Головна
>
Новини
>

В Україні вперше зареєстрували авторське право на твори з ШІ-зображеннями

В Україні вперше зареєстрували авторське право на твори з ШІ-зображеннями

20 вересня в Українському національному офісі інтелектуальної власності та інновацій повідомили, що видали перші свідоцтва про реєстрацію авторського права на твори, до яких включені зображення, що були створені за допомогою штучного інтелекту. Свідоцтво видали збірці зображень «Великодні листівки», упорядницею є Маргарита Бойко.

«Сьогодні використання генеративного штучного інтелекту розглядається як новий допоміжний засіб для розвитку креативної індустрії, а не лише як загроза для авторів та цієї індустрії», — зазначила заступниця директора ІР офісу Любов Майданик.

Крім того, ІР офіс зареєстрував авторські права та видав свідоцтва на дитячу книгу та збірку віршів Анни Хорольської «Зачарована пригода Руфуcа» та збірку Андрія Сітнікова «Вірші незакінченої війни». Обидві збірки теж проілюстровані зображеннями, згенерованими ШІ.

Відповідно до законодавства України, авторське право можна отримати лише на зображення, створені людиною. Якщо ж ілюстрації створені виключно за допомогою ШІ, то авторське право на них не поширюється. Водночас, як розповідає Любов Майданик, Закон України «Про авторське право і суміжні права» дає можливість визначити права sui generis на такі зображення.

Права sui generis — це вид правової охорони, який не підпадає під традиційні категорії авторського права, патентів чи товарних знаків. Термін sui generis означає «свого роду» або «унікальний». Такі права надаються для захисту об’єктів, які не відповідають стандартним критеріям охорони інтелектуальної власності.

«Нині генеративний штучний інтелект стає помічником при створенні ілюстрацій для різного роду творів. При цьому авторсько-правова охорона поширюється лише на ту частину, яка створена людиною», — наголосила Любов Майданик.


Читайте також: Свіжий та цілісний альбом «старого-доброго» ОЕ, де знайшлося місце експериментам. Рецензія на «Той день»

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024