Vivienne Mort у проекті FUZZ. Інтерв’ю з Даніелою Заюшкіною та саунд-продюсером Morphom

Проект FUZZ – найгучніша музична подія цього літа. Бренд Pepsi спільно з саунд-продюсером Morphom кинули виклик українським музикантам звучати по-новому. Першим відгукнувся Pianoбой. Але після виходу 26 червня FUZZ-треку На вершині організатори тримали паузу: до останнього було невідомо, хто стане наступним учасником. Таємниця розкрилася, коли інді-рок-гурт Vivienne Mort презентував свій спільний з Morphom трек Зустріч.

Ми розпитали організаторів та учасників FUZZ: Жанну Стрельникову – маркетинг-менеджера категорії газованих напоїв компанії PepsiCo, Романа Черенова, відомого слухачам електронної музики під псевдо Morphom, а також Даніелу Заюшкіну – вокалістку та автора пісень гурту Vivienne Mort.

Це правда, що на створення проекту вас надихнув легендарний гітарист-віртуоз Джимі Гендрікс?

Morphom: Так, FUZZ – це назва гітарного ефекту, який винайшов Гендрікс. Для свого часу це був великий прорив, але я впевнений, що час гітарних ефектів минув, ми вижали з них все, що могли, і тепер треба випробовувати можливості електронного контролера.

Жанна: Гендрікс змінив уявлення сучасників про музику, ми також хочемо змінити уявлення слухачів про можливості української естради. Гендрікс відомий ще й тим, що підпалив власну гітару від час виступу, це справило враження. Але ми, звісно, не будемо підпалювати інструментів, ми хочемо запалити танцполи.

Morphom, ви як саунд-продюсер проекту займаєтесь аранжуванням треків. Як відбувається робота над FUZZ-треками?

Morphom: Без зайвих слів. Зустрічаємось, обговорюємо співпрацю, розглядаємо музичні заготовки, а далі починається ретельна і не надто цікава для стороннього глядача праця.

Даніело, як вам пошук нового разом із Morphom?

Даніела: Мені сподобалося. Рома має свій почерк, його роботи можна впізнати. Він творчий. Ми принесли йому пісню і надалі майже не втручалися в аранжування, не вносили значних коректур. Всім учасникам процесу мусить бути цікаво — тоді буде можливий «пошук нового».

Morphom: Ми трохи розійшлися в баченні аранжування. Я пропонував навіть версію з дитячим хором і оркестром, але Даніела з Глібом постійно вимагали чогось більш динамічного. Мені здається, ми знайшли золоту середину.

Ви задоволені результатом співпраці?

Даніела: Так. Я рада, що в нас тепер є ця пісня. І рада, що познайомилася та подружилася з Ромою.

Morphom: У тому, що стосується музики, я перфекціоніст. Якби були найменші сумніви щодо результату, я б переробив аранжування з нуля. Неможливо вмовити себе, що все гаразд, якщо ти відчуваєш: трек сирий, недопрацьований.

Що далі, хто буде наступним учасником FUZZ?

Жанна: Цього ми сказати не можемо. Ми не робимо анонсів з кількох причин. Перша: сам формат проекту. FUZZ – це виклик і експеримент, і він має бути непередбачуваним. Друга: не хочемо створювати зайвого психологічного тиску на учасників. Але можу пообіцяти, що ви обов’язково почуєте нові хіти. Крім того, восени відбудеться великий концерт за участю всіх, хто долучився до FUZZ.