Головна
>
Кіно
>

Netflix, Українська Кіноакадемія, House of Europe та New York Film Academy оголосили новий етап підтримки кінематографістів

Netflix, Українська Кіноакадемія, House of Europe та New York Film Academy оголосили новий етап підтримки кінематографістів

Netflix разом з групою інституцій четвертий рік поспіль продовжують партнерство задля підтримки українських кінематографістів і кіноіндустрії. Українська Кіноакадемія оголошує новий раунд підтримки — 20 грантів по 15 тисяч для фільмів на етапі постпродакшну. House of Europe спільно з New York Film Academy також відкривають прийом заявок на онлайн-курс, присвячений практичним аспектам управління постпродакшн-процесами.

Це вже четвертий етап ініціативи, яка підтримує українських кінематографістів через менторство, зміцнення потенціалу, відкриття нових можливостей та фінансову допомогу. Програма вже вдруге надає підтримку на етапі постпродакшну повнометражних фільмів.

Серед результатів ініціативи — низка українських фільмів отримала міжнародне визнання на кінофестивалях і була представлена глядачам. Наприклад, фільм «Мілітантропос» режисерів Єлизавети Сміт, Аліни Горлової та Семена Мозгового відібрано до програми Quinzaine des Cinéastes (Двотижневик режисерів) Каннського кінофестивалю. «Донька» режисера Єгора Олесова та «Дім за склом» режисера Тараса Дроня мали прем’єри на Варшавському кінофестивалі. «Пісні землі, що повільно горить» режисерки Ольги Журби було вперше показано на Венеційському кінофестивалі, а фільм «Ти — космос» режисера Павла Острікова мав світову прем’єру на кінофестивалі в Торонто (TIFF). 

«Ця співпраця — не просто фінансова допомога; це потужний сигнал віри в українську культуру та її майбутнє. Зосередження уваги на постпродакшені є особливо цінним, оскільки завершальний етап кіновиробництва часто стає найскладнішим за обмеженого фінансування воєнного часу. Завдяки цим грантам українські фільми зможуть завершити виробництво та знайти свою аудиторію», — говорить Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.

Цього року задля підтримки професійного розвитку українських митців в галузі кіно та ТБ, а також для просування їхніх проєктів, ініціатива включатиме наступне:

  • Програма, яку реалізує Українська Кіноакадемія, передбачає надання 20 грантів по 15 тисяч кожен для українських повнометражних ігрових та документальних фільмів на етапі постпродакшну. Заявки оцінюватимуть п’ятеро незалежних міжнародних експертів: продюсерка та режисерка Гелен Льохмус (Естонія), креативна продюсерка Йоаніна Павел (Румунія), продюсерка Ізабела Кішка-Гофлік (Польща), сценарист і продюсер Яні Пьосьо (Фінляндія), а також продюсерка й Президентка Словацької академії кіно та телебачення Катаріна Крначова (Словаччина). Прийом заявок відкрито до 6 червня 2025 року. Деталі — на сайті Української Кіноакадемії за посиланням.
  • House of Europe у партнерстві з New York Film Academy проведе комплексний курс про завдання постпродукції та воршкоп з фестивального просування. Програма орієнтована на професіоналів індустрії: учасники пройдуть дводенне інтенсивне навчання, зосереджене на практичних аспектах управління постпродакшн-процесами, а також візьмуть участь у Q&A-сесії з запрошеним експертом. У межах курсу також відбудеться воркшоп, присвячений стратегії участі у кінофестивалях та ефективним світовим практикам. Подати заявку можна до 5 червня, 15:00 за київським часом.

До участі у Програмі приймаються:

  • оригінальні українські повнометражні ігрові фільми (тривалістю від 50 хв та більше),
  • оригінальні українські повнометражні документальні фільми (тривалістю від 50 хв та більше),
  • до участі приймаються тільки українські проєкти (як національні, так і у мажоритарній копродукції) на стадії виробництва чи постпродакшну, де режисер та мажоритарний продюсер є громадянами України.

Ці ініціативи, підтримані Netflix Fund for Creative Equity, надають фінансову допомогу українським митцям для створення нових фільмів і завершення постпродакшну вже наявних повнометражних проєктів. За останні три роки 200 професіоналів індустрії отримали стипендії для підтримки творчої діяльності; понад 850 українських режисерів, сценаристів, продюсерів та інших представників креативної спільноти пройшли навчання та менторські програми. Завдяки грантам на розробку сценаріїв, які розподіляє Українська кіноакадемія, було підтримано 73 кінопроєкти, а 10 фільмів на фінальних етапах виробництва отримали фінансування для завершення постпродакшну.


Читайте також: Ляльковий театр геніальності. Рецензія на «Сентиментальну подорож на планету Параджанова»

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024