Головна
>
Музика
>

Пісня українською від Дантеса, реп бійцям Азовсталі та вірш Антонича: 5 релізів тижня

Пісня українською від Дантеса, реп бійцям Азовсталі та вірш Антонича: 5 релізів тижня

Українські музиканти продовжують ділитись досвідом та рефлексіями на тему війни у своїй творчості. Хтось — ділиться досвідом і змінює звички, хтось — присвячує пісні українському народу та Збройним Силам, інші — кладуть на музику вірші українських поетів. Зібрали для вас 5 пісень, що вийшли за останній тиждень.

Dantes — Обійми

Обійми — перша пісня Дантеса українською, присвячена українському народові і мовним стереотипам. Він все життя розмовляв російською, а тепер змінює свої звички і закликає своїх:

«Я Вова, я з Харкова, мені 33 роки і всі ці 33 роки я розмовляв російською мовою. Це погано чи добре? В мене немає відповіді, але точно є розуміння, що робити далі. Я ніколи не писав українською, бо в мене просто не виходило. Тепер я думаю, що просто не докладав достатньо зусиль. Сьогодні я, як і багато моїх російськомовних знайомих, переходимо на українську мову. І я точно знаю, що серед них існує проблема – це страх перед невдачею і помилками, страх сказати щось не те і не так. Тому я написав цю пісню, сидячи вдома і вивчаючи акаунти своїх друзів та інших артистів, які раніше спілкувались російською. Цим треком я хочу підбадьорити всіх, хто намагається, докладає зусилля і йде цим шляхом. А тим, хто досі боїться перейти на українську, я хочу сказати: друзі, нічого страшного в цьому немає. З мене жодного разу не посміялись, а навіть навпаки – стільки підтримки я ще не отримував», — написав співак.

Макс Барських — Don’t Fuck With Ukraine

Нову пісню співак присвятив ЗСУ та народному спротиву. За словами виконавця, після ліричної воєнної колискової Буде весна йому захотілось створити інтернаціональний трек, який покаже силу українців усьому світові. Тож у пісні англійські куплети та український фолькор без цензури.

«Багато хто з самого початку не вірив в Україну, і думали, що наш народ зламається, а наша армія буде недостатньо сильною та мужньою. Однак, вже третій місяць поспіль наша держава героїчно бореться з російським нашестям. І цей прецедент змінює не лише нашу країну, але й увесь світ. Наш приклад покликаний заражати інші народи», — коментує співак.

Otoy — Find my country

Новий трек репер присвятив бійцям Азовсталі: бійцям «Азову», іншим підрозділам, які відчайдушно захищають Маріуполь, стертий з лиця землі російською артилерією.

Артем Пивоваров feat. Злата Огнєвіч — До весни

В межах авторського культурного проєкту «Твої Вірші, Мої Ноти» Артем Пивоваров разом зі Златою Огнєвіч презентував пісню До весни. Цього разу через свою музику він ретранслював вірш Богдана-Ігоря Антонича.

Marmur — Тону

Marmur — інді-поп гурт Луцька. Дует створений в 2008 році подружньою парою Андрієм та Маргаритою Собчук. 27 березня вони релізнули трек Тону.

«Це пісня про емоції та почуття людей, які змушені покидати свої домівки та розлучатися з рідними», — розповідає дует.


Читайте також: Антон Слєпаков та Андрій Соколов виступлять у Києві

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
25 Квітня, 2024
Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024