Головна
>
Музика
>

Пиріг і Батіг випустили збірку «Зелений» на вірші Богдана-Ігора Антонича 

Пиріг і Батіг випустили збірку «Зелений» на вірші Богдана-Ігора Антонича 

Львівський проєкт Пиріг і Батіг випустив другий повноформатний альбом Зелений, покладений виключно на поезію Богдана-Ігора Антонича. До нього увійшло 13 треків. Разом з Мар’яном Пирогом розповідаємо про альбом більше.

Проєкт Пиріг і Батіг — колектив, створений у 2019 році під час роботи над матеріалом за творчістю Степана Руданського, результатом якої став альбом Сьпівомовний. Гурт визначає свій стиль як «співана поезія» чи «декламація у співах». Починалося все як тріо Мар’яна Пирожка (псевдонім — Мар’ян Пиріг), Маркіяна Турканика та Сашка Марусяка, а згодом до них долучився Всеволод Садовий, гобоїст Юрій Хвостов, контрабасист Артем Каменков, фаготист Крістов Віков і перкусіоніст Лесик Омодада. 

Мар’ян Пиріг каже, що гурт пропонує публіці високу українську лірику у комплекті з музичними «шмаганнями». А мета проєкту — підіймати український поетичний пласт на наступний рівень, соціально канонізуючи забутих українських поетів, популяризувати українську мову через різноманітні музичні стилі і жанри, та й просто “всипати батога” піснями на слова славних митців. 

Робота над альбомом Зелений тривала 9 днів: 5 днів запис, 4 дні зведення.

«Саме стільки знадобилося часу аби утнути сей альбом. Така швидкість нам з Лесиком притаманна ще з часів запису Поетичного альбому. Таке от повернення до витоків процесу», — розповідає Мар’ян Пиріг.

Він також додав, що це вперше гурт використав певні цитати, репліки, задля певної документальної фіксації поезії «Ротації» (п’ята, остання збірка віршів Богдана-Ігора Антонича та однойменний трек гурту — прим. ред.):

«Вийшов такий собі певний музичний колаж, мусимо сказати що залишились задоволені результатом».

Крім цього, до Зеленого усім візуальним оформленням займався безпосередньо Мар’ян Пиріг. Цього разу вони співпрацювали із художником Сергієм Савченко. Запис альбому — це також результат першої співпраці з закордонними партнерами, що й пришвидшило процес. 

А ось так створювався трек Сірий Гімн.

«Папірців подер немало, ну і ручок троха насмикав», — каже Марян Пиріг.

Запис альбому став можливий завдяки партнерству з товариством Друзів Новиці, в рамках проекту «Дипломатія Публічна 2023» за підтримки Міністерства Закордонних Справ Польщі. Партнер – Savchenko Foundation.

Над створенням цього матеріалу працювала команда із шести людей.
Допоможи нам продовжувати працювати на цьому ж рівні — задонать Ліруму на Buy Me a Coffee

Підтримай Лірум

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Від Сусіди стерплять до Këkht Aräkh: як звучить Миколаївщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
9 Квітня, 2024
Новини
Як звучить Херсонщина: плейлист від Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 Квітня, 2024
Новини
Що слухала команда Ліруму в березні
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 Квітня, 2024