Від Jerry Heil до Миколи Пацюка: як звучить Київщина
Відкриваємо далі музикантів з регіонів України, які найбільше постраждали від російської агресії. Сьогодні слухаємо музикантів з Київщини.
Столичний регіон очевидно притягує до себе музикантів з різних областей, та й левова частка артистів з інших матеріалів цієї серії наразі живе та працює в Києві. Проте ми спробували роздивитися музичне обличчя саме цього регіону. Київщина багата на молодих і впізнаваних музикантів. Багато з них стали частиною прориву української музики у 2022-му році, а хтось навіть пережив окупацію частини області на початку повномасштабної війни.
Слухайте музику цікавих артистів з Київщини на зручних стрімінгових платформах:
Demchuk — проєкт Василя Демчука, який виріс в Глевасі. Співак називає себе головним романтиком української сцени. Шлях до популярності почав рано — брав участь у купі музичних конкурсів та талант-шоу, зокрема «Голос. Діти» та «Голос країни». Згодом його музика завірусилася в тіктоці, його помітила NK та вони випустили дует на пісню Sorry, яка наразі має мільйони прослуховувань на стримінгах. Demchuk також став фіналістом Нацвідбору на Євробачення 2023.
Tember Blanche — інді-поп гурт з Олександри Ганапольської та Влада Лагоди з Миронівки. Історія гурту почалася з гри каверів на вулицях Києва, проте згодом музиканти почали писати власний матеріал. У 2021-му вийшов дебютний альбом Тут немає нікого, окрім нас, а пісня Вечорниці почала віруситися в тіктоці. Далі музиканти випустили трек Про Київ, пройшли у фінал Нацвідбору на Євробачення 2023, зʼїздили в тури Україною та Європою, а також стабільно збирали тисячу людей на сольних концертах у Києві. Олексій Бондаренко у рецензії на альбом 2023 року Ти лиш людина назвав гурт одним із найуспішніших інді-проєктів останніх років.
alyona alyona — реперка, сонграйтерка та співзасновниця лейблу Enko. До початку активної реперської карʼєри працювала вихователькою у Баришівському дитсадку. У 2018 вона випустила вірусний трек Рибки та почала своє сходження на олімп українського мейнстримного репу. У дискографії має чотири лонгплеї, спільний ЕР з Jerry Heil, а також купу колаб з іншими артистами — як українськими, так і закордонними. Разом з Jerry Heil представила Україну на Євробаченні 2024, де зайняла 3 місце.
Структура Щастя — проєкт Лізи Углач з Княжичів, яка починала свій музичний шлях з російськомовного поппанку. Проте згодом вона змінила погляди, перейшла на українську мову, видаливши попередню творчість з мережі та почала міксувати у своїй творчості електронну музику з іншими жанрами. Проєкт має два альбоми — Смуга та Вовк, а також ЕР Система Горя. У 2023-му її дует Силуети разом із SadSvit став найбільш прослуховуваною українською піснею на Spotify. На початку 2024-го року проєкт припинив своє існування на «невизначений період».
Jerry Heil — проєкт Яни Шемаєвої з Василькова. Співачка починала свою карʼєру як відеоблогерка, вона записувала кавери на відомі українські та закордонні пісні. Згодом у співпраці з лейблом Vidlik вийшов ЕР її авторських пісень Де мій дім. Проте популярність прийшла до артистки разом з мемною піснею Охрана, отмєна, яка стала вірусною у соцмережах. Згодом Яна почала активно співпрацювати з alyona alyona, разом з нею представила Україну на Євробаченні-2024, зайнявши третє місце, запустила власний лейбл Nova Music та активно турить як Україною, так і закордоном.
vioria — проєкт співачки Віолети Шумар з Гостомеля, яка декларує свій жанр як кітті-рок. Творчий шлях артистки почався з кавера під укулеле, який вона виклала у своєму телеграм-каналі. Після початку повномасштабного вторгнення стала записувати власні пісні про підліткові переживання та почала співпрацю з лейблом Black Beats. vioria наразі має два ЕР — 6 причин закохатися та уроки флірту, кілька концертних турів за плечима, купу вигадливого мерчу (зокрема дакімакури) та виступи на фестивалях.
Xenjes — виконавець з Київщини, який називає себе «бедрум електронщиком», працює з хардкор-техно та драм-н-бейсом. У свою творчість він вносить натхнення японською культурою, зокрема музичною сценою та аніме. Артист має записаний ЕР Bliss of Obliviation, лонгплей Dawn of Destruxion, низку синглів, а також ремікси на пісні Джозерс та Структури Щастя. Входить до творчого угрупування Be₴hket.
Gooma — гранж-гурт з Білої Церкви, який утворився у 2019 році. Тоді ж вийшов однойменний дебютний альбом Gooma, записаний у найкращих традиціях сирого гаражного звуку. У 2022 гурт повернувся після творчої паузи з синглом Чікаго, який рефлексує на тему розлуки через війну. Наступного року гурт випустив сингл Ніч, в якому вдався вже до контрасту з більш ліричним звучанням.
Ярра — бориспільський гурт, який був утворений під іншою назвою ще у 2002 році. За ці роки гурт пережив багато трансформацій і наразі в його складі ціла родина засновників. Гурт має два лонгплеї та один ЕР, працює в напрямі етнороку, використовує різноманітні інструменти народів світу у своїй музиці, а також надихається фентезійними мотивами.
Yuliya Roznen — поппроєкт Юлії Борозненко, співачки з Василькова. Юлія почала карʼєру з шоу Голос Країни, де у 2017-му потрапила до команди Сергія Бабкіна. Через два роки співачка почала сольний проєкт, презентувавши пісню #2 полюси. Найвідоміша робота співачки — пісня Живи, яка має понад мільйон прослуховувань на стримінгах та потрапила до Top Shazam Ukraine.
Lovera Breaux — музикант з Обухова, який працює з хіп-хопом, аренбі та попзвучанням. Дебютний сингл Завʼязав випустив у 2021-му році, і з того часу випустив низку синглів та ЕР Сприйняття. Окрім сольної діяльності, також є вокалістом у гурті Verona Vibes.
Foley — реп-проєкт Володимира Кагарлика з Обухова, який також співпрацював з NK, Mozgi, Dorofeeva як саундпродюсер. Свій сольний проєкт запустив на карантині і надалі випускав власні пісні, а також ремікси на треки інших артистів. Наразі музикант готується випустити дебютний альбом Вилікуй, а також співпрацює як продюсер з артистами власного лейблу Unlock Music.
Santorin — репер з Фастова, який постійно експериментує із жанровими віяннями. Він додає у свої треки як етномотиви, так і дріл, ліричні історії та навіть латиноамериканські мотиви. Дебютний лонгплей Хто я? вийшов у 2023-му та став заявою, що Santorin почав займатися музикою професійно. rap.ua назвали артиста одним з найбільших відкриттів реп-сцени 2023-го, а Megogo Music Awards 2023 дали йому нагороду «Нова хвиля хіп-хопу».
The Careless — молодий рок-гурт з Боярки, який поєднує у своїй творчості панк з альтернативною музикою. Наразі гурт має два сингли та ЕР Alright, випущений у 2021 році.
Ефір — рок-гурт з Ірпеня, утворений у 2007 році. Грає суміш металу та альтернативної музики з тендітним жіночим вокалом. Після активної концертної діяльності та релізу кількох синглів, у 2011-му випускають дебютний мініальбом Еммамсумсам, а у 2015му — кліп на пісню Погляди з нього. Згодом Ефір був не надто активним, з часу виходу ЕР музиканти випускали пісню раз на кілька років, останній нараз реліз гурту вийшов цьогоріч.
Sable — металкор-проєкт Гліба Крилова з Бучі, який утворився у 2019 році, коли Глібу було 15. Паралельно з написанням власної музики музикант записував гітарні кавери у тікток, і так став популярним у соцмережі. Згодом до Гліба доєдналися Максим Дрощинський та Ярослав Зелінський, і Sable став гуртом. Гурт має 172 тисячі щомісячних слухачів на Spotify, більшість з яких — американці та європейці.
Отець — дует Володимира Ямпольського (ех-Bojevilla) та Владислава Жильцова з Білої Церкви, заснований у 2020 році. Дует робить музику на межі прогресив металу, та маткору, доповнюючи це елементами джазу, химерними текстами та яскравою подачею.
Alexis Machine — рокери з Боярки, які грають на межі альтернативи, панку, гранжу та репкору. Хлопці вважають, що їхня сильний бік — це лайви, тому навіть їхній дебютний альбом People/Control був записаний у студії одним дублем.
Olena Usenko — юна попрок-співачка з Білої Церкви. Олена займається музикою з 10 років, в 12 — вперше виступала на великій сцені, а в 14 представляла Україну на Дитячому Євробаченні 2021 в Парижі з піснею Vazhil. Цьогоріч у співачки вийшов дебютний альбом 7 кроків.
Yarmak — реп-проєкт Олександра Ярмака з Борисполя, який почав свою музичну карʼєру у 2011, завантажуючи свій реп на ютуб. Треки артиста стали набирати купу прослуховувань, згодом він видав дебютний лонгплей та відправився в концертний тур. За свою карʼєру випустив 7 альбомів, знявся у гумористичному серіалі Як гартувався стайл, та виступив на купі концертів. Олександр завжди мав активну громадянську позицію, тому був учасником Революції Гідності, присвятив тим подіям пісню 22, підтримував протести щодо справи Павличенків та врешті доєднався до лав ЗСУ на початку повномасштабного вторгнення.
Микола Пацюк — інді-рокер з Коцюбинського, який почав активну музичну діяльність у 2019-му під псевдо Пацюк. Це були провінційні, в дечому трешові історії з життя, забарвлені ню-металом. Грав у формації Пацюк та Сонячні котики, також зробив проєкт фріланс, треки для якого зробив повністю за допомогою штучного інтелекту. Сам музикант описує свій жанр як «Relax, take it eaaaaaaaaaasy For there is nothing that we can -кор».
Росава — співачка Олена Янчук зі Сквири, яка поєднує в своїй музиці фольклорні мотиви та електронні жанри, а також має два альбоми дитячих пісень. Була доволі відомою артисткою наприкінці 90-х завдяки перемозі на фестивалі «Червона Рута 99».
77pid’yizd — проєкт з Броварів, що міксує українськомовний постпанк та колдвейв, створюючи доволі мінімалістичну й депресивну музику. Тому їх часто додають до думервейвових добірок та плейлістів. Дебютний ЕР Навіщо? вийшов у 2020 році. Гурт має фіти з Джозерс, Sad Novelist та Delirium.
Bloom Twins — дарк-поп дует сестер-близнючок Анни та Софії Купрієнко. Дівчата походять з Броварів, але живуть та будують музичну та модельну карʼєру в Лондоні. Артистки виступали у турах з X Ambassadors та Duran Duran, та з 2013 року випустили низку синглів.
To Eternity — проєкт Даніїла Отуоньє з Гостомеля. У 2022-му в тіктоці шалено завірусилася його демка Несмачний мед, і згодом він почав випускати треки на стримінгах. Наразі музикант працює над сольним мініальбомом. Даниїлу вдається поєднувати українську та англійську мову в текстах та робити чіпкі поппісні. To Eternity фітував з Tember Blanche та Otoy, а також має спільний мініальбом із The Curly.
Ця стаття була підготовлена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”. Зміст цієї публікації/статті є виключною відповідальністю Ліруму і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.
Читайте також: як звучить Луганщина
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: