Головна
>
Новини
>

Дует дня: alyona alyona заспівала з Океаном Ельзи текст Сергія Жадана

Дует дня: alyona alyona заспівала з Океаном Ельзи текст Сергія Жадана

У Міжнародний день захисту дітей гурт Океан Ельзи та реперка alyona alyona випустили трек-присвяту українським дітям, які постраждали внаслідок війни та терактів.

Святослав Вакарчук: «В останні пів року я почав вивчати гіп-гоп культуру і класичний реп початку 90-х. І спробував уявити, щоби було, якби я читав. Так і записав демо. А потім в мене з’явилася ще одна ідея: саме на цю пісню зробити дует з alyona alyona, тому що вона не тільки нове і дуже актуальне покоління, але вона ще й мала стосунок до дітей, бо була вихователькою в садку і відчуває цю тему, як ніхто інший».

Автор тексту — Сергій Жадан. Він написав вірші в пам’ять про Данила Дідіка. Це підліток, який у 2015 році загинув у Харкові внаслідок теракту під час Маршу єдності.

Сергій Жадан: «Для мене це дуже приватна пісня. Попри те, що в ній йдеться про речі, які стосуються нас усіх. Надто щемкою є тема дітей, які мусять робити вибір, які прикривають собою дорослих, які, проростаючи в небо, фактично це небо над нами тримають. Мені дуже б не хотілося, щоби ця композиція сприймалась пафосно. Вона про речі болючі, але такі, що дають надію. Передусім це пісня, звісно, про любов».

Пісню зробили у двох варіантах, ліричному та більш динамічному, намагаючись донести ідею до людей, що люблять різну музику.

alyona alyona: “Святослав написав мені на рахунок того, що в нього є дуже чудовий трек, написаний українським поетом і музикантом Сергієм Жаданом. Він запропонував мені ознайомитися з ним і сказати, чи близька мені така тема. Потім він награв на піаніно мелодію, наспівав текст, і кожен рядок, кожна нотка запали мені в душу. Тому я з великим задоволенням погодилася на те, щоб написати такий фіт, адже така тема мені близька. 

Усі кошти з монетизації треків будуть передані на благодійність: alyona alyona спрямує свої доходи у фонд “Орфанні синиці”, а Океан Ельзи — на благодійний проєкт «Жовтий автобус», який створює умови для творчого розвитку дітей зі сходу України.

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Кіно
Ukraїner випустив документальний фільм про святкування Маланки на Буковині
Марічка Максимець Марічка Максимець
9 Січня, 2024
Плейлисти
Різдвяно-новорічний плейлист української музики
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
22 Грудня, 2023
Кіно
Закінчилася серія «Культурних понеділків». Що це і які проєкти перемогли?
Марічка Максимець Марічка Максимець
21 Грудня, 2023