Головна
>
Анонси
>

Гід цьогорічним фестивалем імпровізаційної музики Jazz Bez 2019

Гід цьогорічним фестивалем імпровізаційної музики Jazz Bez 2019

З 6-го по 15-е грудня відбудеться ХІХ-й фестиваль сучасної імпровізаційної музики Jazz Bez. 15 міст України та Польщі зберуть разом талановитих місцевих джазменів, а також артистів із США, Німеччини, Ізраїлю, Швейцарії, Кот-д`Івуару і не тільки.

Jazz Bez вперше відбувся в 2001 році силами львівського мистецького об`єднання «Дзиґа» та її співзасновника Маркіяна Іващишина. Уже третій рік поспіль київська частина Jazz Bez пройде у 32JazzClub за підтримки Old Fashioned Radio.

Третій джазовий фестиваль у Києві за останні два місяці – чи це не новорічне диво? Тож, із задоволенням розповідаємо про лайнап цієї події.

Hans Ludemann & Trio Ivoire (Німеччина / Кот-д`Івуар)

6 грудня – Київ, 7 грудня – Тернопіль, 8 грудня – Львів, 11 грудня – Маріуполь, 13 грудня — Суми.

Мультикультурне тріо об’єднало німецьку строгість класичної імпровізаційної музики та африканські вібрації завдяки оригінальному набору інструментів: фортепіано, балафон та барабани. Критики називають Ганса Людеманна одним із найкращих джазових піаністів сучасності та хвалять за «ясний» голос. Алі Кейта відомий як «маг балафону» з Кот-д`Івуару. А барабанщика Крістіана Томе українські джазові меломани знають за проєктом Vesna, створеним спільно з німецько-українською співачкою Мар’яною Садовською.

Greg Osby & Tal Cohen (США / Австралія)

6 грудня – Львів, 7 грудня – Київ, 8 грудня – Перемишль, 11 грудня – Маріуполь, 13 грудня — Хмельницький, 15 грудня — Луцьк

Виступ дуету американського саксофоніста Грега Осбі та австралійського піаніста ізраїльського походження Тала Коена справді вартий уваги. По-перше, їх музика поєднує канонічний сучасний джаз із мотивами єврейського фолька. По-друге, їхній виступ водночас є справжнім майстер-класом, адже Грег Осбі – професор легендарного університету Берклі.

Debski & Karasiewicz (Польща)

грудня – Перемишль, 7 грудня – Львів, 8 грудня – Тернопіль

Кшешімір Дебські прославився як композитор, диригент та скрипаль, чия музика звучала в польських фільмах, операх і ТБ-шоу. Рафал Карасєвич – багатогранний джазмен, відомий за проєктами Karasiewicz Power Set, Tango Jazz Project та іншими. Ці двоє є шанованими музикантами, котрі дозволяють собі хуліганити на сцені, змішуючи фанкові ритми, класичний джаз та навіть неокласику, при тому розбавляючи це тонкими імпровізаційними соло партіями.

Yarosh Organ Trio (Польща)

6 грудня – Львів, 7 грудня – Тернопіль, 8 грудня — Перемишль

Відомий польський джаз-бенд у складі барабанщика Пшемислава Яроша, саксофоніста Томаша Пручницького та клавішника Каєтана Галаса. Родзинка цього гурту – електроорган Hammond, який ми звикли чути у класичних блюзових та рок композиціях другої половини минулого сторіччя, і аж ніяк у сучасному фрі джазі.

Nova (Швейцарія)

грудня – Перемишль, 8 грудня – Львів, 10 грудня – Маріуполь,14 грудня — Дрогобич

Гурт, який цікаво не тільки слухати, але й дивитись – швейцарське аудіовізуальне тріо Nova, до якого входять гітарист Крістіан Затта, басист і художник Флоріан Болігер та барабанник Марк Голбір. Гурт об’єднує дві культури – музичну та візуальну. Напрочуд красивий, розмірений, мелодійний джаз у супроводі візуального ряду, що створює унікальну атмосферу.

Yes! Trio (США)

7 грудня – Перемишль, 8 грудня – Тернопіль, 10 грудня – Маріуполь, 12 грудня – Чернігів, 13 грудня – Київ, 14 грудня – Луцьк, 15 грудня — Вроцлав

Тріо, до якого входять Аарон Голдберг (рояль), Алі Джексон (барабани) та Омер Авітал (контрабас). Особливістю Yes! Trio є не тільки майстерність, музичність та надзвичайна зіграність музикантів – 20 років співпраці та дружби – це не жарти.

Аби підкреслити стиль кожного з учасників, тріо розділяє між собою написання композицій. Таким чином, жодна із них не подібна на попередню та по-різному відбиває і канони 40-х, і авангардний джаз, і нью-йоркський грув.

Klein (Люксембург)

грудня – Львів, 8 грудня — Київ

Раніше піаніст Джером Кляйн співпрацював із різними джазменами, а в 2018-му створив власний гурт Klein. До його складу входять бас-гітарист Пол Беларді, барабанщик Нільс Енгель та електронний музикант Чарльз Штольц. Тріо створює магічну музику з цікавими ритмічними малюнками та бездоганними імпровізаціями. Серед джерел їхнього натхнення – експериментальні індігурти, як Sohn та Son Lux.

Human Things (Польща / США)

11 грудня – Люблін, 12 грудня – Київ, 14 грудня – Луцьк

Проєкт відомого польського піаніста Пйотра Влєжула. Він починав із класичної музики, однак згодом перейшов у джаз. Грав із Яреком Смєтаною, Томашем Муняком, Томашем Станько та іншими відомими артистами Польщі. У 2018-му записав альбом Human Things, який і представить на сцені Jazz Bez.

Разом із Влєжулом виступлять польські джазмени — барабанщик Девід Ходек та бас-гітарист Макс Муча. Спеціальним гостем концерту стане Дайна Стівенс — американський саксофоніст, знаний співпрацею з Кенні Бероном, Амброузом Акінмусіром та іншими представниками джазової сцени США.

The Cuban Latin Jazz (Куба / Польща / Україна)

11 грудня — Маріуполь

Свято латиноамериканських ритмів влаштує інтернаціональний гурт The Cuban Latin Jazz. У його складі контрабасист Ролан Абреу, який народився у Гавані, а нині живе і працює в Польщі; луцький саксофоніст Тарас Баковський; піаніст Павєл Кукула, відомий за проєктами Aquariium та Noel y Sabor de Cuba, а також барабанщик Домінік Яске, який поєднує джаз, госпел, фанк та хіп-хоп та співпрацював із польськими музикантами, зокрема Вейном Еллінгтоном.

Organic Noises (США / Польща)

12 грудня – Чернігів, 13 грудня – Рівне, 14 грудня – Бучач, 15 грудня – Луцьк

Дуже незвичний за звучанням польсько-американський гурт Organic Noises поєднує джаз, інколи джаз-рок, із фольклорною музикою Вірменії та Балкан. Окрім традиційних гітар, басу, барабанів та скрипки, у піснях бенду звучать й етнічні інструменти (дудук, зурна, обоє тощо), що додає надзвичайного колориту.

Bogdan Gumenyuk Quartet feat. Sandy Eldred (Україна США)

14 грудня — Київ

Богдан Гуменюк – один із найвідоміших та найталановитіших українських саксофоністів. Серед його досягнень – навчання у Філадельфійському університеті та співпраця з музикантами із України, США, Канади та Німеччини. На сцені Jazz Bez 2019 до Гуменюка приєднаються учасники його квартету: піаніст Юрій Середін і Роман Гуменюк за барабанами.

Ще одним учасником виступу є Сенді Елдред – композитор та басист із Атлантік-Сіті, який співпрацював із Norman David and the Eleventet, Jamal Jones’ Bureau of Sonic Wonderland, South Philly Big Band, Mars Apes та іншими американськими джаз-бендами.

Матеріали надані прес-службою заходу

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024