конкурсу «Найкращий книжковий дизайн». Цього року за перемогу змагалося 242 книги.

«З радістю та гордістю хочеться відзначити високу конкуренцію за перемогу в конкурсі цього року. В умовах повномасштабної війни наші видавці, дизайнери, поліграфісти створюють круті достойні книжки, і це викликає справжній захват», — зазначає директорка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» Юлія Козловець.

Гран-прі конкурсу, а також перемогу у номінації «Утилітарна книга», отримало видання «Поміж» (перше число) Саші Биченка (студія Kultura), автор візуальної концепції видання, дизайну та верстки, та видавництво «Культура Медіальна / Kultura Medialna».

«Це велика робота з погляду якісної верстки, вивіреності дизайну на рівні композиції, типографських рішень і кольору. Видання демонструє унікальність завдяки використанню нестандартних фарб і створенню власної візії. Тут є цілісність — від палітурки до останньої сторінки, що створює відчуття єдиної подорожі», — коментує член журі конкурсу Анатолій Попель.

Фото: Олександр Попенко

Переможцем у категорії «Текстова книга» стало видання «На надломі зросла сила». Концепція видання, архітектоніка — Тетяна Костіна. Дизайн обкладинки, верстка — Дарʼя Стеценко. Видавництво — punkt publishing.

Фото: Олександр Попенко

У номінації «Мистецька книга» перемогло видання «Коцюбинський: між кіно і літературою», Альона Пензій, Станіслав Битюцький, Олег Оліфер.  Художнє оформлення книги, дизайн, верстка — бюро Буця, Галя Вергелес. Видавництво — Довженко-Центр.

Фото: Олександр Попенко

Перше місце в номінації «Візуальний сторітелінг» журі віддало книзі «Шлях Зерна | The Path of Grain». Художнє оформлення — Postmen, Ярослав Ведмідь, Олег Грищенко, Олексій Чекаль.  Шрифтове оформлення — Олексій Чекаль (літерація назви), Fixel font.  Самвидав, з ініціативи Kernel.

Фото: Олександр Попенко

А ось у номінації «Експеримент» цього року немає абсолютного переможця. Журі колегіально вирішило не присуджувати нагороду переможця у цій категорії.

Також, цього року журі Конкурсу відмітило сім видань Спеціальними відзнаками. Докладніше за посиланням.

Володар гран-прі отримає головний приз конкурсу — знакову статуетку Конкурсу. Усі фіналісти, переможці та володарі спеціальних відзнак конкурсу отримають дипломи, книжкові призи від Мистецького арсеналу та представлять український книжковий дизайн у міжнародному змаганні «Найкрасивіші книги світу», яке організовує німецький Фонд Buchkunst. Колекція книжок-переможців експонуватиметься на міжнародних книжкових ярмарках у Лейпцигу та Франкфурті у 2025 році.

Автора найбільшого внеску в оформлення книжки-гран-призера Фонд Buchkunst запросить у професійну подорож до Німеччини у 2025 році.

Усі подані на Конкурс видання, які не отримали нагород та спеціальних відзнак, будуть передані у бібліотеки спільно з Українським ПЕН.

Журі «Найкращого книжкового дизайну — 2024»:

  • Закентій Горобйов, графічний дизайнер, шрифтар, ілюстратор;
  • Валерія Гуєвська, артдиректорка Мистецького арсеналу;
  • Анна Іваненко, Студія Сері/граф;
  • Даша Подольцева, графічна дизайнерка, художниця;
  • Анатолій Попель, CEO CASES, засновник та керівник Креативної Практики;
  • Куба Совіньскі, графічний дизайнер, викладач (Польща);
  • Олена Старанчук, співкураторка Pictoric.

Читайте також: Археологія літератури: Translatorium опублікував відеоверсію перформансу

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024