Головна
>
Колонки
>

Jerry Heil, Moisei чи Fiinka? Прогноз на Нацвідбір на «Євробачення-2023»

Jerry Heil, Moisei чи Fiinka? Прогноз на Нацвідбір на «Євробачення-2023»

З кожним роком увага до «Євробачення» в Україні непропорційно збільшується. Цьому, звісно, сприяють успіхи й перемоги. Особливо перемога Kalush Orchestra в розпал повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Водночас саме велике «Євробачення» залишається політичним шоу-парадом, яке має мало спільного із музичними трендами й тенденціями.

Від 2018 року Нацвідбір на «Євробачення» став головним та ледь не єдиним загальнонаціональним телеконкурсом авторської музики в Україні. На сьогодні немає жодного проєкту чи майданчика, який міг би дати артистам настільки багато уваги та охоплення, ще й безкоштовно. 

Саме тому уже не перший рік Нацвідбір притягує до себе зірок, які шукають поштовху популярності, артистів, які хочуть перезапустити кар’єру, серійних учасників талант-шоу та, звісно ж, продюсерів, які через конкурс хочуть запустити нових артистів (як-от Козак Сіромаха, під якого навіть фіт із Kalush Orchestra записали, а він не потрапив у шортлист). 

Цьогорічний відбір можна назвати одним із найменш зіркових за весь час. З артистів, які вже зробили собі ім’я на попсцені хіба Джеррі Хейл та Tvorchi. Серед інших — кілька інді-виконавців та, звісно ж, пара ноунеймів.

Олексій Бондаренко, який приречений слідкувати за конкурсом щороку, прослухав всі пісні, які будуть зіграні в ефірі Суспільного 17 грудня, і аналізує почуте та побачене.

Євробачення-2023": фіналісти Нацвідбору на конкурс та їхні пісні: фото |  Новини шоу-бізнесу — Гламур — tsn.ua

Moisei — I’m Not Alone

Мойсей Бондаренко (ні, ми не браття) ще до початку прослуховування має подвійний карт-бланш: по-перше, він військовий і зараз служить, по-друге, відео його виступів зі скрипкою на фронті та в деокупованих містах уже встигли завіруситися в тіктоці.

До того як піти служити, Мойсей був вуличним музикантом та грав кавери. I’m Not Alone — його перша авторська робота. І одразу вельми непогана! Це доволі шаблонний, але щирий європейський попфолк. Лірично I’m Not Alone викликає паралелі з допомогою українцям армії і читається саме як вдячність військового за все, в чому він не один. Музично — це натхненна й динамічна (чого не вистачає більшості інших учасників) балада з «моментом Рибака» (як кажуть мої друзі) на скрипці.

А от чого в цій пісні немає — жодного натяку на українськість. Текст англомовний, мелодика радше ірландська. Якщо не знати біографію героя, визначити, з якої він країни, було б неможливо. І, як на мене, українською ця пісня б мала всі шанси закріпитися в радіоротаціях, а от англійською — вона стає надто типовою. 

Українським глядачам точно розкажуть його історію перед виступом. І вона точно їх зачепить. А от чи буде такою ж реакція у випадку виступу в Ліверпулі? Навряд.

У будь-якому разі я вважаю Мойсея одним із фаворитів Нацвідбору.

Прогноз: 2 або 1 місце. 

OY Sound System — Ой, тужу

Воскресіння з мертвих гурту OY Sound System стало для мене несподіванкою. Брати Галаневичі разом з Вікторією Родько та гітаристом Євгеном Словяновим потужно заявили про себе 7 років тому. Згодом з гурту пішов Марко і повернувся на фултайм до ДахаБрахи. Потім пішов і гітарист. Якийсь час Тарас Галаневич та Вікторія влаштовували фестивальні рейви вдвох, а потім і зовсім зникли.

Після 24 лютого Родько активно волонтерила, зокрема допомагала організації Kyiv Volunteer. І от вони презентували перший за 4 роки трек Ой, тужу. Причому за пультом — людина в масці, ми навіть точно не знаємо, чи це Галаневич. 

Ой, тужу — не найкращий трек з представлених і точно не найкращий трек в дискографії OY Sound System. Це цікава спроба загорнути тугу українського народу в елетронно-трансове звучання, але вона не виконує жодну з функцій, які стоять перед бенгером. Тут нема ані потужного дропу, ані гармонії що в’їдалася б. 

З іншого боку, цей трек абсолютно відрізняється від усіх інших. Видно, що гурт не намагався потрапити у формат Євробачення, а лишився вірний собі. Те ж саме робили й Go_A, але в їхньому випадку Shoom виявився вершиною творчости гурту на момент релізу. 

Думаю, шансів вийти у них дуже мало. Але їм це й не треба. Буде добре якщо Євробачення стане поштовхом для перезапуску колись дуже перспективного гурту.

Прогноз: 7 або 8 місце. 

Demchuk — Alive

Вася Демчук — цікавий артист. Він брав участь у 8 сезоні Голосу країни, а після нього, на відміну від більшості учасників «Голосу», дійсно зміг запустити власну кар’єру. До повномасштабного вторгнення Демчук співав доволі типовий, але приємний R&B російською та навіть записав фіт із NK на пару млн переглядів. 

Після 24-го музикант українізувався і ще більше сконцентрувався на баладах. На Голосі Вася співав Джона Ледженда і Зейна Маліка, в принципі десь у цьому ж ключі він і продовжує працювати.

Alive — передбачувана, лірична і вельми витончена R&B-соул балада, яка б прекрасно пасувала сцені повернення коханих одне до одного після сварки в американському ромкомі. Вона звучить одночасно як весь американський R&B, але найбільше згадується Сем Сміт. Дещо схоже привіз на Євробачення минулого року представник Бельгії і посів 18 місце. Спільне з Демчуком у них головне — чудовий, майстерний і чуттєвий вокал. Але обидва не виглядають фаворитами навіть теоретично.

Прогноз: 5-6 місце. 

Jerry Heil — When God Shut The Door

Для кар’єри Яни Шемаєвої цей рік став переломним. По-перше, вона припинила співпрацю з агентством Secret Service, яке супроводжувало артистку під час минулого Нацвідбору, в якому вона брала участь. По-друге, вона продовжує навчання в найкращому музичному університеті світу Berkley в Америці.Там же їздить в тури з alyona alyona і Kola та іноді заїжджає в Україну.

Здавалося, що після цілком провального виступу у 2020 році Jerry Heil більше на Нацвідбір не піде. Але вона наважилася, і, схоже, стала головною фавориткою цього року.

When God Shut The Door — це коктейль з усієї популярної музики, яку випускають в Україні сьогодні. Ось тобі гуслі, ось хор, ось модний електронний біт в стилі The Maneken, ось фолкові бек-вокали а-ля KAZKA, ось R&B сінти, ну і звісно ж, фолкова вставка українською наприкінці. На додачу до цього — приспів в стилі арії Плавалагуни з «5 елементу» та госпельний хор на фоні. Звучить як музичний франкенштейн. Але чіпляє!

Єдине, в чому я вбачаю проблему (окрім неочікувано теоцентричного тексту наприкінці), окрім «о-о-о-о» тут нема чого наспівати після прослуховування. А це дуже важливо для успіху популярного хіта. 

У будь-якому разі це, певне, найбільш потужна і якісно спродюсована пісня цього відбору. Перемогти може завадити хіба що слабкий перформанс.

Прогноз: 1 або 2 місце. 

Fiinka Довбуш

В чат входить постмодернізм. Fiinka — співачка, гумористка й блогерка, авторка ютуб-каналу Ліжник ТБ, у якому вона іронізує на тему життя гуцулів. (Її образ особисто мені дуже нагадує персонажку дружини з пательнею із «Деревни дураков»). Перший успіх вона мала з хіп-хопом про заробітчан, кліп на який зняла на 8 місяці вагітності.

Довбуш — це така собі гуцульська Cardi Bi, яка замість дорогих тачок і розкішних інтер’єрів знімається на фоні гірських струмочків та килимів. У випадку з Fiinka важко розібратися, де закінчується жарт, а де починається.

Тож будемо говорити по фактах. Це найкращий дроп з усіх треків. Тут відчувається вплив тогорічного виступу сербів з In Corpore Sano (як на мене, найцікавішої пісні торішнього ЄБ). Тут дуже багато гуцульщини. І красивий жест наприкінці кліпу. 

Якщо говорити про концептуальну тяглість, то виступ Fiinka міг би стати цілком логічним продовженням Kalush Orchestra. Та й в Україні вона явно заслуговує на більшу популярність, ніж зараз.

Оскільки цього року в журі немає Ярослава Лодигіна, який, як ми пам’ятаємо, недолюблює гірські народи, то думаю, що Fiinka цілком може потягатися за перемогу. 

Прогноз: 2 або 3 місце. 

Kruть — Колискова

Цьогоріч у Марини Круть вийшов видатний альбом, який стовідсотково потрапить в топи музичних медіа. Співачка росте як виконавиця і з кожною новою роботою заходить на нові для себе території. Зараз це масштабні оркестровки.

Колискова — виправдовує свою назву. Це інтимна щемка балада під бандуру й струнні, яка поступово розкривається в стилі саундтреків Ханса Ціммера. Проблема лише в тому, що динаміки цього треку може бути замало для Євробачення. Це дуже красива пісня, яка б цілком пасувала, наприклад, проєкту «Вночі» Святослава Вакарчука, але навряд підійде масовому слухачу.

З іншого боку, не думаю, що Марині дійсно потрібна поїздка в Ліверпуль. Вона однозначно заслуговує більше уваги громадськості, і Нацвідбір — хороший шанс не поборотися за перемогу, а знайти ще більше своїх слухачів. В її випадку, це набагато важливіше.

Прогноз: 4-5 місце.

Tember Blanche — Я вдома

Маю зізнатися, що тут я не можу бути об’єктивним. Я є послідовним шанувальником Tember Blanche від першого альбому. Я вдома — чудовий, світлий, легкий трек, який моментально в’їдається в голову і мусить потрапити в ротації більшості радіостанцій завдяки своїй універсальності.

Це точно розвиток, порівняно з першим альбомом. Але чи має ця пісня вигравати Нацвідбір? Ні. 

Для Tember Blanche, так само як для Krutь, Нацвідбір — спосіб показати себе аудиторії, якій вони можуть сподобатися. Бо аудиторії телебачення та тіктока часто взагалі не перетинаються. А от музика дуету може подобатися і тим, і іншим. 

Також це цілком логічний крок від продюсерів конкурсу, щоб залучити молодь, яка зараз активно слідкує за новою DIY-тусовкою (ми детальніше розповідали про це тут). 

Прогноз: 6-7 місце.

Angelina — Stronger

Ангеліні Теренніковій (якщо я правильно порахував) 16 років. Усе дитинство та підлітковий вік вона провела на реаліті-шоу. «Голос. Діти», Дитячі Євробачення, конкурси краси, після 24 лютого переїхала в Швецію, де пішла на місцевий Idol. Насправді це дуже типова історія для учасниць та учасників ЄБ.

У пісні одразу кілька проблем. По-перше, псевдонім Angelina одразу вбиває будь-яку надію, що вдасться нагуглити бодай щось. По-друге, Stronger — максимально безликий попсингл, якій не залишає жодної зачіпки. Разом з нею вийшов ще українськомовний сингл Вирій — і це теж приклад надто рафінованого попу, в якому нема нічого, окрім красивого голосу.

Чесно кажучи, не знаю, чим Ангеліна може взяти, окрім юного віку. І сподіваюся, що в майбутньому ми побачимо амбітну артистку, а не серійну учасницю різноманітних вокальних проєктів. Бо співати Angelina точно вміє.

Прогноз: 9 чи 10 місце. 

2Tone — Квітка

Я не знаю, що треба зробити цьому дуету, щоб його перестали порівнювати з 5’nizza. Тим паче, що досі на YouTube найпопулярнішим відео гурту залишається їхній кавер на Солдата

У Квітці вони відійшли від акустичного формату і записали повноцінний рок-бенд. Але, боюся, свій талант розкрити не вдалося.

Квітка аж надто сильно віддає російським роком: і ця розмовна вставка посередині,і соло наприкінці — все звучить щонайменше застарілим. Також варто згадати 8 колір Мотороли, який ніби фоновим саундом промовляє до тебе з приспівів. Аранжування, особливо на фоні винахідливих рішень Jerry Heil та Fiinka, масштабності Krutь та експериментальності OY Sound System, звучить аж надто блякло.

Боюся, в цьому випадку надто багато чого пішло не так.

Прогноз: 9 або 10 місце.

Tvorchi — Heart Of Steel 

TVORCHI на Нацвідборі вдруге. Минулий раз вони вдало засвітилися із треком Bonfire. Цього року знову везуть спокійну електроніку. Перші 40 секунд треку звучать як дуже інтригуюче інтро до потужного приспіву. Але…. його нема. Замість EDM-ого дропу ми отримуємо наелектризований R&B з ламаним ритмом. 

Таке враження може виправити вдалий живий виступ. За правильного світла, роботи музикантів і візуального оформлення недоліки треку можуть стати його сильними сторонами. 

Особисто мене ця пісня ніяк не зачепила. Але кожного разу TVORCHI виграють коштом того, що грають краще за більшість представників попсцени в Україні, але набагато менш цікаво за передових артистів жанру, зокрема The Weeknd, вплив якого на гурт доволі помітний. 

Думаю, що їхня впізнаваність і стиль зіграють свою роль, але не допоможуть потрапити в топ-3.

Прогноз: 4-5 місце.

Прогнозована таблиця переможців:

10. 2Tone
9. Angelina
8. OY Sound System
7. Demchuk
6. Tember Blanche
5. Tvorchi
4. Krutь
3-2. Fiinka
3-2. Moisei
1. Jerry Heil

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024