Головна
>
Музика
>

Пісня за піснею: provulok про альбом-монолог «dissociation»

Пісня за піснею: provulok про альбом-монолог «dissociation»

10 травня provulok випустив альбом-діалога dissociation. Це третій повноформатний альбом музиканта, до нього увійшло 9 треків, серед них фіти з Люсі, Ницо Потворно та Sheetel.

Ця робота розповідає історію внутрішніх та зовнішніх змін, зокрема внаслідок життя поза межами рідного дому. 

У межах нашої рубрики «Пісня за піснею» виконавець розповів про кожен трек в альбомі.

provulok — інструментальний пост-шугейз проєкт Льомана Судакли, музиканта кримськотатарського походження. Наскрізним мотивом творчості є стан проживання втрати дому, суму за кримськими краєвидами та любов’ю до своїх традицій. Перший альбом Paranoic музикант випустив у 2018 році, другий — Inner Waves, у 2021 році. Третій альбом dissociation вийшов 10 травня 2024 року.

«Коли ти пишеш музику, ти не маєш її писати для когось, лише для себе. Хоча мені дуже хотілось би, щоб слухачі більше звертали уваги на інструментальні композиції і могли вільно плакати під мій новий альбом. Сльози — це завжди свідчення вдумливого споживання музики; це означає, що твоя інтелектуальна робота змогла викликати здивування, вона жива» — каже Льоман Судакли про свій альбом.

дисоціація 0 (feat Ницо Потворно)

Це трек-інтерлюдія, що знайомить нас із щойно випущеним альбомом. Текст про те, як жити у місті. Ну а як сказав сам Ницо Потворно: «Хто ще може римувати дельфінів і Джеймса Ґандольфіні?»
Жанр: абстрактний хіп-хоп/ даб 

дисоціація 1

0 за законами всесвіту перетікає в 1. Це продовження першого треку, гітарна партія не переривається, з самого початку це була одна композиція. У треці можна почути, як Льоман співає без слів. Пісня була б ідеальним саундтреком до техаських каньйонів.
Жанр: шугейз/блюз

звичка (feat Sheetel)

Це особистісний та хвилюючий фіт. Імпульсивний шугейз-інструментал проєкту provulok у поєднанні з голосом Антона Шителя яскраво огортає в історію ліричного героя.
Жанр: пост-панк

portal inside

Так само як і увесь LP, трек відчувається навалисто та агресивно, з елементами прірв та вдалими звуковими експериментами, над яким працював Тощо. Льоман каже, що саме portal inside був фокус-треком у ще не готовому альбомі.
Жанр: пост-рок/шугейз 

розпайка

Це багаття, яке з тріском та вибухами знищує все, що потрапить до його язиків, перетворює на попіл те, що колись турбувало, трек про акумуляцію внутрішньої енергії та її раптове вивільнення назовні.
Жанр: блекгейз

kül (чит. «кюль»)

Слово kül перекладається як попіл або зола. Фантазія та уявний спогад Льомана про те, як він прокинувся серед ночі на набережній. Навколо все було в тумані, ніби огорнуте в попіл.
Жанр: ембіент

aramız (чит. «арамиз»)

З кримськотатарської перекладається, як «те, що відбувається між нами». Емоційний трек про стосунки з дівчиною, болюче і невзаємне кохання. Коли ти когось тривалий час кохаєш невзаємно, то проходиш багато етапів та змін — від ненависті та болю, до усвідомлення та прийняття.  Врешті решт відпускаєш і зберігаєш найщиріші спогади про цей час та цю людину.
Жанр: мідвест емо/серф-рок

ізпрежди (feat Люсі)

«На початку треку можна почути текст з пісні “Останній роман”, але він злегка розчарований, ніби я так і не знайшла, що хотіла. Потім були пошуки, відчуження та темне дно. А потім світло. І як це буває — я йду йому назустріч, потрапляючи в своє дитинство.
“Ой давно-давно” — це народна пісня, яку я дуже бережу своїм єством, і нарешті її вдалось покласти в основу нашого з Льоманом треку. Вона про місце сили, землю батьків, якої ми завжди цураємось, покидаємо в юності, а потім вертаємо все своє життя», — каже Люсі.
Жанр: інді-фолк/інді-рок


Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.


Читайте також: Вчителі в житті українських музикантів. Розповідаємо, як і навіщо ставати ментором для школярів

Над створенням цього матеріалу працювала команда із шести людей.
Допоможи нам продовжувати працювати на цьому ж рівні — задонать Ліруму на Buy Me a Coffee

Підтримай Лірум

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Музика
Від The Maneken до sucilna_nevdacha.exe: як звучить Донеччина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
1 день тому
Новини
«Це, мабуть, єдиний випадок у світі, коли танцпол — safe place». Як Some People відновлює культурне життя у Харкові під обстрілами?
Жданович Дарина Жданович Дарина
22 Травня, 2024
Анонси
Гід сценами фестивалю V`YAVA Єднання: плейлісти усіх локацій
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
22 Травня, 2024