Головна
>
Кіно
>

9 фільмів про Революцію Гідності

9 фільмів про Революцію Гідності

20 лютого в Україні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні. 

9 років тому під час Революції гідності у центрі Києва відбулися масові розстріли протестувальників — на Майдані Незалежності у ті дні загинуло найбільше протестувальників.  

З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей — 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність, який називають Небесною Сотнею. 

Разом з групою українських кінематографістів Babylon’13 пропонуємо вам 9 стрічок, що розповідають про події тих часів.

«Вавилон’13» розпочав свою діяльність коротким відео: Prologue, що було записано на Михайлівській площі 30 листопада 2013 року.

Згодом кінооб’єднання створило низку повнометражних документальних фільмів, серед яких — «Зима, що нас змінила». Зараз команда документує повномасштабну російсько-українську війну.

Кадр з фільму «У пеклі»

«Сильніше ніж зброя»

«Сильніше, ніж зброя» — перший повнометражний документальний фільм Babylon’13, який вийшов у прокат 27 листопада 2014 року.

Фільм показує драматичні події Української революції Гідності та російсько-української війни — від стихійної спроби захоплення будівлі президентської адміністрації 1 грудня 2013 року до кривавих боїв у руїнах Донецького аеропорту восени 2014 року. У стрічці немає жодного неправдивого чи симульованого кадру.

«Бранці»

Головний герой фільму — Олександр Клочко. Він студент-біолог, що був учасником Майдану. Творці фільму кажуть, що кіно складне, незручне, ставить багато питань й на всіх етапах роботи знімальній групі чинилися перепони:

«Можливо хтось з вас його впізнає, ми побачимо очима Сашка і першу зустріч з силовиком-одноліткою на Майдані й те куди його заведуть пошуки бранця».

«Зима, що нас змінила»

«Зима, що нас змінила» — цикл документальних фільмів про події, що відбувалися на Євромайдані під час Революції гідності. 

Перший фільм «Небесна сотня» з цього циклу і він показує, як сталося так, що всього за три дні в центрі Києва було вбито майже 100 людей.

«Небо Падає»

Фільм, що показує три місяці з життя Устима Голоднюка.

«Небо Падає» показує чим наповнювалися думки й серця Устима і його ровесників всі ці три місяці революції. Образ Устима будується не через докладний опис чим він займався, який він був зі слів рідних та знайомих, а через те що його хвилювало і заради чого він був на Майдані.

Творці стрічки впевнені, що цей фільм змусить пошкодувати глядача не тільки за тим, що три роки тому на Інститутській трагічно загинув дев’ятнадцятирічний хлопець, а й відчути розкаяння за власні змарновані надії та безініціативність.

«Майдан. Заповіт»

Короткий метр присвячений шостій річниці Революції Гідності.

«Сором»

Майже двохвилинна стрічка показує погляд з іншої сторони барикад Майдану.

«Хвилина»

Однохвилинна стрічка про те, як Майдан згадує вбитих 20 лютого.

«Пролог»

«Пролог» показує, як терпіння українців вичерпалося після безчинного побиття студентів на Євромайдані.

«Бруківка за бруківкою»

Стрічка показує, як активісти зводять барикади в перший кривавий день Лютневої Революції.


Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024