Головна
>
Кіно
>

«Світлий шлях», «Казка про коника» та інше: Docudays UA відкрив доступ до 5 фільмів

«Світлий шлях», «Казка про коника» та інше: Docudays UA відкрив доступ до 5 фільмів

Команда Docudays UA до кінця року відкрила доступ до безкоштовного перегляду фільмів. Документальні стрічки «Казка про коника», «Земля Івана», «Портрет на тлі гір», «Світлий шлях» та «Останнє покоління» для глядачів обрав штучний інтелект.

«Казка про коника», режисери: Уляна Осовська, Денис Страшний

Колишній антирадянський активіст, а нині монах у миру і художник Анатолій Лютюк живе у старовинній кам’яній вежі в середмісті Таллінна. Щодня він молиться за природу і створює саморобні книги. Від початку війни на Сході України Анатолій регулярно їздить на Донбас із гуманітарною допомогою, збираючи історії про добрих людей, адже пообіцяв щодня знаходити щось хороше. У волонтерській місії його супроводжує маленький дерев’яний коник, який стає головним героєм оповідок із фронту.

З 9 вересня в українському кінопрокаті – документально-анімаційна стрічка " Казка про Коника" | Державне агентство України з питань кіно

«Земля Івана», режисер Андрій Лисецький

Іван Приходько — один з останніх народних художників України. Він самоук, але все, що створює пензлем або різцем, перетворюється на мистецтво, десь наївне, але чесне. Іван Приходько з тих, чиє світосприйняття та внутрішній світ генерують лише красу та радість. Одного дня майстра запрошують до «Мистецького арсеналу», аби він у головному виставковому центрі країни показав свої роботи. Та чи зможе герой проміняти сільську хатинку на міський хаос, повені Дніпра — на виставкові зали, повні мистецтвознавців/-иць? 

«Портрет на тлі гір», режисер Максим Руденко

У глибині Карпат фотографка Параска Плитка-Горицвіт протягом багатьох років фотографувала людей і місце, де жила. Уже по смерті під її ліжком було знайдено скриньку з тисячами негативів. З цієї знахідки починається містична мандрівка в пошуках зв’язку сьогодення і минулого, відображеного на випадково знайдених фотонегативах.

«Світлий шлях», режисерка Ірина Рябенька

Станіслав Асєєв створював репортажі з рідного Донецька для різних українських медіа, після того, як частина Донбасу опинилася під контролем проросійських бойовиків у травні 2014 року. У 2017-му Станіслав потрапив у полон, більшість із 962-х днів якого провів у перетвореній на в’язницю «Ізоляції». У неволі Станіслав занотовував події, що там відбувалися. Кілька років тому «Ізоляція» була головним культурним майданчиком регіону.

«Останнє покоління», режисер Міколай Борови

Янка щодня прокидається з думкою про кінець світу. На думку вчених, у 2030 році ми запустимо ланцюгову реакцію, що спричинить кінець нашої цивілізації. Цей тягар підштовхує Янку до радикальних дій. Вона починає розуміти, що їй доведеться зробити вибір. Залученість до кліматичного руху починає грати головну роль у її повсякденному житті: робота й навчання відходять на другий план. Активізм перетворюється на форму дії, яка дає їй силу та надію. Посеред ландшафту вугільного кар’єру, що нагадує поверхню Місяця, вона усвідомлює, як далеко може зайти, щоб зупинити це. З цього моменту закінчується відчай і починається розробка тактики.


Docudays UA — найбільший в Україні Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Мета фестивалю — сприяти дотриманню й захисту прав людини та основоположних свобод, утверджувати розуміння людської гідності як найвищої цінності, підвищувати рівень громадянської активності в Україні, сприяти розвитку документального кіно.


Читайте також: У Києві відбудеться українська прем’єра фільму «Життя на межі»

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024