24 травня в київському клубі Atlas виступить електронний дует із Австрії HVOB. Це буде четвертий виступ гурту в Україні. Він відбудеться на підтримку четвертого студійного альбому Rocco, вихід якого заплановано на 15 березня. Наразі вийшло два сингли, які увійдуть до платівки – Bloom та 2nd World. Організатори концерту: HMG.
Що це за гурт?
HVOB з’явилися 2012 року у Відні. До дуету увійшли Анна Мюллер та Пауль Вальнер. Абревіатура розшифровується як Her Voice Over Boys. Після публікації перших треків на гурт звернув увагу відомий музикант Олівер Козетцкі, який запросив дует на свій лейбл. Із тих пір HVOB випускаються на Stil vor Talent. Дебютний альбом HVOB вийшов 2013 року.
Принциповий ріст популярності наступив після виходу другої платівки Trialog, із якою дует, до речі, приїжджав у київський Sentrum. Цікаво, що тоді саппортом гурту виступив український дует DVOE. VICE назвали альбом «імовірно платівкою року». У своїй музиці гурту вдалося поєднати елементи техно із живим саундом.
За два роки вийшов третій альбом Silk, у неочікуваній колаборації із гітаристом гурту Mumford & Sons Вінстоном Маршалом. Із презентацією цієї платівки гурт виступав 2017 року.
Вони популярні?
Помірно. Достатньо, щоб бути знаними серед шанувальників електронної музики, але не настільки, щоб ставати хедлайнерами на фестивалях. Їхніх альбомів навіть немає на Metacritic, проте всі блоги, які таки добираються до їхньої музики, оцінюють її дуже високо.
Що це за музика?
Це легка, але напориста електроніка. В основі їхньої музики лежить техно, але зверху додається дуже багато прошарків. Один із найбільш характерних треків, наближених до синтетичного саунду – Azrael із другої платівки. З іншого боку: треки Always Like This та Dogs із першого альбому, які можна назвати більш акустичними і камерними. Серед гуртів, із якими порівнюють HVOB – Bob Moses та David August. Хоча особисто мені вони нагадують дуже спокійну і лайтову версію Phantogram.
До чого тут Mumford & Sons?
Це цікава історія. Гітарист «Мамфордів»» Вінстон Маршалл послухав HVOB та став їхнім шанувальником. Тоді він надіслав гуртові листа із пропозицією співпраці. Проте Анна та Пауль не повірили у те, що це зробив реальний Маршалл. «У Mumford & Sons зовсім інший саунд, та й вони дуже популярний гурт», – виправдовувалися HVOB. Згодом менеджер Маршалла надіслав ще одного листа і підтвердив автентичність першого.
Коли музиканти зустрілися, виявилося, що Вінстону дуже сподобалося їхня музика і він хоче написати пару пісень разом. Процес роботи настільки сподобався всім, що врешті народився альбом Silk, до якого увійшло сім спільних пісень. Маршалл навіть з’їздив разом із HVOB у тур Європою, і побував у Києві.
Що буде в Україні?
Маршалла цього разу не буде. Проте буде новий альбом. Яким він буде ми поки не знаємо, можемо лише здогадуватися по Bloom та 2nd World. Судячи з усього Rocco буде менше схожий на Silk, та більше на перші дві платівки австрійців. В будь-якому разі це буде яскраве шоу із дуже крутою музикою та потужною роботою самого гурту. HVOB – не з тих, хто вмикає треки і нічого не робить на сцені. Їхні виступи містять багато живого виконання. Ось наприклад, із відносно свіжого, лайв із Лос-Анджелеса.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: