Головна
>
Музика
>

jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму

jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму

jockii druce став відомий широкому загалу десь на початку повномасштабної війни. Тоді, у 2022, він випустив трек Шо ви браття, який став одним із неочевидних гімнів спротиву і моральної мотивації. Потім був ще один хіт бой стули пельку, доволі помітна будем снідать. Також було скандальне інтерв’ю Bird In Flight, у якому він розповів, що продовжує в житті спілкуватися російською і не вважає, що всі росіяниі погані. А потім ніби зник з радарів.

На початку 2024 jockii druce заявив про себе яскраво: мініальбомом на 7 треків, на якому засвітилася Дорофєєва та саунд-продюсер BADWOR7H. А сам альбом виявився одним із найглибших і водночас найпримітивніших висловлювань за час повномасштабної війни.

Головний редактор Лірум Олексій Бондаренко розбирає, як дрюсу вдається доходити до по-справжньому глибоких думок використовуючи мат через слово.

jockii druce — 24-річний репер Андрій, що виріс у Дніпрі. Живе у Дніпрі й Києві. У 2022 році отримав широку популярність завдяки треку Шо ви браття. У 2024 році вийшов альбом trashhouttttttt.

У тому самому скандальному інтерв’ю (на яке дрюс до речі посилається в тексті пайка стайл), він визначив дуже важливу характеристику своєї роботи. Для нього реп — це прикол. Він впевнений, що нормально реп тут все одно ніхто не зробить, тож чого й тужитися зайвий раз. І це дає значну стилістичну й текстову свободу.

Загалом хіп-хоп дрюса вирізняється тим, що він надзвичайно правдоподібний. Тобто я легко уявляю, що ми от сидим з ним за одним столом і він оце мені все навалює. Щось схоже відчувається у Курганів, але тут виведено на зовсім інший рівень.

Ба більше, я навіть провів соціальний експеримент і включив trashhouttttttt друзям, коли ми тусувалися на дачі. Я думав, що ми послухаємо один трек, а врешті дослухали альбом до кінця. І всіх щось та й зачепило.

В окремих синглах, що виходили протягом 2023 року дрюсу не вдалося докрутити жодну з тем, за яку він брався, хоча цікаві спостереження й ідеї прокльовуються в кожному. У trashhouttttttt же місця достатньо і для роздумів про дорослішання й стан здоров’я (audiovova, бути долбайобом), і про глобальний заколот, і диктатуру соцмереж (вони все знають), і позагравати з мейнстримом (журба з Дорофєєвою і BADWOR7TH). 

До речі, для Наді участь у такому проєкті — сміливе, але яскраве рішення, яке одразу виводить її ніби за лапки стерильного попринку. 

Але головним блоком залишаються три останні пісні: пайка стайл), так а нахуя, та якщо чесно всім на тебе похуй. Тут дрюса несе і несе душевно. Тут і про самосвідомість, і про реакцію на інтерв’ю, і про життєвий вибір, і про постійні срачі всередині країни та парадоксальну любов до співгромадян, що б вони не робили, тут і про Сосюру, і релятивістську філософію. 

ти такий блять долбойоб, але я так тебе люблю

Починаючи з глобального, дрюс робить декомпозицію до екзистенціалізму в епоху соцмереж. 

заведеш собі собаку блять
заведеш собі тікток
покажеш тікток своїй собаці
покажеш свою собаку у тіктоці

Майстерність цього альбому криється в кількох факторах. По-перше, дрюс має унікальний стиль читки. Він ніби й мугикає весь текст, але ти все одно добре розумієш кожне слово. По-друге, аранжування зроблені радше у формі саунд-дизайну, ніж стандартного хіп-хопу: стилістично вивірено і з гумором. 

Але головним фактором, який вирізняє цей альбом з-поміж інших, є те, наскільки легко й влучно дрюс балансує між глибоким і примітивним. Саме тому мати через слово лиш доповнюють цю картину, а не псують її. У тебе складається враження, наче ти говориш з кєнтом, який все життя прожив на вулиці і працював на хуйових роботах, але при цьому чомусь шарить німецьку філософію і розбирається в нюансах соціологічних досліджень. 

Можна пробувати дойобуватися до політичної позиції дрюса, спроб його виправдань за інтерв’ю, (не)толерантності та багатьох інших аспектів. Але мені цього робити не хочеться, тому що це — та сама сирість, за яку реп полюбили в першу чергу. Можливо дрюсу й хочеться показати себе долбайобом, але не вдається приховати, що голова в нього працює.

прийшов на парад, слиш ви гомофоби
не мішайте мені сосать хуй, долбойоби

Рівень рефлексії і самокритичності дрюса змушує йому співпереживати. І якщо чесно мені важко згадати більше щемку лінію в українському репі за останній час, ніж:

всім на мене похуй… ууууу….
причому не так похуй, по-злому, знаєш, МЕНІ ПОХУЙ ЕЕЕ
а так по-доброму, знаєш…
як…
на цвєточек похуй, який росте у дороги, і не хочеться його зривать

trashhouttttttt — один із найцікавіших реп-альбомів часів повномасштабної війни. Саме тому, що це не зовсім то й реп, і не зовсім то про війну. Але при цьому робить для розвитку першого й аналізу другого набагато більше за тонни кон’юнктурної байрактарщини.

9/10


Ця публікація була підготовлена в межах проєкту «Strategic Media Support Program». Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Музика
Від The Maneken до sucilna_nevdacha.exe: як звучить Донеччина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 години тому
Анонси
Гід сценами фестивалю V`YAVA Єднання: плейлісти усіх локацій
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
2 дні тому
Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
25 Квітня, 2024