Головна
>
Музика
>

Не втрачене покоління: тусовки, які стають поштовхом для молодих артистів

Не втрачене покоління: тусовки, які стають поштовхом для молодих артистів

Після початку повномасштабного вторгнення українські музиканти почали випускати небачену ранішу кількість нових пісень. За підрахунками LiRoom, з лютого вийшло понад 1400 релізів (із них – 250 альбомів), це приблизно в три рази (!)  більше, ніж у попередні роки.

Значна кількість цієї музики — від нового покоління, молоді. Часто це музика, направлена на збагачення саме українського музичного простору, заповнення ніш, які раніше або пустували, або заповнені російським контентом.

Авторка LiRoom та каналу «ковток» Настя Головань зібрала 7 об’єднань, які формують навколо себе нові музичні тусовки.

Світанок

«Світанкові» репери вже вийшли за межі своєї Івано-Франківської бульбашки та виступають у різних містах України. Це і була мета засновників спільноти — популяризувати українськомовну молодіжну музику. Завдяки Світанку познайомилися та розвиваються такі артисти як Sad Novelist, drimandr, Sleepy Andy. Наразі хлопці планують перерости зі спільноти та дистриб’ютора в повноцінний лейбл і займатися підтримкою артистів на професійному рівні.

Electricity (екс-Электричество)

Пост-панк, шугейз, емо: за ці андеграундні жанри відповідає лейбл Электричество. За два роки існування хлопці встигли провести Электричество-фест, більше 15 концертів, випустити три мікстейпи (найвідоміший з них — Ukrainian Indie for Independence). Але головне їхнє надбання це, звісно, артисти, які закривають попит молоді на так звану «думерську» музику.

ПОТОП

Чим ПОТОП тільки не займаються… Це і лейбл, і подкаст, і видавництво. Із початком вторгнення розпочався новий сезон подкасту, гостями якого були Паліндром, Макс Пташник, SadSvit та інші музиканти, редактори, контент-креатори. Також ПОТОП є видавництвом, яке створює єдиний друкований журнал про музику: 12 листопада в продаж вийшов третій випуск. Окрім цього, на лейблі випускаються артисти: Ницо Потворно, Джозерс, Karoon та інші.

вввулик 

Вулик, мед, бджоли: спочатку не дуже зрозуміло, до чого тут хіп-хоп? Але друзі по репу AveKucher, Loovr i PASKUDNYK впевнені, що концепція вввулику — реп-фестивалю повністю виправдовує себе. На івентах можна покуштувати мед у перервах між «гудінням» під український реп. У хлопців вже сформувався основний лайн-ап, яким вони зацікавлюють лояльних слухачів, але й не забувають запрошувати нових виконавців. Так вони об’їздили вже кілька міст країни.

«На останні вввулики в Києві до нас вже приходили 50-60% постійної авдиторії. Ми відкрили для людей багато нових артистів і не плануємо зупинятись. Звісно, в нас формується стала плеяда виконавців, з якими ми виступаємо, але кожного разу додаємо когось свіжого», — AveKucher про останні івенти.

Леся Квартиринка 

Артистка Renie Cares і її подружка Іванка рік тому заснували Лесю — київську тусовку авторської музики. Спочатку на сцені виступали вони самі та їхні друзі, але згодом ком’юніті та лайнап розширилися. На «квартиринках» можна послухати ZfeelZ, Ragapop, Our Atlantic, the Hypnotunez. Окрім цього, на YouTube-каналі проєкту підвантажені лайви з концертів і познайомитися з творчістю артистів можна там.

Некультурні

Оля Духота — студентка, вчителька, поетеса й просто цікава особистість із соцмереж. У вільний від вчительської роботи час, дівчина творить з друзями культурні вечірки під іронічною назвою «некультурні» (в минулому — 2bi announced). Ця компанія не обмежується однією музикою: тут і квартирники, і літературники, і барахолки. Постійними гостями на подіях є артилерія (та, чия пісня «Недоторканна» добряче поширилася інтернетом), Скинь Кеди, сама Оля як поетеса та багато інших.

фото: @total.blackkk

Пожежа

Організатори цих вечірок познайомилися в КНУ і створювали івенти в стінах рідного університету. Але з початком повномасштабного вторгнення друзі зрозуміли, що хочуть поширювати українську музику на більшу авдиторію.

«Війна стала каталізатором подій. Ми вже не могли чекати, уявляти та мріяти, ми мали діяти! Тримати зброю в руках ми не вміємо, але справно воюємо на культурному фронті», — так написали організатори на інстаграм-сторінці проєкту.

На концертах від Пожежі виступали Кайдашева сім’я, Структура Щастя, vioria, Марний та інші артисти.

фото: Михайло Юров

Настрої молоді змінюються. Хоч і в чартах Spotify все ще багато чужої музики, школярі й студенти готові платити, щоб послухати навіть відносно маловідомих виконавців. І саме з локальних двіжів народжуються нові зірки нашої інді-сцени. Виконавиця артилерія випустила дебютний трек уже під час повномасштабної війни: наразі він має понад 500 тисяч прослуховувань на Spotify, а 6 листопада дівчина відіграла свій перший сольник. Гурти Tember Blanche, ZfeelZ, артистка Renie Cares виступали на київських квартирниках ще до своєї популярності в TikTok. Артисти Світанку теж успішно виходять із андеграунду та все частіше з’являються в медіа. Ну а ми радіємо, що у музикантів з’являється все більше майданчиків для просування і вони користуються можливостями заявити про себе.


Матеріал створено та опубліковано в межах проєкту «MC2C (Media City to City): Creating city-to-city media connections for local and Ukrainian diaspora audience needs». Його реалізує Львівський медіафорум у партнерстві з Thomson Media та за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024