26 травня у Київській опері (вул. Межигірська, 2) вперше покажуть нову виставу від Insha Dance Company — «Ескапістіко». Задум вистави у тому, що кожна взаємодія тіл створює музику в реальному часі завдяки модульному синтезатору, а костюми згенеровані штучним інтелектом. Прем’єра відбудеться у межах вечора одноактних вистав «1984. Інша. Ескапістіко».
Прем’єра мала відбутися ще 6 січня, але була скасована через складні технічно-виробничі обставини. Центральний об’єкт, а саме металева сфера, що перетворюється на живий інструмент під час вистави, потребував трохи більшого часу на виготовлення, ніж планувалося, через труднощі з електропостачанням на виробництві після обстрілів.
В «Ескапістіко» танець генерує музику безпосередньою взаємодією тіла танцівника з великою металевою напівсферою, яка підключена до модульного синтезатора. Модульний синтезатор обробляє сигнал, отриманий від напівсфери після дотику до неї тіла танцівника, і робить з цього сигналу ноту, і рух танцівника визначає, як довго ця нота звучатиме.
Прем’єра сучасного балету «Ескапістіко» у постановці Іллі Мірошніченка досліджує внутрішній пошук свободи через танець та боротьбу між втечею від реальності та прагненням повернутися до самих себе. Сучасна хореографія та електронна музика створюють внутрішній конфлікт, де кожен рух і звук мають свій сенс.
«Театр — це найчесніша форма ескапізму. Не тому, що він відволікає від реальності. А тому, що дозволяє побачити її інакше. Зсередини. Збоку. Під мікроскопом. Наша вистава — не втеча. Це можливість зупинитись і подивитися на себе без ілюзій. І, можливо, вперше — по-справжньому. Цей досвід не зникає разом із фінальним затемненням. Він залишається — як відлуння, як питання, як відповідь, що приходить пізніше», — говорять творці «Ескапістіко».
У програмі також балет «1984. Інша» — інноваційне хореографічне прочитання антиутопії Джорджа Орвелла, що втілює боротьбу особистості проти тоталітарної системи. Хореографи Ілля Мірошніченко та Катерина Кузнецова створюють сценічну картину, де «темрява правди» змагається зі «світлом пригноблення». Вистава супроводжується композиціями володарки премій «Оскар» та Grammy Гільдур Ґуднадоттір, а також піаніста-експериментатора Hauschka.
Квитки на виставу можна придбати за посиланням.
Проєкт реалізується у співпраці з Goethe-Institut в Україні.
Читайте також: «Артист має знати про свої права»: інтерв’ю з Оленою Орлюк про інтелектуальну власність і музику
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: