Головна
>
Кіно
>

Чому варто відвідати Тиждень австрійського кіно?

Чому варто відвідати Тиждень австрійського кіно?

Що об’єднує документальний щоденник з прифронтової України, містичну історію з австрійської глибинки та сатиру про оренду «ідеального сина»? Всі ці історії – частина програми 13-го Тижня австрійського кіно, який стартує 10 квітня в київському кінотеатрі «Жовтень» і триватиме до 15 квітня, а згодом завітає до Чернівців (30 квітня-4 травня) та Львова (15-18 травня).

Цьогорічна програма — це мандрівка у світ яскравих емоцій, тонкої іронії, глибоких тем і бездоганного акторського виконання. Ось п’ять причин від програмного директора компанії «Артхаус Трафік» Іллі Дядика, чому ви не можете пропустити фестиваль.

Лірум є інформаційним партнером події.

1. Комедія, яка змусить і сміятися, і задуматися — «Павич»

Режисер: Бернгард Венґер

Кадр з фільму «Павич»

Головний герой Маттіас — професіонал із перевтілень. Потрібен «друг напрокат» чи «ідеальний син» для зустрічі з бізнес-партнерами? Без проблем. Але хто він сам насправді? Цей фільм — справжній подарунок для тих, хто любить гострі, але людяні комедії з глибоким підтекстом.

«”Павич” — чудова комедія, бо перетворює таку дивну річ, як японські сервіси “друзів напрокат”, на водночас смішну й глибоко людяну історію. Це дотепне, сатиричне кіно, сповнена моментів, від яких і смієшся, і ніяковієш. Альбрехт Шух, молодий австрійський актор, який вже отримав безліч нагород, просто блискучий у головній ролі — він додає стільки вразливості й нюансів персонажу, який поступово втрачає себе за маскою досконалості».

2. Документальна емоційна хроніка війни — «Любі Прекрасні Кохані»

Режисер: Юрій Речинський

Це фільм про Україну. Про війну, евакуацію, повернення загиблих додому — і про гідність. Стрічка фіксує щоденну боротьбу за людяність в умовах надзвичайного стану, що став новою нормою. Цей фільм обов’язковий до перегляду для тих, хто хоче краще зрозуміти себе, своїх близьких і нашу країну в ці непрості часи.

«”Любі прекрасні кохані” — австрійський документальний фільм, знятий українським режисером Юрієм Речинським про Україну. З одного боку, він розповідає про реалії війни, евакуацію літніх людей з прифронтових територій і повернення тіл загиблих воїнів рідним, але ця оповідь сповнена таким теплом і глибокою пошаною до кожної історії, що мимоволі хочеться вірити в людяність».

3. Комедія про кримінал, яка розсмішить до сліз — «Тушкована свинина»

Режисер: Андреас Шмідт

Приватний детектив та його колоритний напарник розкручують справу нечистого на руку свинаря. Історія — суцільне карнавальне божевілля в стилі «гумор + абсурд + жанрова сатира». Тому якщо шукаєте фільм на «вимкнути голову і просто кайфонути» — цей варіант для вас.

«”Тушкована свинина” — це класична жанрова комедія про боротьбу недолугих красунчиків з австрійської провінції з могутньою мафією. Цей фільм стане чудовим вибором для суботнього вечора — він ідеально підходить для того, щоб розслабитися, відпочити та відволіктися від щоденних турбот».

4. Сатирична драма про психічне здоров’я — «Як бути нормальним і химерності іншого світу»

Режисер: Флоріан Похлатко

Після повернення з психіатричної клініки Пія вчиться жити заново: шукати роботу, будувати стосунки, намагатися «бути нормальною». Але що таке «нормальність» і хто її визначає? Це фільм, який руйнує табу і водночас обіймає —важлива історія про прийняття.

«Австрійський дебют “Як бути нормальним і химерності іншого світу” є надзвичайно актуальним для українців, адже порушує важливу тему психічного здоров’я. Це сатирична комедія, яка розповідає про спроби молодої Пії адаптуватися до життя та виглядати “нормальною” в очах оточуючих, розкриваючи всі труднощі та абсурдність цих намагань».

5. Горор, що не відпускає — «З поверненням, крихітко»

Режисер: Андреас Прохаска

Лікарка Юдіт отримує у спадок дім і вирушає в село, аби його продати. Але будинок відкриває страшні родинні таємниці, і реальність починає танути на очах. Для поціновувачів елегантного, розумного, психологічного жаху — обов’язковий пункт фестивальної програми.

«”З поверненням, крихітко” — це психологічний горор, який став фільмом відкриття програми “Панорама” цьогорічного Берлінале. Стрічка зібрала плеяду видатних австрійських акторів, які, можливо, не відомі широкому загалу в Україні, але заради них точно варто сходити в кінотеатр. Фільм має прямі відсилки до минулорічної стрічки фестивалю “Лазня диявола”, а також до робіт таких майстрів, як Міхаель Ханеке та Роман Поланскі, зокрема до “Дитини Розмарі”».

По завершенню Тижня австрійського кіно, вже вкотре генеральний партнер Amic Energy передасть на підтримку України у боротьбі з країною-агресором суму грошей, еквівалентну касовим зборам фестивалю.

А після фестивалю активісти та керівники кіноклубів зможуть організувати покази добірки австрійських фільмів у своєму місті в межах проєкту «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа». Для цього потрібно подати заявку на сайті.


Читайте також: За мотивами з корективами: про екранізації української літератури з Ярославом Войцешеком

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024