Головна
>
Музика
>

5 фактів про дебютний мініальбом Moann «Дім без світла»

5 фактів про дебютний мініальбом Moann «Дім без світла»

17 лютого співачка Moann презентувала свій дебютний EP дім без світла. Виконавиця розповідає, що реліз уособлює зусилля ліричної героїні наповнити себе енергією, коли всередині та довкола суцільна темрява.

За словами Анни Карпенко (Moann), назва альбому не випадкова після початку повномасштабного вторгнення «дім» набув нових значень для всіх українців:

«Тепер це не лише фізичне місце, але й внутрішній стан, який формується внаслідок складних обставин. В альбомі я досліджую свій “дім” — зовні та всередині — і як він відображається на моїй свідомості», — зазначає Moann.

Кожен трек демонструє різні емоції та етапи, що циклічно повторюються в житті виконавиці. Пісня під водою символізує занурення в невідомі обставини, схожі на перебування на дні, де для виживання потрібно опанувати неможливе — навчитися дихати без кисню. Другий трек, те саме, передає відчуття одноманітності та життя за інерцією, коли рутина ніби затягує і все стає знайомим. Композиція паузи, за словами виконавиці, нагадує про важливість зупинятися і знаходити час для перепочинку. Завершується альбом треком дім без світла, який, замість очікуваних відповідей, залишає слухача з почуттям емоційної розгубленості та втрати контролю над подіями. Ця циклічність, на думку співачки, стає лейтмотивом альбому.

Спеціально для Лірум Moann поділилася 5 фактами про створення EP дім без світла:


1. У треку дім без світла гітари вирішили, що самі за себе позвучать… Сашко і Костя виводили гучність і ловили фідбек, але виглядало це так, ніби ми виганяємо демонів зі студії. Цей прийом, коли гітари самі по собі виють, ще більше занурює в темний настрій і контекст треку.

2. Вперше в мої пісні органічно інтегрувалися коти (у текстах ви не раз почуєте про них), бо я фанат котів і вважаю, що їхня роль у стабільності нашої менталки недооцінена. Більше котів у музиці!

3. У більшості треків ми залишили вокал прямо з демок — хотілося зафіксувати не просто звук, а саму атмосферу й той стан, у якому я написала ці пісні.

4. У треку те саме наш контрабасовий монстр Кістєньов напиляв три партії контрабаса одночасно. Цей контрабасовий апокаліпсис та стан попайки гарно підкреслено в кліпі, який зняв наш талановитий друг Вадік Пінягін.

5. По мастерингу ми вперше працювали з Бобом Вестоном. Боб мастерив LCD Soundsystem (так Сашко його знайшов), грав зі Стівом Альбіні в гурті Shellac і був його ж асистентом на записі Nirvana — In Utero. І, як він пише, просто best Bob!


Moann — музичний проєкт сонграйтерки Анни Карпенко із Сум, який розпочався 2 роки тому. Жанрово свій стиль виконавиця описує як intelligent pop або ж indie pop. Анна записала та випустила кілька пісень та відео у співпраці із музикантами Сашком Дворецьким, Костею Марком та іншими. У 2025 році артистка розпочала співпрацю з лейблом kontrabass promo та вже презентувала свій перший ЕР дім без світла.


Читайте також: 15 нових релізів від редакції Лірум

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024