Головна
>
Література
>

5 тисяч євро на написання нонфікшн-книжки: Український ПЕН та Норвезька асоціація авторів відкрили стипендійну програму

5 тисяч євро на написання нонфікшн-книжки: Український ПЕН та Норвезька асоціація авторів відкрили стипендійну програму

Стипендійна програма від Норвезької асоціації авторів і перекладачів нонфікшн-літератури та Українського ПЕН створена для підтримки українських письменників і журналістів, які працюють у різних жанрах нонфікшн (есеїстика, біографія, репортаж, інтерв’ю тощо). Її мета — допомогти зафіксувати в документальній літературі досвід війни, яку українське суспільство переживає з 2014 року.

Переможців програми буде десять, кожен із яких отримає стипендію у розмірі 5 тисяч євро (у гривневому еквіваленті). Заявку на участь у проєкті можна подати до 30 серпня за посиланням.

У заявці треба вказати графік роботи стипендіата над книжкою та підготовки її до видання, синопсис майбутнього твору, рекомендацію авторитетного експерта та копію угоди з видавництвом або лист про наміри видати книжку.

Протягом вересня заявки оцінюватиме журі, до якого увійшли: літературознавиця Тамара Гундорова, перекладач та есеїст Юрій Прохасько, видавчиня, публіцистка та перекладачка Оксана Форостина, есеїстка та письменниця Марія Титаренко, журналіст і військовослужбовець Дмитро Крапивенко, а також представники Норвезької асоціації авторів і перекладачів нонфікшн-літератури: письменник і редактор Cappelen Damm Бернард Мор та письменник і професор Університету Осло Атле Ґренн.

Під час розгляду заявок журі братиме до уваги унікальність авторського стилю, соціальне та культурне значення запропонованої ідеї, а також здатність автора досліджувати й опрацьовувати матеріали, необхідні для написання книжки.

Переможців оголосять 30 вересня 2024 року.

Результатом програми для кожної стипендіатки та стипендіата має стати нонфікшн-книжка, опублікована в українському видавництві не пізніше, ніж 30 листопада 2025 року.

Усі деталі про проєкт, вимоги до кандидатів/ок та умови участі у програмі можна дізнатися за посиланням.


Читайте також: «Ми говоримо і пишемо, бо не можемо дозволити собі замовкнути»: промова поета Остапа Сливинського на фестивалі «Фронтера»

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024