Головна
>
Музика
>

Що українці слухали у 2022 році? Дослідження від Molfar

Що українці слухали у 2022 році? Дослідження від Molfar

Пів року тому OSINT-спільнота Molfar аналізувала як змінились музичні вподобання українців за шість місяців повномасштабної війни. 6 лютого Molfar опублікували оновлені дані за останнє півріччя.

Коротко переказуємо про російських артистів у чартах та зміни, що відбулися за останні пів року. Докладніше читайте за посиланням.

Джерело зображення: Molfar

У Molfar аналізували 5 найпопулярніших стрімінгових сервісів в Україні: YouTube Music, Spotify, Deezer, Shazam, Apple Music. Й станом на 30 січня 2023 за трафіком найпопулярнішими є Youtube Music та Spotify з 7.12 мільйонами та 2.91 мільйонами візитів українських користувачів відповідно.

Сукупна кількість українських користувачів на всіх п’яти платформах збільшилась: 10.38 мільйонів у червні до 11.27 мільйонів у грудні.

Топи чартів музичних стрімінгових платформ в Україні

Дослідники виділили 100 найкращих треків на кожному музичному стримінговому сервісі за локацією Україна й поділили виконавців на пʼять категорій за виконавцями: росіяни (ru), білоруси (by), українські співаки та гурти, які на момент вторгнення жили та працювали у рф (UA*), українці (UA), всі інші.

І ось що вийшло у порівнянні з першим півріччям 2022:

Як змінились музичні смаки українців за рік після початку повномасштабного вторгнення: дослідження Molfar

Згідно із результатами, кількість російських виконавців у топі все ще значна, хоч і зменшилася. Наприклад, на Spotify з 48% зменшилась до 18%, а на Apple Music з 27% до 21%.

Мова виконання пісень в більшості випадків збігається з країною походження музикантів або гуртів.

Зміни, що відбулися

Дослідники також виділили найважливіші зміни, що відбулися за останні пів року.

  • Кількість російських виконавців на всіх платформах або не змінилась, або зменшилась, окрім Deezer. Там влітку 2022 в чарті «100 найкращих треків» був лише один російський виконавець, взимку 2023 вже два. Водночас найменший відсоток російських композицій виявився також на Deezer.
  • Кількість українських виконавців на всіх платформах також зменшилась: на 14% в Youtube Music, на 11% у Deezer, на 9% у Shazam, і на 8% у Deezer. Їх замінили собою групи та артисти з інших країн. Як виняток Spotify. Там у топ-100 композиціях влітку 2022 було 38 українських виконавців, а взимку 2023 кількість зросла до 45.
  • На всіх стрімінгових музичних платформах українських виконавців суттєво більше, аніж російських. 

Топ-10 треків на п’яти музичних стрімінгових сервісах

За даними дослідників, найбільше українських виконавців слухають на Youtube Music, де 70% виконавців з топ-10 саме українці. Далі — Apple Music і Spotify. На четвертому — Shazam та Deezer, але водночас цих топах немає жодного російського артиста в переліку.

Джерело зображення: Molfar

 


Читайте також: Як українці слухають музику під час війни? Суб’єктивне дослідження

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
1 день тому
Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024