ГО «Простір 500» за підтримки Goethe-Institut оголошують Open Call на ідеятон культурно-урбаністичних проєктів «Культурний Вікенд». Запрошують учасників та учасниць, які готові створювати ідеї для паблік-арт ініціатив, що поєднують візуальне мистецтво, урбаністику, перформанс, театр, музику, дизайн та інші сфери. Найкращі ідеї отримають стипендії на втілення проєктів. Загальний стипендійний фонд — 180 тисяч гривень. Дедлайн подання заявки — 5 жовтня.
Під час ідеятону планується розробка концептів короткострокових мистецьких проєктів чи об’єктів, які можна реалізувати в Києві. Тема — трансформація міста в умовах війни, переосмислення взаємин між містом та його мешканцями, нові стандарти нормальності в урбаністиці, відчуття міста та його ідентичності у вирішальні історичні моменти, а також привернення уваги до необхідних змін через мистецькі практики.
Як буде відбуватися Ідеятон?
Культурний Вікенд — це 3-денний формат роботи в створених безпосередньо на «Культурному вікенді» командах над ідеями мистецьких проєктів про місто, культуру й мистецтво. Учасники будуть змагатися за стипендії для втілення їхніх ідей в Києві. Проєкти мають бути новими й створеними у командах (4-5 учасників й учасниць) протягом трьох днів — 11-13 жовтня. Над проєктами працюватимуть до 15 команд. На фінальному пітчингу ментори відберуть не менше 6 найвдаліших й актуальних концептів відповідно до пріоритетів ідеятону.
Команди, що отримають стипендії, мають реалізувати запропонований проєкт протягом 1 місяця. На «Культурний вікенд» можна податися вже сформованою командою до 4 людей, однак варто бути відкритими до співпраці з іншими учасниками події.
Формат «Культурного вікенду»
- Нетворкінг, фасилітовані сесії генерування ідей в групах, робота в командах з супроводом менторів, пітчинг ідей з подальшою реалізацією;
- Перед Ідеятоном може бути проведена додаткова зустріч для попереднього знайомства, про це організатори заздалегідь попередять відібраних учасників та учасниць;
- Після реалізації проєктів, які отримають підтримку, буде проведена подія-шоукейс з презентацією результатів проєктів, орієнтовно в середині листопада.
Які форми проєктів очікуються до реалізації після ідеятону:
Організатори кажуть, що не обмежують учасників рамками щодо форм проєктів, але очікують, що відповідно до заявленого фокуса на паблік-арт це будуть:
- публічний музичний або театральний перформанс;
- вулична виставка фотографій / візуального мистецтва;
- мистецький івент у відкритому просторі;
- публічний арт-об’єкт, інсталяції;
- мистецькі інтервенції у громадський простір.
Інші форми, за умови їхньої відповідності паблік-арту, також вітаються.
Як взяти участь?
Щоб долучитися до учасників й учасниць «Культурного вікенду», потрібно подати заявку до 5 жовтня за посиланням. Відповідь про свою участь учасники отримають до 5 жовтня з усіма деталями щодо події і як до неї підготуватися.
Подаватися на участь можна як індивідуально, так і командами у складі до 4 осіб. Якщо подаєтеся командою, заявку має подати кожен член команди окремо (у заявці у відповідному питанні відзначити, з ким подаєтесь).
Більше інформації про проєкт шукайте за посиланням.
Читайте також: Омаж на «Колір граната» Параджанова: дивимося кліпи іноземних зірок
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: