Медіа Читомо починає прийом заявок на Премію за досягнення у книговиданні
18 листопада медіа про книжки Читомо анонсувало старт прийому заявок на Премію за досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери. Переможці отримають грошову винагороду — 3 тисячі доларів у кожній номінації. Ініціатива проходить за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Заявки приймають з 18 листопада до 16 грудня за посиланням.
Нагорода вручатиметься за найвизначніші досягнення, які сприяють розвитку книжкового ринку та галузі загалом, а також популяризації читання протягом календарного року. Серед номінантів можуть бути не лише видавці, а й книжкові блогери, журналісти, бібліотеки, книгарні та інші, чий внесок став особливо помітним упродовж року.
Номінації премії:
- «Трендсетер видавничого ринку» — присуджується за розвиток інноваційного підходу у видавництві, креативну трансформацію бізнесу, розвиток книжкового/літературного ландшафту України тощо;
- «За книжкову ініціативу, що сприяє промоції читання» — присуджується за пошук нових способів донесення книги до читачів, створення позитивного іміджу для читання, трансформацію освітнього процесу за допомогою читання тощо;
- «Амбасадор української книги» — присуджується за особистий внесок у видимість української книги та літератури у світі, формування позитивного іміджу української літератури та культури тощо.
«2024-й для книговидання став ще одним роком війни, роком знищення поліграфічних потужностей у Харкові. Список авторів, редакторів, перекладачів, друкарів, що загинули від рук росіян, зростає. Але одночасно ми спостерігаємо безпрецедентний інтерес до книжок у читачів, книгарні відкриваються не лише у великих містах, у прифронтових містах збираються велелюдні книжкові клуби, з’являється все більше фестивалів і виставок на будь-який смак. Зараз нам щонайбільше хочеться, щоб зусилля книжкової галузі були відзначені, а результати — помітні в Україні та далеко за її межами», — коментує співзасновниця Читомо Ірина Батуревич.
Висувати кандидатів мають право як українські, так і закордонні організації, зокрема культурні інституції України за кордоном, громадські об’єднання, юридичні компанії, освітні установи, бібліотеки, асоціації, редакції медіа тощо. Кожна організація може подати до двох кандидатів, заповнивши аплікаційну форму.
Урочиста церемонія вручення Премії Читомо за участі фіналістів конкурсу та членів журі відбудеться наприкінці січня — на початку лютого 2025 року в Києві. Результати Премії будуть опубліковані у відкритому доступі й на сайті.
«Нині, в умовах війни, надзвичайно важливою є підтримка стійкості спільнот, які показали свою значущість у розвитку довіри та згуртованості українського суспільства. Саме на це спрямована Премія Читомо за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери. Тому ми тішимося тому, що можемо підтримати цю ініціативу й сподіватимемося, що журі обере найкращих видавців, книжкових блогерів, журналістів, бібліотеки, книгарні, які сприяють книговиданню й популяризації читання в Україні», — зазначає виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко.
Детальніша інформація у Положенні про Премію Читомо.
Читомо — українське медіа, що фокусується на тематиці української та закордонної книговидавничої галузі. Виконує функції комунікаційного та дискусійного майданчика для учасників видавничого ринку, літературного процесу, читацьких спільнот, а також профільних державних інституцій.
Читайте також: Археологія літератури: Translatorium опублікував відеоверсію перформансу
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: