27 червня гурт Re-read випустив свій перший мініальбом — Прокладений квітами шлях. Як розповідають учасники гурту, реліз переосмислює складні емоції, перетворюючи їх на шлях до внутрішньої гармонії:
«Від щирих обіймів підтримки до романтичної гіперфіксації, від прагнення стати кращим до світлих спогадів — кожна пісня є кроком на цьому шляху. Це нагадування про те, що навіть крізь найтемніші періоди життя можна прокласти квітучу стежку, знайшовши силу в собі та вірі в майбутнє».
Для нашої рубрики «Пісня за піснею» Re-read розповіли про кожен трек нового мініальбому.
Те, що потрібно зараз
Це пісня про підтримку. Про ті моменти, коли важко пояснити, що відчуваєш, коли все змішується всередині, і хочеться просто, щоб хтось був поруч. У ній про бажання бути відкритим, про страх, про втрату сенсу — і водночас про тепло, яке можна знайти в простих речах: у словах «я вірю в тебе», в обіймах, у тиші поруч.
Моя квітнева розгубленість
Це пісня про почуття, які збивають з ніг. Коли фіксація на людині настільки сильна, що хочеться дізнатися про неї все, і неможливо цьому протистояти. У цьому емоційному пориві страшно загубити себе, і хочеться, щоб такі тривожні зміни виявилися просто сном. Музично пісня натхненна аніме-опенінгами, а її назва відсилає до одного з популярних тайтлів.
На пісню був знятий кліп, який занурює глядача у світ внутрішніх переживань головної героїні (Катя Мікотова). Її спочатку невинні почуття переростають у боротьбу з собою, що згодом приводить до трагічної розвʼязки. Музичне відео містить алюзію на пісню Котик (сингл з попереднього альбому), перетворюючи метафоричні сенси на буквальні. Цього разу, гурт перетворюється на класичних монстрів зі старих фільмів жахів, а сама ідея кліпу надихалась естетикою низькоякісних b-movies. Роль романтичного інтересу головної героїні зіграв Павло Дубінін, автор всіх обкладинок Re-read. Кліп на пісню зняла Соня Пасевич, що відома своєю роботою як відео операторка для Tember Blanche. Моя квітнева розгубленість — її дебют в ролі режисерки.
Я буду краще
Це пісня про ті моменти вразливості, коли емоції беруть гору, а назовні вириваються слова, які залишають по собі гіркоту жалю. Вона про те, як легко втратити контроль під час сварки, наговорити зайвого, агресувати або просто розплакатися, коли відчуття нашаровуються, і впоратися з ними в моменті здається неможливим. Та після приходить глибоке усвідомлення, що такі ситуації не повинні бути руйнівними, а мають стати цінним уроком. Пісня є щирим бажанням змінитися: стати стриманішою, мудрішою і, зрештою, кращою.
Н. П.
Відлуння найглибших спогадів, що живуть у серці. Ця пісня — розмова в думках з тими, чия присутність формувала власний світ і продовжує надихати навіть тоді, коли цих людей фізично немає поруч. Вона передає ту невидиму силу, яку дарують їхня мудрість, безмежна любов і сміливість. Це нагадування: справжні зв’язки не розриваються, а пам’ять про дорогих людей може стати найпотужнішим двигуном для втілення мрій і повного, безстрашного життя.
Читайте також: Пісня за піснею: туди-сюди і смерть про мініальбом «Рубікон»
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: