Документальний серіал про діяльність українських митців під час війни, спроба дешифрувати український культурний код, харківська мелодрама Олександра Муратова та фільм-балет із музикою Миколи Леонтовича — розповідаємо про новинки в онлайн-кінотеатрі Takflix та на Megogo.
«Ми з України»
На Megogo Live та UA:Перший виходить документальний серіал про діяльність українських митців під час війни «Ми з України».
Серіал «Ми з України» містить 22 інтерв’ю з митцями та культурними діячами, невіддільною частиною творчої роботи яких наразі є військова чи волонтерська діяльність. У відео вони розповідають про те, як змінилось їхнє життя та професійна сфера, які пріоритети та завдання бачить перед собою, наскільки локальні культурні ініціативи є на часі та багато іншого.
Героями стали Сергій Жадан, Олег Каданов, Катерина Калитко, Павло Нечитайло, Костянтин Пархоменко, Максим Демський, Олег Скрипка, Марина Лосєва та інші.
Прем’єра першої серії відбулась 2 лютого. Кожна нова серія виходитиме щочетверга і буде доступна на медіасервісі MEGOGO, а згодом серіал покажуть в ефірах UA:Перший у різних регіонах країни.
«Культурний код України: Схід»
Документальна стрічка «Культурний код України: Схід» режисера та оператора Олександра Козаченка — це спроба дешифрувати український культурний код, з’ясувати, які сенси та емоції містяться у ньому, зрозуміти, які культурні особливості передаються від покоління до покоління, хто є носіями, зберігачами та наступниками культурного коду та, головне, що робить Україну країною українців.
У фокусі стрічки — схід України. А в центрі уваги ті, хто так чи інакше є творцями та зберігачами східного українського культурного коду. Актуальне місце проживання не має значення, ключовий момент — герої фільму народилися та сформувалися тут як особистості.
Героями фільму стали український художник Роман Мінін, поетеса та публіцистка Любов Якимчук, музикант, композитор, саундпродюсер Євген Філатов, художниця, засновниця приватної резиденції для художників Алевтина Кахідзе та фотограф, фотожурналіст Олександр Чекменьов.
Подивитися стрічку можна за посиланням.
«Чи вмієте ви жити?»
На Takflix з’явилася україномовна копія мелодрами Олександра Муратова «Чи вмієте ви жити?» (1970).
Це історія любовного трикутника в Україні 1970-х. Харківська піаністка Наталя планує одружитися з місцевим інженером Дмитром, але закохується в московського музиканта Олександра. Їй належить прийняти складне рішення 1 обрати чоловіка, місто та спосіб життя.
Частина подій у фільмі відбувається в Харкові й існує легенда, що режисер Сергій Параджанов захоплено назвав «Чи вмієте ви жити?» прикладом міського поетичного кіно. Втім цензори засудили Муратова за «абстрактний гуманізм», тож стрічку тиражували лише на трьох копіях, що фактично означало її заборону в прокаті.
Оригінальний фільм мав дві мовні версії, проте україномовна версія була втрачена. Зусиллями Довженко-Центру її відреставрували у 2011 році.
«Водуруду»
Також на Takflix вийшов режисерський дебют хореографа Анатолія Сачівка «Водуруду».
«Водуруду» — це фільм-балет, у якому знялися танцівники творчого об’єднання Apache Crew. Назва «Водуруду» з’явилася з девізу режисера «воля думки руху духу».
Реліз фільму був присвячений 100-річчю з дня смерті Миколи Леонтовича, а відтак там звучать його композиції у виконанні хору Київської державної консерваторії. Реставрацією звуку з платівки займалися Дмитро Синиця та Олександр Добрев.
У «Водуруду» також звучать авторські музичні твори та звукові ефекти Дмитра Авксентьєва (Koloah, Voin Oruwu).
Читайте також: Сервіс Megogo запустили в Польщі
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: