Головна
>
Інтерв'ю
>

Неорагульський поппанк зі Львова. Хто такі «Уляна Дель Рей»?

Неорагульський поппанк зі Львова. Хто такі «Уляна Дель Рей»?

Поки десь в США Лана Дель Рей співає Summertime Sadness, під яку хочеться страждати, десь в Україні Уляна Дель Рей створює музику, під яку хочеться жити.

«Уляна Дель Рей, ггг, смішно», — подумала шеф-редакторка Лірум Яна Ільків, коли побачила назву гурту в лайнапі Файного міста 2023, але на виступ так і не пішла. 

У березні цього року ми розповідали, що у нас на репіті в плейлистах, і Олексій Бондаренко поділився треком 2007. Казав, що це найвдаліша рефлексія на 2007 рік і назвав гурт українським The Offspring. Ми всі тоді відкрили для себе Уляну Дель Рей, а Яна таки потрапила на їхній виступ. Гурт був на розігріві у Дітей інженерів, а Яна вперше побачила «розігрів», на якому всі відривалися, більшість знала пісні, а авдиторія була в мерчі.

На початку травня Лірум традиційно провів Зорепад релізів, де показував найцікавіші кліпи квітня і завершували подію кліпом Уляни на трек Виграшна пісня на Євробачення. 

Ось так по трошки ми відкривали Уляну Дель Рей спершу для себе, а тоді для вас.

Напередодні виступу гурту 4 серпня на Файному місті ми поспілкувалися з фронтменом Колею Капішоном. У цьому тексті розповідаємо, в чому прикол неорагульського поппанк-гурту Уляна Дель Рей

Коля Капішон — співзасновник львівського гастропабу «Довгі бурхливі оплески», де також виступає як стендап-комік. Зі стендапом Колю повʼязує довга історія: у 2016 він разом із партнерами створив спільноту Lviv City Stand Up. Серед резидентів спільноти зокрема Віктор Розовий з команди Ліги Сміху Загорецька Людмила Степанівна та Тарас Стадницький з команди V.I.P Тернопіль. У межах спільноти Коля Капішон також був ведучим подкасту Lviv City Stand Up Show на Радіо Сковорода. 

Фото: Яна Твердохліб

Чому музиканти вигадали жанр, а їхній саксфоніст просто сидить на сцені

Коля каже, що хотів поєднати західний панк-рок та галицьку експресію і підняти настрій людям. Так з’явився львівський гурт Уляна Дель Рей. 

Тобто з’явився він трохи згодом. Спершу варто згадати інший львівський — Kurwa Matj. Ви можете пам’ятати цей гурт, бо до його складу входили учасники команди Загорецька Людмила Степанівна Віктор Розовий та Святослав Антіпов, а Коля Капішон був одним із вокалістів. Теперішній басист Уляни дель Рей Річард — звукачем Kurwa Matj.

Kurwa Matj — український гурт, який у 2018 році створили Віктор Розовий, Святослав Антіпов (учасники команди Ліги Сміху Загорецька Людмила Степанівна) та Коля Капішон. У своїх піснях вони співають про машини на польських номерах, про митників та малесенькі долоньки. Віктор Розовий описував їхній жанр як «таке, щоб прийти з роботи, увімкнути та розслабитися». Гурт Kurwa Matj не веде активної діяльності з 2021 року.

Якось Коля і Річард поверталися після концерту Kurwa Matj, згадували безтурботну молодість, коли грали «панкуху» і говорили, що треба якось повторити. А потім 2020 рік, пандемія, Коля почав активно ввести свою інстаграм-сторінку, де публікував гумористичні відео. Для цих відео Коля писав короткі пісні, які пізніше стануть першими треками Уляни Дель Рей

Відео: kolya.kapiwon/Instagram

Річард запросив ще двох хлопців: Вову Гладкого, нині барабанника гурту Паліндром, та Роміка. Музиканти взяли вже готові, але недопрацьовані треки з інстаграм-проєкту «Мекола» і переробили їх у панк-стилі. З цього почалася історія Уляни Дель Рей.

Перший виступ гурту був на весіллі Колі Капішона. Коля каже, що гості ще довго наспівували ті пісні. Після цього хлопці вирішили, що хочуть грати на більшу аудиторію. Басист Річард є співвласником котельні Руїн Бар, тож вони мали можливість виступати там на Дні народження закладу та інших заходах. Там же був сольник. Записали чотири треки, які увійшли в EP Перша. А через два тижні почалося повномасштабне вторгнення. Музиканти — Річард і Ромік — пішли воювати й до травня 2023 року концертна діяльність припинилася. Але над матеріалом працювали, коли Річард та Ромік приїжджали у відпустки. Так з’явився другий мініальбом — Друга та сингл Христина

З того часу склад гурту оновився: Ромік сказав, що більше не може займатися музикою, а Вова перейшов у Паліндром. Натомість до гурту запросили ще трьох музикантів — Діму Гладкого, а потім Макса Урбановича та Назара Коханського. І саксофоніста Петра Василишина

Фан факт: саксофону в піснях Уляни Дель Рей ви не почуєте. Як так вийшло розповідає Коля: 

«Перед нашим великим сольним концертом 3 січня на !FestRepublic ми накрутили прикол. Ідея була проста: запросити саксофоніста, який би просто сидів на сцені. Здавалося б, абсурд, але для нашого гумористичного гурту це було ідеально. Він 4 години тупо просидів на сцені. Хоча спочатку це задумувалося як одноразовий жарт, ми вирішили залишити його в складі гурту».

Фото: Яна Твердохліб

Зараз гурт складається з шести музикантів: три гітаристи, барабанник, саксофоніст і вокаліст. 

Хлопці не претендують на глибокі філософські тексти й описують свою музику, як ненапряжний рок для подорожей, називають її приємним саундтреком до життя. Коля хіба що виділяє трек Сервант, бо з ним пов’язана особистісна історія:

«Я робив ремонт у квартирі й викидав старі речі з серванта, серед яких був кришталь та різні вазочки. Тут підійшла моя сусідка, і запитала, чи я дійсно викидаю ці речі. Я відповів, що так, викидаю, бо навіщо мені цей мотлох. Вона здивувалася і сказала, що моя мама колись їздила за цим кришталем аж до Чехословаччини, стояла в чергах у 80-х роках. Для них це було ознакою статусу. А зараз ці речі просто викидаються. І я замислився, як колись цінні речі зараз стали непотрібними. Пройшло лише 40 років, але вони вже перетворилися на мотлох».

І ще трохи про жанр. Ви могли бачити, що Уляну часто представляють як «неорагульський поппанк-гурт». Якщо до поппанку питань не виникає, то «неорагульський» варто пояснити. Цей термін з’явився по приколу, як і багато інших елементів гурту. Поки інші музиканти у свій опис в інстаграмі вписували більш відомі «альтернатива», «метал», «інді-поп», «тут може бути ваш варіант», Уляна вирішила, що неорагульський поппанк — звучить! Так і записали. А потім організатори заходів почали використовувати цей опис для афіш та анонсів. 

«Можливо вони просто йшли в туалет». Як Уляна дель Рей зібрала 500 людей на Файному місті

Виступ на фестивалі Файне місто у 2023 році Коля називає одним із найкращих концертів гурту. Гурт тоді був хедлайнером андеграунд-сцени й зібрав близько 500 людей.

«Можливо, вони просто йшли в туалет, бо він був поруч, і якраз закінчився виступ хедлайнера на головній сцені», — пояснює Коля.

Серед найкращих виступів гурту і сольник 3 січня у львівській котельні. Тоді людей було близько 300, але це була їх аудиторія. Слухачі прийшли з постерами, плакатами, знали всі тексти пісень. 

Фото: Яна Твердохліб

«А під час пісні Атеїстка Богуслава люди почали співати замість мене. Я зупинився, підніс мікрофон до публіки, і вони співали. Це було неймовірно, аж мурашки по шкірі. Я подумав, що ми робимо щось вартісне, не просто для розваги».

До речі, Атеїстку Богуслава Коля рекомендує вчити всім, хто планує йти на виступ Уляни на Файному цього року, як вищезгаданий Сервант. І будьте готові брати участь у створенні треку. Треба лиш накидати Колі нових і модних слів типу «крінж» чи «слей», а він уже зробить куплети. Приспів завжди однаковий, його теж рекомендують запам’ятати:

«А я, придурок такий, не знаю нічого нового, цікавого і модного».

А ще вивчіть ось цей танець і вітаємо! Ви готові до виступу Уляни Дель Рей на Файному Місті. Квитки можете купити тут

Наразі гурт працює над першим лонгплеєм. Попередньо вихід анонсують восени. Один із нових треків альбому — Дрогобич вдень та вночі — хлопці вже грали на одному із концертів. За словами фронтмена, він є більш ліричним. А ще Уляна обіцяє в майбутньому альбомі елементи класичного емо-стилю 2007 року, як в останній пісні Лавки

А для тих, хто дочитав, маємо плейлист від Колі Капішона з піснями тих виконавців, які сформували музичний стиль учасників гурту й саму Уляну Дель Рей (спойлер: The Offspring там немає).

Слухайте плейлист на зручних платформах:


Читайте також: Музичний гід Light Stage фестивалю «Faine Misto 2024»

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024