Головна
>
Музика
>

11 релізів третього тижня червня від редакції Лірум

11 релізів третього тижня червня від редакції Лірум

Мало хто любить зміни, але ці — хороші, ми обіцяємо. Добірка релізів від Лірум сьогодні у новому форматі. Цього разу ми не пишемо про все, що прийшло на нашу пошту, в соціальні мережі та гугл-форму. Замість цього ми написали особисті рекомендації, рефлексії чи критику на те, що вийшло цього тижня.

Тому, традиційно, але з (не)великими змінами, релізи третього тижня червня слухають та коментують менеджерка з партнерств Настя Денеж, випускова редакторка Яна Ільків, SMM-менеджерка Женя Кудрик, журналістка Марічка Максимець, фотографка Оля Закревська та музична оглядачка Лєра Зданевич

хейтспіч — наш дім горить

Настя Денеж: «Ніколи не були в Україні? Включіть хейтспіча. Давно були в Україні? Включіть хейтспіча. Живете в Україні, але у вашій бульбашці все окей? Включіть хейтспіча.

Ви можете не любити цей гурт або окремих його учасників, але ви не можете заперечувати актуальність цієї музики.

І наостанок хочу відрефлексувати на коментар, який побачила під official video до цієї пісні, який виглядає так: “весела пісня… аж повіситися захотілося” — повіситися хочеться і мені, але не від пісні, а від того, що наш дім горить».

Omana — Журлива

Марічка Максимець: «Спочатку злякалася трохи попсовішого звучання, ніж звикла чути в Omana. Усе таки перші альбоми гурту трохи більш драйвові й, на мою суб’єктивну думку кращі. Але таке не завжди працює. Тому, з перших 30 секунд нового релізу встигла розчаруватися, що Omana пішли шляхом найменшого спротиву. Усе трохи пояснив опис, де пише, що вони хотіли заміксувати Володимира Івасюка та Кріса Корнелла. І, по-перше, ніколи не думала, що згадаю цих двох в одному реченні. Але, по-друге, не всі читають описи та шукають контексти. Дехто музику просто слухає. А “Журлива” звучить трохи попсовіше, на фоні інших робіт гурту. Але від цього не гірше, просто інакше».

туди-сюди і смерть — Туди-сюди і смерть

Настя Денеж: «Екзистенційна криза, певно, вже наздогнала мене. Сумно. Але що поробиш».

SadSvit — Той хто пісню грав

Настя Денеж: «Напевно ця пісня стане найлогічнішим завершенням мого сьогоднішнього коментування релізів. Не те щоб вона кардинально позитивніша за дві попередні, але в ній хоч є надія. Надія на те, що:

“Лід розстане в ріки
Поки темрява іде
Зникнуть злії крики
І місяць сходу досягне”
».

Dobryva — Настане останній

Яна Ільків: «Майже місяць Едгар з гурту Dobryva (до речі, віднедавна гурт приєднався на дистрибуцію до лейблу Pomitni) пушить трек “Настане останній” з альбому “Музика Мій Дім”. По трохи трек дійсно починає віруситися в тіктоці, зараз на звук знято майже 1000 відео. Сам трек, як на мене, набагато слабший за сніпет (не скажу, що мене це здивувало чи розчарувало) під який мені теж захотілося зробити відео.

Складно стриматися, коли бачиш нарізку відео безтурботних моментів під слова “ми народились точно не у свій час, нам переплутали сторіччя”. Одразу хочеться поностальгувати за довоєнним життям і собою в ньому, посумувати й подумати про те, коли “настане останній [день війни]” (в моєму випадку — подумати чи він взагалі колись настане, вибачте, за такі настрої).

Ну і якщо ми говоримо про ностальгію, то ось тут, схоже, хлопці передають привіт Brunettes Shoot Blondes і їхньому кліпу на “Knock Knock“.

Чи буду я слухати “Настане останній”? Навряд, бо це не зовсім моя музика, хоча під цей денс-поп хочеться порухатися, навіть якщо не запам’ятовуєш тексту. Але нарізку відосів під той звук я певно таки зроблю».

Alice Change — Я знову все зіпсувала

Яна Ільків: «Я вже казала і скажу ще раз. Таких пісень, як в Alice Change дуже бракувало 16-річній Яні Ільків (тоді ще — Яні Кузяк). Але добре, що страждати від нерозділеного кохання я можу навіть зараз, навіть не бувши закоханою».

Lasta, Damari — Натюрморт

Женя Кудрик: «Ідеальний трек, щоб взяти друзів в оберемок і поїхати на річку».

Lipatova — Сум’яття

Женя Кудрик: «Я тільки но повернулася з Києва і цей трек відчувається, як моя літня відпустка, від якої так хочеться жити».

Monatik — Кружить – Repaired

Оля Закревська: «Пісня “Кружит” вийшла у 2016-му і підняла Дмитра Монатіка до рівня стадіону, на сцену якого він вийде за кілька років. Тому її переклад був питанням часу.

Треба сказати, що торік на своїх великих концертах Дмитро вже виконував перекладений варіант. Можливо, саме слухаючи їх я замислилась, що здається вперше побачила, як публіка підспівує перекладений текст, а не оригінальний. Тепер вивчити його можна і кружляючи під “відремонтований” трек у навушниках».

Figurat — Soboyou

Марічка Максимець: «“Soboyou” мені подобається трохи менше від “Vybach”, яка вийшла минулого тижня. Але достатнього добре, аби згадати реліз у добірці та порадити вам творчість Figurat. Беріть, не соромтеся. Це невибаглива музика, яка себе дуже комфортно почуває на фоні, поки ви (і я прямо зараз) працюєте. Але одночасно достатньо цікава, аби на 10 секунд відволіктися, потанцювати плечима, поспівати рядок чи два і повернутися до серйозних справ. Свого часу мені його порадила Настя Денеж, тому, думаю, вона буде не проти, коли я запрошу вас разом із нами чекати майбутнього альбому. Реліз 5 липня, до речі».

аппекс — Люмінісцент

Лєра Зданевич каже, що реліз топ.

Пресреліз каже, що Люмінісцент це про довгі коридори, квадратні голови, систематичні рухи. Цей трек, як і майбутній альбом, акцентує свою увагу на здобутках технологій, цифровізованій реальності, яку ще не так давно не могли уявити навіть перші технологічні механізми зі штучним розумом.


Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також: 25 текстів, 11 плейлистів: Лірум презентував проєкт «Культура в регіонах» та інтерактивну мапу

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024