Головна
>
Кіно
>

Книга Океану Ельзи, скасування концерту The Hardkiss, Нацвідбір та інше: новини культури, які ви могли пропустити, поки Лірум відпочивав

Книга Океану Ельзи, скасування концерту The Hardkiss, Нацвідбір та інше: новини культури, які ви могли пропустити, поки Лірум відпочивав

З 30 грудня по 5 січня редакція Лірум взяла перерву для відпочинку, щоб повернутися до роботи з новими силами. У цей період ми не публікували новин, але уважно стежили за подіями у світі української культури. Пропонуємо вам добірку найважливіших новин минулого тижня:

Музика

Оголосили порядкові номери учасників, що претендують на місце десятого фіналіста Нацвідбору-2025

Перелік такий:

1. Enleo Supernova
2. Муаяд Amnesia
3. Brykulets Кришталі
4. Ranrawi Anymore
5. Grisana Kohoney
6. Слухай Сашу Живи
7. Mon FiaDive Inside
8. Yagody БрамаЯ
9. Starykova HrystynaRise
10. Fіїnka Культура

Проголосувати за учасника можна буде з 13 до 17 січня у застосунку «Дія».

Хто які шанси має, що відбувається з артистами після Євробачення і думки про кожного учасника в лонглисті — дивіться у подкасті Олексія Бондаренка та Влада Лагоди на каналі «Звучить!».

Фото: Тетяна Джафарова/Суспільне Культура

Forbes Ukraine опублікувало топ-10 українських артистів, які отримали найбільше прослуховувань на Spotify, Apple Music і YouTube

Минулого року абсолютною лідеркою за кількістю стрімів на Spotify, Apple Music та YouTube в Україні стала Jerry Heil. Її пісні загалом зібрали 499,9 мільйона прослуховувань на всіх платформах. Найпопулярнішим треком виконавиці став дует із alyona alyona Teresa & Maria.

Серед інших лідерів за кількістю стрімів опинилися Klavdia Petrivna (497 млн) та Артем Пивоваров (347 млн). На четвертому місці — Yaktak із 335,6 млн прослуховувань у 2024 році. Реперка alyona alyona посіла п’яту сходинку з 314,7 млн стрімів. Шосте місце у Dorofeeva, чий альбом Heartbeat приніс їй 242,8 млн відтворень.

Далі — Monatik (198,2 млн), гурт Без обмежень (163,9 млн), Kola (144,7 млн) і Shumei (143 млн).

Дані охоплюють період із 14 по 30 грудня 2024 року, враховуючи 36 українських артистів із прослуховуваннями від 21,8 млн до 499,9 млн.

За даними Forbes, статистика охоплює період із 14 по 30 грудня 2024 року, а до остаточного списку увійшли лише 36 українських артистів із кількістю прослуховувань від 21,8 млн до 499,9 млн.

Фото: Forbes Ukraine

The Hardkiss скасував концерт на НСК «Олімпійський»

Концерт, присвячений 10-річчю колективу, планували провести ще у 2021 році, але через пандемію COVID-19 його перенесли на 2022 рік. На офіційній сторінці гурту написали, що вони були змушені ухвалити це рішення через кілька причин: продовження воєнного стану, нефункціонування стадіону, втрату актуальності події, а також гастрольну паузу самого гурту:

«Ми щиро перепрошуємо всіх слухачів, які чекали на цю зустріч. Для кожного з нас, для всієї команди це рішення було болючим, але необхідним. Ми визнаємо, що цей масштабний проєкт не витримав випробувань пандемією та війною», — йдеться в дописі.

Фото: the_hardkiss/Instagram

Медіапроєкт «Дикий Схід» створив випуск про історію музики Донеччини та Луганщини

Третій епізод «Дикого Сходу» розповідає про фестивалі, андеграундні гурти, легендарних виконавців і вплив музики на культурну ідентичність Донеччини та Луганщини.

У цьому випуску:

  • «Червона Рута» в Донецьку: Як у 1993 році наймасштабніший український фестиваль опинився в центрі шахтарських протестів та зміг об’єднати тисячі людей музикою;
  • Музичні експерименти Сходу: Від автентичного фольку «Дивина» до психоделу та авангардних перформансів гурту «Менделєєв Ошибался»;
  • Східняцький метал, який почув увесь світ;
  • Бейонсе й Ріанна в Донецьку;
  • Рок-н-рол на териконі від гурту «Більше»: чи знали ви, що у Донецьку були «свої» Брати Гадюкіни?
  • 1-й фестиваль східняків «Вітер зі Сходу»: ще за рік до «Червоної Рути» в Донецьку відбувся фестиваль української музики.

«Дикий Схід» — медіапроєкт, який руйнує міфи про Луганщину та Донеччину, пропонуючи свіжий погляд на регіон. Його очолює Юлія Найдиш, колишня сценаристка «Телебачення Торонто» та «Юкрейнер», а ведучий — Іван Науменко, ексдиректор фонду «Повернись живим». У команді — журналісти, режисери та дизайнери, переважно родом із самого Сходу.

Кіно

«Я, “Побєда” і Берлін» та «Конотопська відьма» увійшли в топ-10 найкасовіших фільмів України

За даними Forbes Ukraine, пригодницька комедія Ольги Ряшиної «Я, “Побєда” і Берлін», створена за мотивами однойменної повісті Кузьми Скрябіна, зібрала в прокаті 59,3 млн грн після прем’єри 14 березня. А містичний хорор «Конотопська відьма» режисера Андрія Колесника вийшов у кінотеатри 22 серпня і заробив 57,4 млн грн. Вони посіли восьму і дев’яту позицію в Топ-10.

У своїй рецензії Ігор Кромф писав, що «Я, “Побєда” і Берлін» — це просто хороше глядацьке роуд-муві, яке досить непогано розвивається за канонами жанру і дає змогу весело та трохи ностальгійно (для старших глядачів) провести майже дві години. як ностальгія за молодістю стала матеріалом для хорошого розважального кіно читайте за посиланням.

Фільм «Редакція» вийшов на Netflix

Фільм був знятий на Херсонщині незадовго до початку повномасштабної війни, зокрема в нині окупованих Олешківських пісках. Головний персонаж — молодий науковий співробітник природничого музею Юра, який намагається врятувати рідкісних тварин від знищення. Він вирушає на пошуки степового бабака, якого, за словами місцевих жителів, бачили в цій місцевості.

Юра стає свідком підпалу лісу і вирішує зібрати докази цього злочину, передаючи свої фотографії паліїв і статтю до місцевої газети. Однак його наївне уявлення про світ руйнується під впливом фейкових новин, корупції та сфальсифікованих виборів. Коли він опиняється в центрі загадкового ритуалу, проведеного місцевими чиновниками, Юра має зрозуміти, хто він насправді — представник рідкісного види «справжньої людини» чи просто невдаха.

«”Редакція” — це велике висловлювання про значно глибші проблеми, ніж корупція, політичні рішалова та договорняки», — пише у своїй рецензії Ігор Кромф.

Повну рецензію читайте за посиланням.

Література

У продажі з’явилася книга, присвячена 30-річчю гурту Океан Ельзи

Це 30 років життя гурту у фотографіях та спогадах: від львівських кав’ярень 1990-х до великих арен України й світу сьогодні. 280 сторінок архівних фото та спогадів десятків людей, дотичних до всього, що відбувалося з «океанами». Автор книги — Ігор Панасов — музичний оглядач, письменник, у минулому редактор Esquire Україна, головред онлайн-проєктів Cultprostir та Karabas Live, директор з розвитку Національної музичної премії Yuna.

Замовити книгу можна на сайті видавництва ArtHuss та Readeat.com

Фото: okeanelzy_official/Instagram

А ще на честь 30-річчя гурту редакція Лірум розповіла про власні історії з піснями ОЕ. Читайте за посиланням.

Український культурний фонд надає гранти на створення інклюзивних видань

Програма «Стійкість суспільства через культуру» містить декілька ЛОТів:

  • гранти на створення інклюзивних видання, виставки, відеоконтенту, радіоконтенту, телепередачі, колекції/показу мод або артоб’єкту можна отримати в межах ЛОТу «Підтримка митців з інвалідністю» (запланований розмір фінансування на проєкт від 300 тисяч до 800 тисяч гривень),
  • натомість створення інклюзивного культурно-мистецького проєкту, включно з інклюзивним виданням, що передбачає ментальне відновлення через культуру можливе в межах ЛОТу «Безбар’єрне суспільство» (запланований розмір фінансування на проєкт від 500 тисяч до 1 мільйону гривень).

Прийом заявок на програму «Стійкість суспільства через культуру» триватиме до 31 січня, 18:00. Більше про участь — на сайті МКСК.

Фото: Міністерство культури та стратегічних комунікацій України/Facebook

Український ПЕН опублікував список найкращих книг 2024 року

Список книжок Український ПЕН укладає вже сьомий рік поспіль. До актуального переліку входять прозові й поетичні новинки, переклади, драматургія, нонфікшн, твори для дітей, мистецькі видання і гуманітаристика. Цього року до списку увійшло 201 видання, зокрема Сергій Жадан «Арабески», «Пісня відкритого шляху» Артема Чеха, «Катананхе» Софії Андрухович та інші. Повний список дивіться за посиланням.

«Цим списком ми хочемо подякувати українським видавництвам, письменникам, упорядникам, перекладачам, редакторам, журналістам, ілюстраторам, драматургам, науковцям і всім тим, хто допомагає літературі й книжковій справі в нашій країні тривати та розвиватись у важкі воєнні часи», — йдеться у повідомленні.

Фото: PEN Ukraine

Читайте також: «На мінному полі пам’яті»: читаємо уривок другої книги письменника та військового Максима «Далі» Кривцова

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024