6 червня вийшов перший випуск нового шоу від Культурного Десанту — «Фронтова студія». Учасником першого випуску став лідер гурту Руки’в Брюки та військовий — Олександр Ремез. У межах шоу він створив трек Капелан, в записі якого взяв участь Джош Гоммі, лідер гурту Queens of the Stone Age. Він створив і записав партію гітари.
«Він скинув просто цю партію, інтегровану в пісню. Я слухаю і розумію, що тупо інша пісня, просто чувак записав одну партію, але все, як то кажуть, в касу. І ти розумієш, чому він — світова зірка», — каже очільник Культурного Десанту Миколай Сєрга.
Як розповідають автори, Капелан — пісня про вищу силу, яка допомагає нищити ворога. Саме через капеланів, військових священників, можна передати свої думки Богу про те, що воювати за свою землю — це честь, що людина — це щит своєї країни та рідні.
«Коли ми записували пісню “Капелан”, в нашому музбусі біля Ізюма, ми думали як її доповнити та наситити. Саша Чемеров запропонував, що варто дописати гітарну партію когось з фірмачів. Типу було б прикольно The Black Keys по стилю. Я сказав, що будемо шукати і подзвонив Шону Пену. Я дружу з ним, набрав і сказав, що потрібна гітара від вокаліста The Black Keys. Шон каже, що я його не знаю, але знаю Джоша Хома з Queens of the Stone Age, підійде? Я сказав, що підійде. Він такий: о’кей, я з ним переговорю. Потім Пен повернувся і сказав, що Джош згоден. Він зараз в турі, знайде можливість в перерві між гастролями й запише. І ми чекали-чекали, потім в нього дійсно був вихідний в який він заїхав на студію. Все зняв, все записав, скинув і це була тотальна сила. Джош Хом — Божина!», — каже Миколай Сєрга у коментарі для Лірум.
Окрім Джоша Геммі в записі взяли капелани, які заспівали бек-вокали. Партія барабанів записувалася в зруйнованій церкві. Також у відео використаний уривок вірша військового та поета Павла Вишебаби «Замість сповіді».
«Фронтова студія» — проєкт із промоції військової музичної культури, із запису та промоції пісень, створених чи виконаних військовослужбовцями, безпосередніми учасниками війни.
«Запис кожної пісні проходив у нашій пересувній студії, або, як ми її називаємо, у Музбусі. Наш Музбус був у Старому Салтові, Ізюмі, Покровську, Харкові, Оріхові. Ми заїжджали до важливих чи трагічних для українців місць цієї війни — зруйнованої спеціалізованої Харківської школи №134, зруйнованої Вознесенської церкви в селі Лукашівка, Оріхівської стели тощо», — розповів музичний продюсер Культурного Десанту Олександр Чемеров.
Як розказують ведучі проєкту, з альбомом, який вони створять під час запису шоу, вони хочуть податися на Греммі.
«Концепція альбому — вона революційна. Такого не було ніде у світі. Те, як збирається альбом, його зміст і кожна історія, яка ховається за кожним треком, за кожною піснею — це разом просто така кількість енергії велика, яка не може не монетизуватися в Греммі», — каже Миколай Сєрга.
«Культурний Десант» — військова організація, задачею якої є культурно-просвітницька та морально-психологічна робота з бійцями в зоні бойових дій, під час навчання та лікування.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: