Головна
>
Музика
>

Пісня за піснею: Аппекс про новий альбом «Внутрішня Волинь»

Пісня за піснею: Аппекс про новий альбом «Внутрішня Волинь»

1 листопада рівненський репер Аппекс випустив третій альбом Внутрішня Волинь у жанрі трансцендентного детективу.

Для нашої рубрики «Пісня за піснею» Аппекс розповів про кожен трек зі свого альбому.

Аппекс — рівненський музикант, хіп-хоп виконавець та учасник реп-колективу Ціна Ритму. Дебютний повноформатний альбом Служи собі випустив у листопаді 2019 року, далі — EP Випадок у 2020 році та LP Юннат, якого немає на стримінгових платформах.

А тепер, через два роки, презентував третій альбом — лонгплей Внутрішня Волинь, до якого увійшло 12 треків. Деякі з них за участі інших виконавців — Софі Янц, Новий твій, Миколи Лебідя.

За словами виконавця, Внутрішня Волинь — метафоричне місце у свідомості, місце внутрішньої еміграції. 

«Я хотів створити не просто музичний альбом, а оповідання. Тут мало чітких матеріальних контурів, обличчя головного героя/героїні змазане, його/її оточення формується непевними вихідними даними, а Внутрішній Голос тяжко відрізнити від Суспільної Думки», — пояснює репер.

Він додає, що Внутрішня Волинь в кожному з нас:

«Це не місце, де можна затриматись. Це точка, до якої тяжіють бажання. Точка, яка постійно переноситься на той бік паркану, де б ти не знаходився. А всесвіт при цьому розкривається при наближенні новими деталями. Щоразу новим колом».

1. Лев за огорожею.
В есе Олдоса Гакслі «Двері сприйняття» наведена буддистська притча про лева за парканом у дальньому кутку саду, що уособлює людську свідомість та замкнений на дальніх рівнях дух. Тут і ставляться ключові питання: свідомість формує реальність, чи навпаки? Де проходить межа між мною і космосом? І хоч огорожа з левом і відчувається як та сама Внутрішня Волинь, та це стає лише відправною точкою подорожі.

2. Місячне гало.
В цій пісні говорить Внутрішній Голос. Він і є рушійною силою всіх звершень. Він волочить тебе всіма нерівностями життєвого шляху повз неймовірні видовища.

3. День настільного тенісу.
Час має неоднорідний характер. Він то розтягується то стає інтенсивнішим. В цих хвилях легко загубитись піддавшись почуттям.

4. Провулок в мороку дротами плутаний.
Події закручуються. Але це повтори. Розум відволікається вкотре на розжовування образ, обдумування фраз, які можна було б сказати по-іншому, або просто пливе безконтрольно по течії. Блиск очей пса, що вирішив провести тебе цього вечора, нагадає тобі про бездумний плин рікою часу.

5. Гора Лиска (за участі Софі Янц).
В цій пісні вже тяжче відрізнити власний голос від чужого. Чи дійсно ти хочеш вирватись із кола? На Лисці тебе чекають небезпеки та труднощі. Не ходи, Орисю.

6. Навколо обман (за участі Новий Твій).
Світ пропонує тобі зручні умови, якісний контент, коло спілкування до смаку. Але щось тут не так…

7. Зазамкома.
Життя підкидає нові випробування. Не все залежить від тебе. Люди покидають свої домівки. Хтось це робить сам, а когось підштовхують обставини.

8. Озеро Амадока.
Містичне озеро, яке описують у древніх джерелах. Наразі абсолютно невідомо чи дійсно воно існувало. Є варіанти вирватись за межі звичної реальності. Тепловізори польських прикордонників безпомічні під час дощу. Перед відчайдухами відкриваються приховані шляхи.

9. Сіть Індри (за участі Миколи Лебідя). 
Сіть Індри — мережа кристалів в кожному з яких відзеркалюються всі інші. Модерніші наукові моделі говорять, що вся інформація про всесвіт у кожній його точці. Загальнолюдська свідомість живе у свідомості кожної людини. Це і зв’язує нас між собою. Ці непоясненні речі на грані магії, містики та буденності. 

10. Уседозволено.
Ніщо не істинно. Усе дозволено. 

11. Комбінація.
Пісня була написана на березі Дніпра неподалік Ольвії, де так яскраво відчуваються десятки поколінь попередників, що ступали на цей пісок. У самоті від людей, у світлі зірок і шумі машин з іншого боку ріки, під крик мартинів писався цей вірш. Цікаво що шарудить у кущах? Чи не так вже й хочеться це знати…

12. Катафоти.
Знову помічаєш блиск очей дворового пса, що відсвічують тобі заломленні промені машин. Ти знову прибуваєш з позачасся у свідомість. Ласкаво прошу на нове коло.


Читайте також: Аппекс випустив кліп про домінування людини над містом

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
25 Квітня, 2024
Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024