Головна
>
Музика
>

Пісня за піснею: Disappeared Completely про альбом Pretty Average

Пісня за піснею: Disappeared Completely про альбом Pretty Average

20 жовтня український інді-гурт Disappeared Completely презентував другий повноформатний альбом Pretty Average.

Це другий лонгплей гурту. Він про життєві труднощі та процес їхнього подолання, а також це своєрідний річний щоденник Disappeared Completely: пісні описують щоденну боротьбу з не такими вже й буденними проблемами. Музиканти кажуть, що під час роботи над лонгплеєм нарешті встановили ідеальну хімію між собою. Багато пісень є імпровізаціями та записані «одним дублем». 

Спеціально для рубрики «Пісня за піснею» музиканти розповіли про кожен трек на альбомі. 

Disappeared Completely (DC) — український інді-гурт заснований у 2017 році. Раніше випускався на міжнародному лейблі La belle musique, а тепер працює з українським інді-лейблом kontrabass promo. У 2023 році гурт почав новий етап творчості, здійснивши перехід від електронного до рокового звучання. Зокрема, ця трансформація відчутна в синглах Speak to me та Personal 2.

«Від першого до останнього треку ми рухаємося до нової реальності DC. Сподіваємось, під час прослуховування альбому, слухач знайде над чим поміркувати. Тут є щось цікаве для поціновувачів різних жанрів: від електроніки до кантрі», — каже фронтмен гурту Віталій Шапка.

Він також додає, що щодня грати наживо в студії стало незабутнім досвідом: 

«Звучання стало більш сміливим і відкритим, а тексти — безжальними. Та все одно, в музиці все ще відчувається атмосферність старих Disappeared Completely».

Intro 2.0

Про різку зміну в стилістиці музики та зневіру у попередні переконання про те, як вона має звучати, особливо після повномасштабного вторгнення. Воно, на ряду з іншими життєвими обставинами, дало поштовх до думки, що жити на повну треба зараз і пробувати те, що хотів давно. 

Illusions

Пісня про страх застрягти в минулому, особливо після успіху в електронному жанрі. Нам здалося, що ми займаємося не тим. А справи гурту йшли на спад. Тому ця пісня про мрію змін, яка виглядала нездійсненною. В якийсь момент, ми втілили цю мрію та стали вільнішими, дорослішими, впевненішими попри весь страх та переживання бути неприйнятими людьми. Ми нарешті почали робити музику для себе і від цього стали трішки щасливіше та відвертіше.

Tunnel Vision

Про одержимість своїми цілями, інколи аж на стільки, що забуваєш про оточення та не бачиш далі свого носа. Це приносить як і задоволення, у певному сенсі, так і страждання. Ти мусиш бігти як дика тварина задля досягнення ілюзорних короткочасних задач. В англійській мові є конкретна фраза для цього відчуття — Tunnel Vision (Тунельний зір). 

4 Track 

Про проблему довготривалих відносин. Про те, як любов яка тебе окриляла, може перетворюватися у тюрму твоїх страхів та обмежень. Але ти все одно цінуєш цей досвід як золото, бо він надає цінності багатьом іншим речам у житті й допомагає згадати та відродити втраченого себе.

Personal 1 (Texas)

Про рак, що поборола вокалістка гурту, та про пошук себе після хвороби. Відмова від власної характеризації тільки через призму пережитого досвіду. Пошук розради у близькій людині, навіть через важкість комунікування після довготривалої самотності. Ми знаходимо спільні переживання та разом намагаємось із ними справлятися. Хоч якби на користь, чи шкоду нам це не було. Адже важкий досвід завжди легше переживати із кимось поруч.

Personal 2 

Хто найголосніше кричить: «Мені байдуже», той найбільше насправді турбується. Кожна людина рано чи пізно стикається з життєвими помилками, які впливають на все життя і як би це не було боляче, як би не хотілося кричати: «Мені все одно!» — нема потреби! Бо життя — це різні емоції, на які не повинно бути байдуже. Наш досвід робить нас людьми, це те, що рухає нами, це те, що робить нас живими!

Shit is crazy

Перша пісня, яка визначила цей альбом. Після чергової репетиції ми залишилися просто поспілкуватися та випити. Це все переросло в імпровізаційний трек з якого стало ясно, що ми готові провести наступний рік у роботі над альбомом! На той час, усі переживали свої особисті життєві проблеми де здавалося, що все йде до сраки. 

Speak to me

Пісня про двох близьких людей у складній ситуації, які шукають розмови. Але в невербальний спосіб вони виявляють свою підтримку один одному. Вони діють тому, що це необхідно, без зайвих слів. Це особиста історія, яка сталася з нами під час виступу за кордоном. І ми хочемо поділитися цим через цю пісню.

Bass 11

Яка робота над альбомом можлива без конфліктів та конфронтацій? Ніяка. Але це рушійна сила як і для дружби, здобуття довіри, спільних компромісів та налагоджування міцного зв’язку так і для написання класного треку про це.

The innocent one

Про невпевненість у своїх почуттях та невпевненість у їх взаємності. Пісня про хімію, що літає у повітрі та ладна запалити його одним лише словом чи дією. Важко приховувати свої емоції та думки, коли намагаєшся при тому ще й зберегти дружбу. Це пісня для всіх, хто колись переживав подібне.

Night

Легкий та приємний мотив для роздумів уночі в будь-яку пору року. Будь то жарка ніч влітку, чи вітряна погода за вікном восени. Пісня про компроміси, знаходження нелегких спільних рішень, інколи навіть від безвихідності, заради іншого.

Outro 2.0

Імпровізаційний діалог між гітарами вокаліста та вокалістки гурту. Кожен додає притаманні їм ходи, складаючи докупи нетривіальну, проте зрозумілу та цікаву композицію.


Читайте також: 10 українських митців зможуть отримати стипендії на творчі проєкти

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024