Головна
>
Сингли
>

«Вова купує квиток до Ростова» — новий трек Жадана і Собак

«Вова купує квиток до Ростова» — новий трек Жадана і Собак

Жадан і Собаки знову заходять на територію гострополітичних висловлювань зі своїм новим треком Вова.

Напередодні місцевих виборів харківський панк-проєкт випустив пісню про суспільно-політичні настрої в країні. Прем’єра відбулась на сайті НВ. До того ж Сергій Жадан нещодавно став ведучим авторської передачі Говорить Жадан на Радіо НВ. 

Ми … бачили обвал розчарування, хвилю скепсису і невіри в Україні. Бачили, як українці спочатку закохувалися в когось, а потім розкохувалися. Це типова українська хвороба. І ми спробували написати про це пісню, яка була створена ще в минулому році, але ми її тримали. Нам страшенно цікаво спостерігати, як мистецтво може резонувати суспільними процесами і може співпадати з певними політичними нюансами, — сказав автор пісні.

За словами гурту, трек побудовано за принципами класичної античної драматургії. Теза — героїчні монологи очільника (у цьому випадку – колективного підсвідомого «Вови»), антитеза — хорова відповідь електорату. А у фіналі — «природне переживання катарсису з переходом в апофеоз: електорат тривожно проводжає очільника в довгий і сповнений пригод шлях до його ментальної Валгалли (в нашому конкретному випадку – до Ростова), очільник натомість усвідомлює всю марноту марнот і не надто цьому опирається.»

Жадан також наголошує, що всі збіги в іменах, прізвищах та геолокаціях – випадкові. Думка авторів не обов’язково збігається з думкою ліричного героя. Відео може ображати естетичні, духовні та соціокультурні запити реципієнта.

Нагадуємо, у попередній пісні гурту, Кокаїн, теж точаться ідеологічні бої «Влада vs Народ».

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024
Новини
Від Сусіди стерплять до Këkht Aräkh: як звучить Миколаївщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
9 Квітня, 2024