37 років Юрію Хусточці

27 жовтня 1975 народився Юрій Хусточка. Людина, що брала участь у багатьох музичних проектах, але лише два відомі широкому загалу.

Проте, його творчість куди більш широка і різноманітна.

У 1991 році, в славетному місті Лева, Юрій Хусточка, разом з  Андрієм Голяком, Павлом Гудімовим та Денисом Глініним створюють гурт Клан Тиші, що проіснував 3 роки і став достатньо популярним серед однолідків, плавно перетікши у Океан Ельзи.

 

Наступні 10 років життя Хусточки пов’язані з Океанами та їх цілковитим успіхом.

Проте, 2004 року у Юрія виникає «чувство, что мы попали в какую-то определенную клетку. Рассматривая ее со всех сторон, ты понимаешь, что эта клетка, становится тебе не интересной и надо строить свою клетку». Бачення того, як хочется робити музику міняєтся, і так виникає Esthetic Education. Гурт безпрецедентний в історії українського шоу-бізу, гурт неоднозначний та успішний.

Його існування було схоже на кардіограму людини із хворобою серця: різкі піки виходу платівок і концертної діяльності змінювалися клінічною смертю пацієнта і тільки ледь помітним здіймання грудей.

Як раз у ці періоди тиші музиканти займаються своїми проектами, і Хусточка стає продюсером та музикантом гурту Silvervince.

Весною 2009 з’являється ще один, мало кому відомий, проект piss&laugh.

Хусточка також займається продюсуванням кращих представників української сцени: Крихітки та ДахаБрахи.

Весною 2011 року у мережі з’являєтся відео на Cross The River та натяки на повернення Esthetic Education.

 

22 липня на Ланжеронському узвозі в рамках Міжнародного Одеського Кінофестивалю гурт виступає, створюючи надзвичайний живий саундтрек до німого фільму Естебана Сапіра «La Antena». Відверто — один з кращих концертів у моєму житті.

Після цього пацієнт не публічно оголошений мертвим.

Проте, Хусточка не вішає свій бас на гвіздок.

Зимою 2011 з’являєтся інформація про спільний концерт Бізонів Хіггса та ДахаБрахи у києвському Sullivan Room-i. Юрій, та його старі знайомі — Ілля Галушко та Андрій Надольський — у складі першого гурту відіграють 8 пісень, дещо з матеріалу piss&laugh і нові треки. Після цього зимового трансу панує тиша.

Проте, як показує практика, попереду нас чекає ще достатньо творчих сюрпризів та експериментів від Юрія Хусточки.