Головна
>
Музика
>

Українські пісні, тваринки та мільйони переглядів в TikTok: розмова з авторкою проєкту «Музика і котики»

Українські пісні, тваринки та мільйони переглядів в TikTok: розмова з авторкою проєкту «Музика і котики»

Ідеально підібрані гіфки з котами і собачками до слів пісень українських виконавців заполонили ТікТок. Якщо подивишся хоч одне відео неможливо відірватися, поки не передивишся усі. Десь так можна описати проєкт «Музика і котики».

Створює його Анастасія Волох з міста Боярка, що на Київщині. Дівчина сама працює над проєктом: підбирає картинки та гіфки під пісні українських виконавців, монтує і створює відео. А віднедавна запустила й канал з песиками. 

Ми поспілкувалися з Настею і розповідаємо про її проєкт детальніше.

Ідею поєднувати пісні з котиками Настя підгледіла в англомовному ТікТоці минулого року.

«Тоді я на пів дня зависла на тому акаунті з думкою, що “це найкращий акаунт в ТікТоці й шкода, що такого немає з українською музикою”. Ця думка мене не відпускала і ще довго зріла, а 18 січня 2022 року з’явились “Музика і котики”», — розповідає Настя.

З того часу дівчина створила уже понад 300 відео, а на її акаунті в ТікТоці вже більш як 1,5 млн вподобань. Першим було відео на пісню Квіти у волоссі гурту Бумбокс:

«Я зберігала всілякі картинки з котами й думала з чого почати, а потім побачила гіфку з першого кадру і всі питання відпали».

https://www.tiktok.com/@uamusicandcats/video/7054555228565261574?is_copy_url=1&is_from_webapp=v1

Авторка розповідає, що в основному візуал знаходить в Гуглі, рідше — в Інстаграмі та Пінтересті.

«Процес такий:  спочатку у мене є пісня,я слухаю її та шукаю до неї текст.  Вибираю шматочок, який мені подобається і далі вже, рядок за рядком, за певними асоціаціями, підбираю картинки, гіфки, відео і монтую усе разом. Зараз в мене є  28 окремих папок по категоріях у галереї лише з котиками, але іноді легше загуглити та завантажити якусь картинку ще раз, ніж знайти її в тих папках».

Спершу Настя робила пісні на замовлення авдиторії за добровільні донати. Зараз відео почали замовляти й самі виконавці. А коли замовлень немає, то дівчина робить відео на треки зі свого плейлиста, чи щось, що, на її думку, варте уваги.

У проєкту є сторінки в ТікТоці, Інстаграмі та Телеграмі. Авторка каже, що у двох останніх — найбільший відгук авдиторії, бо там можна бачити зацікавленість людей: лайки, репости, коменти. А в ТікТоці, за її словами авторки, такого немає, навіть якщо людина підписалася — не факт що побачить й інші відео. 

Але загалом фідбек та реакції авдиторії мотивують дівчину продовжувати працювати над проєктом.

«Виконавці також реагують позитивно. Класно коли помічають, а коли ще й приймають запит на спільний пост в інстаграмі і підписуються у відповідь, то взагалі мега приємно», — зізнається Настя.

Найпопулярніше відео на пісню Вася виконавця Mesch. Воно набрало понад 3,5 мільйони переглядів. 

https://www.tiktok.com/@uamusicandcats/video/7105313144184032517?is_copy_url=1&is_from_webapp=v1

В самої ж Насті немає одного конкретного улюбленого відео, але вона любить, коли є можливість попрацювати над цікавими деталями: вставити котиків, що грають на інструментах чи танцюють, коли є можливість робити відсилки на якісь фільми чи серіали, додатково попрацювати над картинкою чи дорізати відео.

Просувається аккаунт переважно органічним шляхом завдяки репостам підписників та виконавців.Крім того, дівчина влаштовує інтерактиви для підписників. Наприклад, просить домалювати кота, а тоді з різних малюнків монтує відео:

«Людям весело намалювати щось дурнувате, у хорошому сенсі. Або реально проявити себе, бо є такі малюнки, що хоч бери та в галерею виставляй. А мені цікаво мати таку рубрику. Нещодавно отримала повідомлення від підписниці, що вона чекає на цю рубрику як на серіал, це приємно».

https://www.tiktok.com/@uamusicandcats/video/7144660666811436293?is_copy_url=1&is_from_webapp=v1&refer=embed&referer_url=https%3A%2F%2Fliroom.com.ua%2F&referer_video_id=7105313144184032517

Зараз Настя вже почала заробляти з проєкту: виконавці замовляють пісні самі, а дехто вже став постійними клієнтами. Вона не розкриває ані імена постійних клієнтів, ані вартість виготовлення відео. Тож, якщо ви хочете замовити відео — напишіть авторці самостійно. У новому каналі  Музика і песики вже також є замовлення на відео.

https://www.tiktok.com/@uamusicanddogs/video/7145485846362344709?is_copy_url=1&is_from_weba

У проєкту є також свій патреон, де усі охочі можуть долучитися до спільноти й стати кітронами (так авторка називає своїх патронів). 

Знайти відео з тваринками, стікери, грайлисти чи просто підтримати Настю донатом можна за цим посиланням або за цим.


Читати також: На стримінгах з’явився альбом «В країні ілюзій» Димної Суміші

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
25 Квітня, 2024
Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024