19 листопада Верховна Рада затвердила закон про державний бюджет на 2025 рік. Із загального обсягу видатків у 3,94 трильйона гривень на сферу культури передбачено 10,5 мільярда. Народна депутатка Євгенія Кравчук на своїй сторінці у Facebook поділилася деталями щодо розподілу цих коштів.
Найбільшу суму виділять на Суспільне Мовлення — 2 млрд 175 млн гривень. У 2024 році сума складала 1,8 млрд гривень.
Виробництво та трансляція програм державою, розповсюдження офіційної інформаційної продукції, фінансова підтримка державного іномовлення — 1 млрд 510 млн гривень. Євгенія Кравчук зазначає, що це не тільки про телемарафон, це також фінансування системи іномовлення та Укрінформу.
Підтримка музеїв та бібліотек, а саме забезпечення їхньої діяльності — 1 млрд 161 млн гривень.
Фінансова підтримка національних художніх колективів, концертних організацій — 794,7 млн гривень.
Збереження історико-культурної та архітектурної спадщини в національних і державних заповідниках — 770,8 млн гривень.
Забезпечення стратегічних комунікацій, інформаційної безпеки, заходів з європейської та євроатлантичної інтеграції — 405 млн гривень.
Забезпечення діяльності Український інститут книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури у світі, у тому числі надання субсидій видавництвам — 278,6 млн гривень. Що вдвічі менше, ніж у 2024 році (466 млн гривень).
Український культурний фонд і його проєкти отримають 250,7 млн гривень.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення — 230,5 млн гривень. Працюватимуть над медійною реформою та євроінтеграційними процесами.
Держкіно під управлінням Кабміну — 170 млн гривень. Що майже в 4 рази менше, ніж у 2024 році (618,3 млн гривень).
Міністерству культури виділять 70 мільйонів гривень на реалізацію публічного інвестиційного проєкту, який передбачає будівництво об’єкта подвійного призначення з функціями протирадіаційного укриття, розрахованого на 200 осіб.
Український інститут національної памʼяті — 69,9 млн гривень.
Український інститут (МЗС) — 65 млн гривень.
Державна служба України з етнополітики та свободи совісті — 64 млн гривень на реалізацію закону «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій» та проєкт для підтримки нацменшин).
Загальний бюджет Міністерства культури та стратегічних комунікацій збільшився з 10,2 мільярда гривень у 2024 році до 10,5 мільярда у 2025 році. Водночас деякі його частини зазнали скорочення. Як зауважила Голова Правління Коаліції діячів культури Ольга Сагайдак у матеріалі Української Правди:
«Номінально майже нічого не змінилося. Але фактично, з урахуванням зростання цін і девальвації гривні, реальне скорочення видатків становить 35,5%».
Читайте також: Від особистої рефлексії до творчих інновацій: художники про те, як українська впливає на мистецьку практику
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: