51-ий київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» пройшов з 1 по 7 грудня. В програмі було понад 60 українських та іноземних фільмів. з 37 країн у 12 конкурсних і позаконкурсних програмах.
Ґран-прі кінофестивалю отримав фільм «Памфір» українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука.
Дебютний ігровий повнометражний фільм Дмитра Сухолиткого-Собчука розповідає про хорошого сім’янина Памфіра, який заради своєї родини йде на злочин. Події відбуваються під час свята Меланки.
«”Памфір” — це фільм-довгобуд, який уповні виправдовує тривалі очікування. Картина маскується під жанровими шатами й нібито знайомими сюжетними арками, але в поєднанні вони створюють справді новітнє поєднання, сповнене карнавального хаосу», — каже команда кінофестивалю.
Зауважимо, що у 2018 році режисер вже отримував Скіфського оленя за короткометражний ігровий дебют «Штангіст».
Читайте також: Гангстери буковинського прикордоння. Огляд на «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука
Найкращим повнометражним фільмом Міжнародного конкурсу стала стрічка «Джойленд» пакистанського режисера Саїма Садіка.
У картині змальовано історію відкриття багатогранності власної сексуальності вихованцем традиційної патріархальної родини. Головний герой влаштовується на роботу танцюристом і разом з новою роботою отримує і новий життєвий досвід.
Найкращий короткометражним фільмом стала стрічка «Усі ворони світу» гонконзької режисерки Ї Тан.
Чудернацька ситуація з запрошенням на загадкову вечірку обертається для юної головної героїні штормом неприйнятних жартів від значно старших чоловіків, але й раптовою симпатією до одного з інших гостей, що на тлі сумнівного товариства здається білою вороною. Чи радше вороном.
Найкращий студентський фільм Міжнародного конкурсу — «З любов’ю, тато» чеської режисерки Діани Кам Ван Нґуєн.
Це гібридна анімаційна картина про заповнення прогалин у стосунках між матір’ю та батьком — він писав їй листи з в’язниці, але знаходить вона їх запізно. Чи не запізно?
Спеціальні відзнаки отримали ще три стрічки:
- у короткометражній секції «Альма і Паз» мексиканської режисерки Кріс Ґріс. Це мексиканська історія про спілкування між поколіннями, прірва між якими пролягає на межі життя та смерті.
- в повнометражній — «Клітка і мрія» бразильського режисера Валеріо Фонсека і «Маленьке тіло» італійської режисерки Лаури Самані. Команда «Молодості» зауважує, що ці фільми також багато в чому про містичні зв’язки між живими й мертвими членами родини.
Читайте також: Головний фестиваль незалежного кіно у США «Санденс» покаже фільм «Залізні метелики»
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: