25 серпня Туча випустила кліп та пісню russia is a terrorist state. Це трек про російсько-українську війну, що триває понад 300 років.
У коментарі для LiRoom Туча розповідає про роботу над кліпом та важливість треку.
Після одного з терактів, які здійснила Росія на території України, мережею завірусилася фраза #russiaisaterroriststate. Тоді Туча вирішила перекласти цю фразу іншими мовами. Керувалася тим, які мови популярні в Європі, а також обрала мову з натяком відносно правління деяких країн, які шукають виправдання Росії.
Так, у пісні звучить лише одна фраза — russia is a terrorist state вісьмома мовами: українською, англійською, російською, італійською, іспанською, французькою, німецькою та польською.
Виконавиця зізнається, що хотіла б аби цей трек більше лунав закордоном. Адже нам важливо розвіяти стереотип про російську культуру, спадщину і найголовніше — стереотип про те, що це їх уряд, а не росіяни:
«Це все росіяни. Це віддзеркалення у вигляді їхньої влади, це раби й тому мій стейтмент — всі росіяни терористи. Абсолютно всі: від малого до великого. Мертві, живі й ненародженні».
Туча каже, що була б щасливою, якби на рейві, де буде так званий російський ліберал, заграв цей трек і щоб у нього був дисонанс: танцювати чи заховатися, бо я росіянин?
«Якщо, звісно, почуття сорому у них є, хоча я в цьому сумніваюся», — додає співачка.
Трек має терапевтичний ефект і для українців. За словами Тучі, на своїх лайвах вона бачить як працює трек, коли буквально змушує слухачів кричати, що Росія — держава терорист.
«Це як мантра — щоденно нагадувати українцям всі злочини Росії, щоб не забувати й в жодному випадку не йти на діалоги. Й нагадувати іноземцям, аби розвіяти сприйняття Росії.
У відеокліпі виконавиця нагадує, що війна Росії з Україною почалася не 24 лютого, і не у 2014 році — вона триває понад 300 років. Туча згадує про кріпацтво, Емський указ, Голодомор, Розстріляне Відродження, депортації та етнічні чистки. Показує кадри повномасштабної війни 2022 року. У відео також з’являються згадки про бойові дії Росії в Абхазії, Грузії та Сирії.
Кадри для кліпу знімали на різних територіях України — в полі, лісі, на житньому ринку, на території закинутої будівлі на іподромі й в Ірпені, на розбомбленій росіянами меблевій фабриці.
«А от історичні кадри знайти було не важко, бо наша історія ними насичена. Важкість була в тому, щоб вмістити їх у хронометраж. І багато чого ми не показали, але старалися узагальнити й зобразити це текстовими титрами, хайлайтсами», — пояснює співачка.
Туча (справжнє імʼя — Марія Тучка) — київська авторка-виконавиця та музикантка. Дискографія виконавиці нараховує два мініальбоми та декілька синглів.
Читайте також:
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: