Головна
>
Анонси
>

В Дніпрі пройде фестиваль аудіовізуального мистецтва “Конструкція”

В Дніпрі пройде фестиваль аудіовізуального мистецтва “Конструкція”

З 30 травня по 5 червня в Дніпрі пройде щорічній фестиваль аудіовізуального мистецтва “Конструкція”.

Ключовий фокус фестивалю “Конструкція” – нове медіа та аудіовізуальне мистецтво в міському просторі. Проект звертається до фізичного та уявного образу Дніпра, відкриває новий погляд на його особливості та підвищує ступінь уваги до спільного: простору, відповідальності, майбутнього.

12063715_1760987764135846_2671227521391551931_n

За два попередні роки фестиваль працював з 20 локаціями, залучив 90 міжнародних учасників та більше 20 000 глядачів. Цього року, протягом фестивального тижня майданчиком для подій виступатимуть знакові місця та громадський простір міста Дніпра: залізничний вокзал “Південний”, Філармонія, Наукова бібліотека ДНУ ім. Гончара, музей “Літературне Придніпров’я”, Художній комбінат, Палац дітей та юнацтва та інші.

Таким чином, “Конструкція” ставить на меті привернути увагу до визначних та забутих об’єктів міста, які формують його історичний та сучасний образ, відновити їх роль у свідомості та по-новому поглянути на їх значення.

В художній програмі фестивалю:

Авторський спецпроект від “Культури Медіальної” – мультимедійна виставка «Без місця» про відчуття міста як дому у мешканців Дніпра та переселенців, реалізований в рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Локація – залізничний вокзал “Південний”.

Мистецька інтервенція до комерційного простору – виставка відео-арту в магазинах «Comfy».

Виставка «Дефіцит інтенції» під кураторством “Ксі Простір”, матеріальна пам’ять про митців Худкомбінату. Локація – Художній комбінат.

Просторова інсталяція «Inner Mind Architecture» митця Кента Накагава з Японії. Локація – Дніпровська філармонія ім. Когана. Проект реалізується за підтримки Європейського Союзу за рпограмою “CHOICE – Культурна Спадщина: Можливості Підвищення Громадської Активності”

Блок аудіовізуальної програми фестивалю буде предстравлений:

Tom Terrien (FR), Piotr Kurek (PL), Peninsolar (GB), Pink Crash (FR), AWOTT (RU), Mads Emil Nielsen (DK), Isak Eldh (SE), Christian Pallin (SE), Arma (LT), Arturas Bumsteinas (LT), Artanas Dombrovskij (LT), Gaile Griciute (LT), Tyto Alba (CZ), Michaela Svetova (CZ), Tolkachev (UA), Birds Ov Paradise (SE), Blck Box (UA) та інші.

Фестиваль супроводжуватимуть дискусії “Київський діалог”: 

“Куратоство містом: активізм, естетика та простори для демократичних практик”. Спікери: Катерина Тейлор – експертка з сучасного мистецтва, Луція Ржегоржікова – директорка Чеського центру в Києві та Катерина Ботанова – директорка фундації CSM і арт-критик. Тему обрано з натхнення проектом Michael Rios “Curating the City: Activism, Aesthetics, and the Representational Spaces of Democratic Practice”.

“Анархітектура”. Спікери: Дмитро Волик – головний архітектор Дніпра, Вова Воротньов – митець (Київ), Сергій Климко – Центр візуальної культури (Київ).

Лекція від Куби Снопека, польського архітектора та дослідника, колишнього викладача інституту медіа, архітектури і дизайну “Стрелка” (Москва).

“Мистецтво міського протесту” – We exist because fuck you! Спікери: митець Саша Курмаз, творча група 665, коментар від юриста Антона Деньгуба.

Окремою частиною фестивалю працюватиме Civic Media Lab Дніпро, спеціалізовані воркшопи для музикантів та митців з медіа-арту від закордонних фахівців.
З повною програмою можна ознайомитись тут.

Придбати квитки

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
1 день тому
Музика
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
2 дні тому
Музика
Як звучить Дніпропетровщина (Січеславщина): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024