З 12 по 18 вересня у Києві відбудеться 13-й щорічний міжнародний фестиваль короткометражних фільмів KISFF. Цьогоріч покази пройдуть на двох локаціях: у кінотеатрах «Жовтень» та «Кіно 42». На фестивалі буде представлено 40 тематичних програм та 70 кінопоказів про пошуки ідентичності, небінарність, соціальні зміни й потрясіння, гендерні питання та сексуальність.
«KISFF пропонує зануритися в кіноісторію останнього десятиліття України разом з об’єднанням BABYLONʼ13, досліджує сумнівний цифровий прогрес та лицемірство соцмереж у “Вільному падінні в невизначеність” і виходить за рамки традиційного кіно у напрямку відеоарту та мистецтва, заснованого на часі. Крім того, фестиваль перезавантажує класичні програми. Ми зізнаємося в нашій вічній любові до анімації у програмі “Аніманія” та повертаємо на великі екрани культовий марафон “60 фільмів за 60 хвилин”», — розповідають організатори фестивалю.
Цьогоріч фестиваль вперше отримав підтримку програми «Медіа» Креативної Європи, завдяки чому вдалося сформувати найбільшу програму європейських короткометражних фільмів за всю історію KISFF.
Відкриття фестивалю відбудеться показом нового короткометражного фільму Леоса Каракса «Це не я», прем’єра якого вперше відбулася на цьогорічному Каннському кінофестивалі. Синопсис фільму: для виставки, яка, зрештою, так і не відбулася, музей Помпіду попросив режисера відповісти у візуальному форматі на запитання: «Де ви зараз, Леосе Каракс?». Він намагається дати відповідь, сповнену запитань. Про себе і «свій» світ: «Я не знаю, але якби знав, то відповів би, що…».
Також на фестивалі продемонструють дві тематичні підбірки у секції «Демократія під загрозою»: «Буденна демократія» від Міжнародного кінофестивалю в Тампере, де покажуть короткометражні фільми про різні обличчя фашизму в історії та сьогоденні. Та «Вільне падіння в невизначеність» від команди KISFF про парадокси нашої сучасності, у якій технології пропонують нам безмежні можливості, якими ми нехтуємо. У секції Celebrate Diversity представлені програми Out&Proud, FEM* RIOT та Квір-анімація, які наголошують на важливості прав людини та прагненні до позитивних змін у суспільстві.
Повну програму кінофестивалю можна переглянути за посиланням.
У межах фестивалю відбудуться освітні події, на яких організатори пропонують дізнатися про креативні можливості для молоді, режисуру музичних відео й реклами, а діти зможуть відвідати майстеркласи з кіновиробництва. Також цього року команда розширила секцію для дітей та підлітків чотирма новими добірками фільмів.
Фільми українського та міжнародного конкурсу будуть доступні для перегляду онлайн на території України в онлайн-кінотеатрі «Титр».
Абонементи на KISFF можна придбати за посиланням. Військовослужбовці, ветерани, пенсіонери та внутрішньо переміщені особи (ВПО) зможуть переглянути фільми безплатно, оформивши пільговий абонемент.
Читайте також: Документальне кіно про супергероя. Чому «Яремчук. Незрівнянний світ краси» став популярним та збирає зали
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: