У Києві, Львові, Тернополі, Дрогобичі, Перемишлі, Вроцлаві та інших містах України та Польщі 3-5 грудня відбудеться 21-й фестиваль Jazz Bez.
Наразі організатори анонсували розклад подій у Львові, програма в інших містах поки не оголошувалась через складнощі з карантинними обмеженнями.
У Львові планується два дні концертів, а в переддень фестивалю, 2 грудня, буде присвячено освітній програмі: в Інституті Стратегії Культури відбудеться відкрита лекція «Джаз — музика вільних» для школярів та студентів.
3 грудня в Ennio Event Square виступатимуть професор Краківської Музичної Академії Piotr Wyleżoł, який презентує нову програму «Wabend» разом з Marcin Dominik Kaletka, David Hodek, Mac Mucha. Також там виступить співачка Ingrid Arthur, яка спільно з українськими та польськими музикантами готує програму із хітів соул, госпел та фанк музики в джазових аранжуваннях.
3 і 4 грудня у Львівській Національній Музичній Академії, о 12:00 відбудеться конференція «Час на джаз», у якій візьмуть участь українські та італійські викладачі, композитори та музиканти (спікерів оголосять згодом). Вони ж і проведуть майстер-клас «Особливості актуальної італійської джазової школи» для студентів закладу.
4 грудня на сцену Ennio Event Square вийде італійський квартет Аntonio Flinta. Також в цей день там зіграє швейцарсько-болівійський екоджазовий проєкт Paykuna.
В останній день фестивалю, 5 грудня, відбудеться підсумковий концерт учнів львівської джазової школи під керівництвом Ігоря Гнидина у LV Cafe jazz club. Детальна програма та таймінги — у соцмережах фестивалю.
Нагадуємо, Jazz Bez — міжнародний фестиваль, що відбувається щороку на початку грудня паралельно у кількох містах України та Польщі. Вперше фестиваль провело мистецьке об’єднання «Дзиґа» у 2001 році у Львові та Перемишлі, а за 21 рік існування концерти Jazz Bez відбулися у десятках міст України та Польщі. З 2018-го року київська частина фестивалю проходить за підтримки Old Fashioned Radio.
«Головною гордістю і щоденним натхненням Jazz Bez є не яскраві зірки джазу, які щороку виступають на наших сценах. Ні, головною гордістю є те, яким месійним і інспіраційним став Jazz Bez. Те, що під його впливом народилися джазові школи, клуби, кафедра в Консерваторії, нові колективи і ціле покоління людей, котрі розуміють – вирішальним є розвиток і пошук, свобода і культура людини «Без» упереджень і стереотипів» — кажуть організатори фестивалю.
Читайте також наш гід найцікавішими виступами фестивалю у 2019-му році.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: