Головна
>
Музика
>

«Я не впевнений, чи справді ми фестиваль». Організатори «Файного міста» — про унікальність фестивалю та вибір артистів

«Я не впевнений, чи справді ми фестиваль». Організатори «Файного міста» — про унікальність фестивалю та вибір артистів

З 2 по 4 серпня у Львові проходив благодійний фестиваль Faine Misto 2024. Яким вийшов фестиваль можете почитати в рекапі головного редактора Лірум Олексія Бондаренка. У межах фестивалю також пройшла зустріч з організаторами «Файного міста»: Володимиром Пасякою, Максимом Черкашиним та Ростиславом Плахцінським. Але за організацією стоїть понад 150 людей, тож учасники пресконференції попросили називати їх співзасновниками. 

Чим найбільше пишаються співзасновники Файного, які критерії відбору виконавців та для кого проводять фестиваль? Розповідаємо у цьому тексті.

Фото: Оля Закревська

У чому унікальність «Файного міста»? 

З 2019 року івент-індустрія переживає не найкращі часи через карантинні обмеження та воєнний стан. І поки інші події скасовують, переносять чи змінюють формати — «Файне місто» вперше за 11 років розпродав усі квитки до початку фестивалю. Володимир Пасяка вважає, що це вперш за все через вдалу комунікацію з відвідувачами: фестиваль вийшов за межі фестивалю і перетворився на комуну: 

«Я вже навіть не впевнений, чи справді ми фестиваль, якщо чесно».

Навіть після початку повномасштабного вторгнення організатори фестивалю не припиняли роботу, а направили її на волонтерство. Спершу команда «Файного» займалася інформативною діяльністю в соцмережах, а згодом почала співпрацювати з 12-ю бригадою спеціального призначення «Азов». Про співпрацю бригади та команди «Файного» також згадували також на пресконференції з представниками «Азову»: 

«У нашій команді все стало так, як мало бути. Зранку 24 лютого я одразу ж написав у групу і після того почалася нова історія та гілка розвитку Файного міста», — каже начальник відділу гуманітарного забезпечення «Азову» Андрій «Спайдер» Ігнатюк

Фото: Оля Закревська

Чим співзасновники пишаються найбільше?

Відповідь коротка — командою.

Володимир Пасяка розповідає, що вдалося зберегти майже всю команду навіть після початку повномасштабного. Якщо цього року на фестивалі когось і не було, то це здебільшого ті люди, які служать у лавах ЗСУ. Але навіть деякі члени команди-військовослужбовці змогли взяти відпустки й допомагали з організаційними питаннями під час самого фесту. 

Також серед причин пишатися «Файним» згадують адаптивність. Організаторам вдається пристосуватися до різних реалій: будь це нове місто чи ситуація в країні. І не бояться цього робити.

А потім між Володимиром Пасякою та Максимом Черкашиним стався один із найбільш мотиваційних діалогів пресконференцій:

«— Я цим не те щоб пишаюся, це необхідність і так має бути.
— А ти пишайся!»

Для кого проводять фестиваль? 

Тут виділили три напрямки: бригада «Азов», відвідувачі фестивалю, самі організатори.

Фото: Оля Закревська / Лірум

Лайнап і відбір артистів

Якщо говорити про іноземних виконавців на «Файному», то співзасновники поділилися, що цьогоріч гурт французький блек-метал гурт Celesta самі написали організаторами з бажанням приїхати. Але через особисті проблеми гітариста гурту виступ довелося скасувати. 

А щодо українських виконавців: найголовніший критерій щодо їх відбору: готовність виступити без гонорару.

«Дуже дякуємо тим артистам, які погодилися, які у нас цього року виступають, за їхню позицію та їхню допомогу», — каже один із співзасновників фестивалю Ростислав Плахцінський. 

Стилістичних критеріїв при виборі виконавців для фесту немає. Велика кількість сцен дозволяє забезпечити мультижанровість фестивалю: на Light Stage виступають напівакустичні та інді-виконавці, Underground Stage для молодих артистів, які тільки починають, Dark Stage — для року та метал-виконавців. 


Читайте також: Постпанковий реліз, фіт з Жаданом та перейменування вулиці на честь Міська Барбари. Читаємо інтерв’ю з гуртом «Мертвий півень»

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024