Головна
>
Музика
>

У Києві пройде національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»

У Києві пройде національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»

1 травня відбудеться одноденний національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє». Учасниками події стануть автори та виконавці, очільники профільних урядових інституцій, галузевих стейкхолдерів та експерт. Мета — не лише обмінятися думками та запитаннями, а й почати діяти спільно — заради розбудови української музичної індустрії та її захисту від впливу агресивної культурної та інформаційної політики країни агресора.

Форум буде проведено в межах World IP Day 2025, який Всесвітня організація інтелектуальної власності присвятила музиці «IP and music: Feel the beat of IP».

Організатори форуму:

  • Офіс Президента України
  • Міністерство економіки України
  • Міністерство культури та стратегічних комунікацій
  • Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс)

Відкриє захід заступниця голови Офісу Президента України Олена Ковальська. У панельних дискусіях візьмуть участь народні депутати України, керівники міністерств і департаментів, представниця України на пісенному конкурсі «Євробачення» Катерина Павленко, лідер гурту Антитіла Тарас Тополя, представники «Культурного десанту» — Коля Серга і Мирослав Кувалдін, очільниця УКФ Анастасія Образцова, CEO «TAVR Records» Валерій Сасковець та інші діячі музичної індустрії України. 

Заплановані такі панельні обговорення:

  • Музична індустрія України: стан справ, виклики, стратегія. Презентація дослідження «Форсайт музичної індустрії України 2035»;
  • Роялті, як драйвер індустрії. Спеціальний фокус — функціонування організацій колективного управління авторськими та суміжними правами в Україні;
  • Питання монетизації музичного продукту — як отримувати дохід та захищати права;
  • Як протистояти російській музичній експансії. Проблеми та рішення.

На учасників очікує відкрита дискусія про поточний стан визначальних частин музичної індустрії України — від критичного погляду на основні джерела доходу автора та артиста в Україні, реалій системи роялті та викликів сфери колективного управління до поточних методів захисту вітчизняної музики від російської апропріації. 

«Кожна з тем — надважлива в контексті суспільного запиту на істотну частку якісного популярного українського музичного продукту, який втілює та просуває національну ідентичність і світоглядні моделі. Та найважливіше — це унікальна можливість спільно знайти шлях вирішення кожного з вразливих питань для української музичної індустрії», — зазначають організатори події.

Під час заходу також будуть обговорені напрямки та заходи на найближчий рік для досягнення завдань Стратегії розвитку культури в Україні до 2030, яка була схвалена Урядом минулого місяця. Крім того, відбудеться обговорення змін законодавства з інтелектуальної власності, які розробляються з метою імплементації положень права ЄС для музичної сфери. 

Охочі долучитися до події в офлайн-форматі можуть зареєструватися за посиланням та отримати запрошення з детальною інформацією про захід. 

Зважаючи на те, що кількість місць обмежена. Для всіх, хто не отримає запрошення долучитися в офлайн-форматі, буде надане посилання і забезпечена можливість долучитися до заходу дистанційно в межах онлайн-трансляції з можливістю поставити своє запитання спікерам наживо.


Читайте також: «Наша музика — це 60-70% імпровізації». Інтервʼю супергурту Sigmund Friends

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024