Головна
>
Кіно
>

Понад 200 анімаційних фільмів, лекції та майстер-класи: 7 вересня стартував фестиваль анімації Linoleum-2022

Понад 200 анімаційних фільмів, лекції та майстер-класи: 7 вересня стартував фестиваль анімації Linoleum-2022

7 вересня розпочався український фестиваль анімації Linoleum, який триватиме до 11 вересня в гібридному форматі. Тема цьогорічного заходу — «Неприйнятний контент».

За час фесту в онлайн-кінотеатрі Megogo можна безплатно і без реєстрації переглянути 244 анімаційних фільми, які увійшли до конкурсної, позаконкурсної, спеціальної та дитячої програм.

Розповідаємо детальніше про подію та програми.

Linoleum — міжнародний фестиваль показів авторської анімації в Україні. В Україні вперше цей фестиваль відбувся у 2014 році. Це найбільший показ авторської анімації в Україні. Фестиваль складається з трьох конкурсних програм, серії майстер-класів та лекцій від професіоналів індустрії, показів експериментальної анімації та відеоарту, тематичних позаконкурсних скринінгів та дитячої програми.

Цього року фестиваль проходитиме у двох форматах — онлайн і офлайн. Зокрема, офлайн-покази відбудуться 10 та 11 вересня у Києві та Харкові.

У столиці вони пройдуть в Українському Домі, а в Харкові з міркувань безпеки про місце показу повідомлять зареєстрованим учасникам. Зареєструватися на київські покази можна тут, а на харківські — тут.

Вибір теми фестивалю — «Неприйнятний контент» — організатори пояснюють тим, що саме під такою позначкою соціальні мережі ховають більшість доказів злочинів росіян проти мирного населення України.

Конкурсна програма налічує понад 60 короткометражних анімаційних фільмів з 35 країн світу, створених цього року.

До позаконкурсної програми увійшли блоки про британську, естонську та латвійську анімацію; блок, що представляє переможців 10-го Фестивалю анімації O!PLA (Польща) та блок 14 авторських анімацій, знятих жінками про жінок.

В межах спеціальних показів транслюватимуть фільми на актуальні теми: емоційне вигорання та творча криза; рефлексії українських аніматорів на війну в Україні, боротьба за свободу тощо.

В межах дитячої програми покажуть анімацію:

  • для дітей: фільми для пізнання світу про розваги та пригоди, дружба та перший прояв емоцій тощо;
  • для підлітків: про важливість бути собою у своєму всесвіті; фільм, що дозволять зазирнути у свій внутрішній світ, стати ближчим до своїх емоцій.

А також фільм створені дітьми до 16 років. Серед них і рефлексії на війну.

Крім цього, в межах фестивалю пройде лекційна частина фестивалю, яку покаже освітня платформа Projector Library. А також майстер-класи. Участь в цих заходах також безоплатна.


Читайте також: Відео дня: дивимося трейлер фільму «Клондайк»

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024