Там будуть галерея, медіа-зона, сучасна бібліотека, коворкінг, івент-простір, лекторій, офіси для культурних інституцій, майстерні та кафе.
Проте поки що тільки в онлайні. З 10 по 24 жовтня в рамках відкриття Центру сучасної культури (Dnipro Center for Contemporary Culture або DCCC) тут проведуть декілька заходів: виступи гуртів, 3D mapping, лекції та кіноперформанс.
Восени 2020 планувалось повноцінне відкриття DCCC, проте карантин вніс свої корективи у процес ремонту (він знаходиться в історичній будівлі, якій понад 100 років). Вирішили не відкладати плани, а відкривати онлайн.
Що буде на відкритті?
- 3D mapping на будівлю, якій понад 100 років. Аудіовізуальне шоу, створене Kultura Medialna та компанією Expolight у співпраці з відомим аніматором Микитою Лиськовим та музикантами DZ’OB, покажуть на фасаді Центру сучасної культури — будинку 1902 року, що є пам’яткою архітектури місцевого значення.
- Лекції від українських експертів та експерток у сфері культури. Під час лекцій обговорюватимуть роль культури в розвитку міст, мистецтво та активізм в умовах змін, а також історію створення DCCC та плани на майбутнє. Лекційну програму реалізовують разом з UA: ДНІПРО.
- Міжнародний форум для кураторів, менеджерів культури та експертів креативно-урбаністичних рухів з України та Європи. За участі європейської мережі культурних центрів Trans Europe Halles.
- Кіноперформанс: показ раритетного фільму «Нариси радянського міста» під саундтрек електроакустичного гурту DZ’OB. Фільм надано Національним центром Олександра Довженка.
- Виступи дніпровських музикантів Kurs Valüt та крос-жанрового проєкту DZ’OB. Це реалізовано у співпраці з митцівнею Модуль.
І це все за підтримки Українського Культурного Фонду.
Раніше в Центрі сучасної культури проводили фестиваль нових медіа та аудіовізуального мистецтва «Конструкція», міжнародний форум для митців, дослідників та активістів Forum Regionum та міжнародну виставку учасників резиденції SWAP UK/Ukraine — «Порушники будуть виявлені?».
«Для нас важливо розвивати і підтримувати місцеву сцену, створювати свій сильний культурний продукт, проте ми не обмежуємось локальним контекстом. Центр сучасної культури — це точка взаємодії та співпраці, тому ми запрошуємо також митців та експертів з інших країн. Таким чином ми провокуємо нові ідеї, неочікувані кооперації та проєкти, а також сприяємо постійному обміну досвідом. Ми розвиваємо локальне та діємо глобально», — розповідає один із ініціаторів створення Центру сучасної культури Андрій Палаш.
Центр сучасної культури у Дніпрі — культурна інституція міжнародного рівня, яка реалізується в Дніпрі. Це важлива подія для міста та його культурного середовища. Це платформа для співробітництва з митцями та експертами, обміну досвідом та підтримки міської творчої спільноти, де поєднаються нові технології, медіа, сучасне мистецтво та неформальна освіта. Серед резидентів Центр сучасної культури — ГО «Культура Медіальна», галерея «Артсвіт», художня майстерня Ksi Prostir, «Альянс Франсез» у Дніпрі та Чеський Центр.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: