Головна
>
Кіно
>

Babylon`13 випустив новий фільм документального циклу «Фортеця Маріуполь»

Babylon`13 випустив новий фільм документального циклу «Фортеця Маріуполь»

11 листопада на ютуб-каналі Babylon`13 вийшов документальний фільм «Фортеця Маріуполь. Хрещена». Стрічка розповідає про Тетяну Теплюк, яка зустріла повномасштабне вторгнення в оточеному Маріуполі та потрапила у російський полон, де пробула 228 днів. Режисеркою фільму стала Юлія Гонтарук.

Фільм вийшов у межах документального циклу «Фортеця Маріуполь», в якому розповідають про воїнів, які обороняли Маріуполь у повному оточенні протягом 86 днів.

Покази фільмів відбулися на міжнародних фестивалях, де вони отримали нагороди. Зокрема серія «Останній день на Азовсталі» — лауреат Золотої Дзиги та міжнародної премії, присвяченої правам людей, Black Cat Documentary Human Rights Award. Серія «Фортеця Маріуполь. Саймон» стала переможцем національного конкурсу на кінофестивалі Doc Kyiv Fest. Зараз режисерка Юлія Гонтарук готує ще кілька серій циклу про бійців полку «Азов», які обороняли Маріуполь і вже повернулися з полону. 

Перша частина циклу вийшла у квітні-березні 2022 року, коли Маріуполь був в повному оточенні російськими військами. Від початку облоги режисерка Юлія Гонтарук вела розмови з бійцями полку «Азов», розкриваючи їхні портрети, та розповідала світові про героїв Азовсталі. 

Друга частина циклу — ще 3 фільми — вийшла в жовтні-листопаді 2023 року. Героями стали бійці полку «Азов», які загинули на Азовсталі, повернулися та досі перебувають у полоні.

Новий етап циклу, який стане завершальним, познайомить глядачів із захисниками, які провели в російському полоні понад два роки, повернулися додому та зараз проходять реабілітацію.

«Циклом “Фортеця Маріуполь” ми хочемо нагадати українцям та світу про події, які сталися не так давно, але про які починають забувати. Вже третій рік — понад 900 днів — понад 2 тисячі бійців, серед яких понад 700 азовців, залишаються в полоні в жахливих умовах та в повній ізоляції від світу. Ми повинні боротися за повернення додому кожного полоненого. Саме тому ми робимо це кіно, — щоб віддати належне нашим героям та боротися за їхнє звільнення», — говорить режисерка циклу Юлія Гонтарук

Команда фільму планує вихід це кількох серій циклу, зокрема про «Нікополя» — Артема Дубіну, який на початку повномасштабного вторгнення прорвався в Маріуполь і разом з Навою та Орестом працював у пресслужбу «Азову». Під час боїв на заводі «Азовсталь» Артем зазнав поранення в шию. У вересні 2024 року, після майже 28 місяців полону, Артем повернувся додому. 

У межах циклу «Фортеця Маріуполь» створено ще два фільми, автори наразі не розкривають імена героїв.

Проєкт реалізовується за підтримки Українського культурного фонду. 


Юлія Гонтарук — українська режисерка документального та ігрового кіно. Співзасновниця творчого об’єднання Babylon’13. Членкиня Національної спілки кінематографістів України та Української Кіноакадемії. У 2015 році — номінантка на Шевченківську премію у галузі кінематографу. У 2023 році — лауреатка премії Золота Дзиґа. Фільмографія: «Небесна сотня» (2014), «Сильніше, ніж зброя» (2014), «Десять секунд» (2016), «Залізна сотня» (в роботі), цикл «Фортеця Маріуполь» (2022-2023).

Babylon’13 — це об’єднання незалежних кінематографістів, засноване на початку Революції Гідності. За понад 9 років діяльності Babylon’13 реалізував 11 повнометражних та понад 600 короткометражних фільмів про Революцію Гідності, окупацію Криму, війну на сході України та повномасштабну війну. Серед них: «Маленькі люди», «Залізні Метелики», «День незалежності» та інші.


Читайте також: Вісті з острова Галіндез. Рецензія на фільм «Антарктида: Щоденники війни»

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024