SHATUR-GUDUR

Лера Пирус
6 Червня, 2018

«Shatur-Gudur» або «Шатур-гудур» — перший і єдиний кримськотатарський музичний гурт, який грає у стилі етнічний панк-рок.
Назва гурту «Shatur-Gudur» перекладається як «Шум і гам» або «Переполох», «Гармидер». Студійний концепт гурту існує з 2008 року. Постійний склад гурту сформовано у 2016. Сама ідея створення кримськотатарського гурту виникла через бажання чути національні кримськотатарські мотиви. Лідери колективу Джеміль та Сулейман Мамутови почали писати пісні у старших класах середньої школи.
“Група виникла з бажання почути національні мотиви. На той момент на кримськотатарської сцені не було того, що я хотів би почути. І, насправді, немає зараз, тому я був змушений створити цю групу, щоб записати і послухати самому.” – Джемиль Мамутов.

За визначенням лідера гурту Джеміля Мамутов, гурт грає не зовсім рок. При цьому визначено, що пісні «Шатур-Гудур» є життєвими, ліричними та страждальними. Це пов’язано з тим, що у кримськотатарському фольклорі багато пісень присвячено трагедіям.

“Ми граємо більш альтернативну музику, намагаємося змішувати стилі. Панк-рок у нас залишився тільки в плані експериментів над стилями, тобто панк звучить в безладді стилів.” – Джемиль Мамутов.

Перший альбом гурту був виданий в квітні 2017року і має назву “Burundan çıqtı” що в перекладі “вийшов боком”.

Зараз гурт працює над новим альбомом який має побачити світ на початку осіні 2018року.

Склад гурту:
Джеміль Мамутов — бек-вокал, бас
Сулейман Мамутов — ударні, бек-вокал
Фікрет Ідрісов — гітара
Бекір Хайбуллаєв — вокал

Город: Симферополь
Год основания: 2008

Купить музыку:

Альбомы группы

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.